Autor Tema: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g  (Pročitano 24636 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boris Davidovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 46
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Pasat 1.9TDI B5
Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« poslato: Februar 11, 2012, 10:43:13 posle podne »
Od skoro sam vlasnik jednog VW vozila, a njihov sam obozavalac od ranije. U pitanju je Passat B5 2000god. 1.9TDI karavan.

Imam problem sa daljinskim za otkljucavanje. Do pre dva dana sve je funkcionisalo OK. Juce nisam mogao da otkljucam auto na daljinski nego samo sa kljucem i to otkljuca samo vozaceva vrata. A unutra mi ne radi nijedna komanda ( podizaci ni na jednim vratima, podesavanja retrovizora, otkljucavanje i zakljucavanje). Provereni svi osiguraci i sve OK. Dobio sam informaciju da je "otisla" elektronika centralne brave (ispod vozacevog sedista). Nadjem tu elektroniku sa istim oznakama i brojevima. Kada sam je zamenio rade sve komande koje nisu radile iznutra, jedino ne radi daljinac - treba da se programira - " upari " stari daljinac sa novom elektronikom. Inace sam elektronicar po struci, pa shvatam sta to znaci. Znam da moze to da se uradi uz pomoc dijagnostike (koju nemam), u Auto Dati sam nasao uputstvo za programiranje novog kljuca, ali kada imas kljuc koji radi. Nemam rezervi kljuc, nisam ga ni imao. Moje pitanje je da li to moze da se programira bez dijagnostike uz pomoc samo jednog kljuca npr.: daj kontakt, stisni dugme, zadrzi dugme, otkljucaj - zakljucaj kljucem i sl.

Unapred zahvalan na svakoj sugestiji.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2012, 10:47:19 posle podne »
ja mislim da moras kod nekog ko se bavi time,bravara,nemozes sam bez adekvatnog alata da programiras,
i meni je jedan blanko kljuc,tj izgubio kod,i moram kod bravara da ga programiram oko 35-40e
  champ1

Van mreže Boris Davidovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 46
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Pasat 1.9TDI B5
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2012, 11:06:57 posle podne »
Nasao sam neke kombinacije na netu. Sutra cu da probam. Samo sam hteo da znam da li je neko imao slicnih iskustava. Ksds redim problem javljam kako sam ga resio.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2012, 02:04:06 pre podne »
To bi trebalo da ide preko kompa, kao i za ukodiranje ostalih akcija, bez adekvatnog alata tj kompa i znanja kako, mislim da sam ne mozes nista, tako je barem meni objasnjavano.
Ako kojim slucajem uspes, podeli sa nama resenje.

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2012, 02:36:03 pre podne »
sa vcds-om mozes da prijavis kljuceve, bez dijagnostike nikako

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2012, 05:10:47 posle podne »
Koliko je meni bravar rekao, mac kod kljuca, to je ona ampula za imobilajzer, ne moze da izgubi kod nikako... sem ako ga fizicni ne oshtetish.... tako da taj kod da izgubi sam od sebe ne moze... moze samo da se desi da taj kljuc nije kodiran kako treba... Ako je skakavac on ima proceduru za kodiranje, i imash uputstvo na netu... treba ti ispravan skakavac koji radi... pa probaj ne koshta te nishta... ako ne uspe onda na dijagnostiku....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2012, 10:20:05 posle podne »
Pogledaj video, kako se novi kljuc prijavljauje na centralu, to je prijavljivanje rf daljinskog.

VW mk4 key fob remote coding.flv

Skakavac kljuc sadzi 2 elektronska dela. Jedan je transponder za imobilajzer i njega ne mozes novog upariti bez dijagnostike, dok drugi, daljinsku komandu za centralnu bravu mozes i mehanickim putem kao sto je prikazano.

