Autor Tema: Problem sa kilometar-satom  (Pročitano 2445 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže chokky

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Problem sa kilometar-satom
« poslato: Jun 08, 2009, 02:31:43 posle podne »
Dakle, u pitanju je GOLF II, '87, i desava mi se da sad kad u ovi topli dani i kad se kabina mnogo ugreje na suncu, nece da mi rad pokazivac predjene kilometraze (ni gornji ni donji pokazivac) dok brzinomer radi dobro. Pretpostavljam da se na toploti ti tockici zagreju vise od metalne osovine na koju su navuceni pa zato proklizavaju (to je samo moja teorija koja mozda i nije tacna!). Jel ima nacina da se kilometar-sat otvori i sredi to?

Van mreže milomirp

  • VW Početnik
  • Poruke: 75
  • Age: 71
  • Lokacija: Jagodina-Belusic
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2009, 03:30:38 posle podne »
Ja sam imao slican problem i pokusavao sam razne varijante i na kraju morao sam da promenim kilometar sat!
Micca

Van mreže sasam82

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 42
  • Lokacija: obrenovac
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2009, 07:29:23 posle podne »


              imao isti problem,puko mi mali zupcanik koji naleze na beskonacni puz,uspeo sam nekako da sredim,kolega sa posla je otisao u neki servis,covek mu skinuo sat popravio i vratio za 1200 dindzi.ako te interesuje raspitacu se za servis i broj telefona.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13703
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2009, 07:38:19 posle podne »
Za 1200 dinara moze da kupi drugi sat. ;) Rasturi sat i videces jedan beskonacni puz. Na njega naleze zupcanik. E sad, srafcigerom otpusti malo taj sraf sto drzi taj beskonacni puz. Onda, njega pritisni uz zupcanik i zategni ponovo sraf. To ti je cela procedura. To se desava jer se kilometraza resetuje u voznji a to NIKAKO NE SME da se radi. Moze doci do ostecenja zupcanika.

P.S. Ova tema vec postoji na forumu ali kad ljudi ne citaju pravila.... angry2 angry2 angry2


http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=2438.0
« Poslednja izmena: Jun 08, 2009, 08:04:04 posle podne od strane Ivan KS »

Van mreže sasam82

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 42
  • Lokacija: obrenovac
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #4 poslato: Jun 08, 2009, 07:50:57 posle podne »
           


              a sta da radi ako mu je puko zupcanik kao meni pa se on okrece a osovinica koja je povezana sa ostalim zupcanicima stoji jer ovaj proklizava? biggrin

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13703
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2009, 07:57:10 posle podne »
To sam prvi put cuo da se tebi desilo. Ne kazem da se ne moze desiti ali u 99% slucajeva je stvar u odvojenom zupcaniku.

Van mreže sasam82

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 42
  • Lokacija: obrenovac
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2009, 08:03:34 posle podne »
         



      ma brate kad sam ga skinuo bila je pukotina i sa jedne i sa druge strane na onom produzetku od zupcanika,a sam zupcanik je bio ok.uzeo sam od male opruge po jedan namotaj i navuko na obe strane da stisne plastiku uz osovinu.bio sam pazario u medjuvremenu drugi sat,njemu je oblajznuo onaj alu zupcanik,ceo sat sam izvadio i razbio cekicem bonk

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2011, 10:11:00 posle podne »
Pozdav. Hteo bih samo da se nadovezem na ovu temu, sat isto nije pokazivao brzinu i predjene kilometre pa je zamenjen ceo , i to i dalje ne radi, ali se pojavio i drugi problem, dioda za vodu se gasi tek posle nekih pola sata voznje...  :huh: a ranije se gasila posle nekoliko sekundi. E sad ovaj novi sat ima neku oznaku 800, a stari 1000(nisam bas siguran oko ovih brojeva ali ima razlike), i da zamenjen je pinjon sajle za brzinu, i onaj automat na boci za vodu posto je stari pustao...hvala unapred...

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2011, 10:01:26 posle podne »
Vidim da je tema započeta još pre dve godine pa pretpostavljam da malo skretanje na Mk4 (Bora) ali sa sličnim problemom neće nikome smetati. Iako je u pitanju digitalni pokazivač km imam istovetan simptom - po toplim danima kada auto stoji nekoliko sati na suncu resetuje se brojač lokalne kilometraže. Pošto se časovnik ne resetuje, u servisu (ne u ovlašćenom već u onom gde za 30 sekundi nameštaju željenu kilometražu i sl.) su mi rekli da nije u pitanju nikakav kontakt već nešto na samoj tabli što se najverovatnije ne može popraviti.

Ovo mi je inače polovna tabla koju sam kupio prošle godine nakon što mi je originalna (ili se bar nadam da je bila ;) ) otkazala i to tako što je imobilajzer (kako li se to kaže na srpskom?) odjednom prestao da prepoznaje ključeve. Jednostavno, kada bih dao kontakt i zaverglao, motor bi upalio kao da je sve u redu ali bi se nakon 1 sekunde ugasio. U tom (pomenutom) servisu rekli su mi da nema druge nego da se menja tabla. Ova druga radi bolje ali eto ima tu falinku da joj se resetuje lokalna kilometraža ali samo leti po vrućinama. Kako će uskoro jesen biću miran sledećih 10 meseci. ;)

I još jedna stvar u vezi sa onom originalnom tablom - kada sam je otvorio video sam da je prvi vlasnik (ili neko u njegovo ime) prelepio izolir trakom otvor za lampicu za vazdušni jastuk. Ova lampica se inače nikada nije palila pri davanju kontakta (ja bio mlad i naivan  angry2 pa nisam pitao prodavca zašto) a nekoliko meseci kasnije od majstora sam čuo da u autu nedostaju vazdušni jastuk za suvozača i procesor vazdušnih jastuka. Ili je auto imao sudar (što je najverovatnije) ili je vlasnik nekome prodao pomenute delove. Eto kako živimo u poštenom svetu.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2011, 01:19:15 pre podne »
Ja mislim da su kontakti u pitanju. A gubi li se jacina svetlosti brojeva na tabli u tim situacijama?
Boban-Rus

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2011, 09:01:56 posle podne »
U principu brojač lokalne kilometraže resetuje se na parkingu, znači par sati nakon stajanja kada se vratim u auto primetim da je na nuli. Teško je reći da li baš u trenutku resetovanja postoji i problem sa jačinom svetlosti. Koliko znam u instrument tabli postoji procesor koji daje izlaz za displej lokalne kilometraže (kao i one glavne) i ne vidim kako bi tu neki kontakt učinio da procesor "zaboravi" da je odbrojava. Mada, bez električne šeme i bližeg poznavanja rada table teško je bilo šta zaključiti. S obzirom da se problem javlja samo pri visokim temperaturama opravdana je sumnja u neki kontakt i činjenica je da se lokalna kilometraža momentalno resetuje kada se otkači akumulator, ali tada se momentalno resetuje i sat a to se na mojoj tabli ne dešava. Verujem da se podaci o lokalnoj kilometraži i vremenu drže u RAM memoriji, za razliku od glavne kilometraže koja se zapisuje u EEPROM (i zato se ne resetuje kada se otkači akumulator).

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Problem sa kilometar-satom
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2011, 10:15:05 posle podne »
Ja danas na onom skinutom satu safcigerom okrenuo par puta ono gde ide sajla i kilometraza ide, tako da je verovatno sajla problem, drugo valjda nema sta da bude... biggrin