Samo ce ti trebati 2 kljuca kako bi jednim dao kontakt prilkom procedure i to sa ispravnim kodom - sa kojim auto pali i radi.
Ako nemas drugi kljuc pokusaj da narezes obican kod kljucara. Prilkom procedure, skakavac rasklopi i delom kljuca sa macem i transponderom daj kontakt, dok drugu polovinu sa daljinskom komandom koju uparujes koristeci narezan kljuc za otkljucavanje i zakljucavanje vrata upari sa centralom.

Evo i video kako se rasklapa kljuc na 2 dela

VW Volkswagen Jetta volkswagon remote key FOB battery replace

Nadam se da ces uspeti i javi sta si uradio.

Van mreže Boris Davidovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 46
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Pasat 1.9TDI B5
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2012, 09:37:51 pre podne »
Hvala Kosta,

Problem i jeste sto nemam dva kljuca, ali je dobra ideja da narezem drugi kljuc i da probam da uparim jedan. Ostalo mi je jos to da probam, jer sam neke kombinacije koje sam nasao na netu isprobao i nista nije uspelo. Tako da mi jos ostaje tvoj predlog koji bi po meni trebalo da radi ili dijagnostika. U svakom slucaju hvala.

Van mreže zelezni

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Zeleznik
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 tdi
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2012, 11:48:10 pre podne »
Skoro sam imao problem sa kljucem. Imao sam rezervni kljuc. U stvari mislio sam da imam rezervni kljuc. Kada sam kupio auto dobio sam i rezervni kljuc nisam ga ni probao da li radi. Kada mi se zakljucao auto i kljuc u njemu uzmem taj "rezervni" on ne reaguje. Mislio sam kao baterija. Probam da otkljucam ono kljuc u bravu nista.
E sad mene interesuje da li ja moram ovaj postojeci rezervni da kodiram ili... sta vec?
Da li on moze da se iskoristi ili ne moze?

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2012, 01:08:38 posle podne »
ne kodira se kljuc nego se prijavi imobilajzeru i on ga prepoznaje

Van mreže zelezni

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Zeleznik
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 tdi
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2012, 01:20:18 posle podne »
Dobro a kako ja da znam da ovaj rezervni kljuc koji imam nije neki levi kljuc koji nije uopste od mog auta

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2012, 01:42:45 posle podne »
Gresis Faki, imobilajzer prpoznaje kod u transponderu i on se moze prijaviti samo putem dijagnostike. Transponder je nezavisan od dela za daljinsko otkljucavanje i nije mu potrebna baterija.

Kljuc ako nije prijavljaen, uparen sa imobilajzerom, nakon paljenja se auto posle par sekundi gasi.

Druga stvar je daljinsko otljucavanje i njegovo uparivanje koje zanima ljude u ovoj temi.

Znaci mozete poruciti novi VW kljuc preko interneta i prijaviti ga da otkljucava Vas auto. Potrebno je samo da sa starog procitate oznaku i izaberete odgovarajuci, zbog frekvencije i kompatibilnosti.  Pogledajte varijante na sledecem linku:

http://reviews.ebay.co.uk/VW-VOLKSWAGEN-REMOTE-KEY-FOBS?ugid=10000000002183437

Prilikom odabira postoje varijante praznog kucista kljuca, kljuca sa elektronikom za daljinski bez koda-transpondera i kompletnog kljuca, pazljivo procitajte sta se prodaje.


Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2012, 01:46:31 posle podne »
Dobro a kako ja da znam da ovaj rezervni kljuc koji imam nije neki levi kljuc koji nije uopste od mog auta

Ako ti pali auto sa njim i radi bez problema onda je kod dobar, ako ne mozda je i od drugog auta.

Van mreže zelezni

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Zeleznik
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 tdi
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2012, 02:15:58 posle podne »
Ne mogu da upalim cak ni vrata ne mogu da otkljucam. Upravo to mislim da je to kljuc od ko zna kog auta.
E sad moje pitanje je da li ja mogu da iskoristim taj rezervni skakavac koji ne pali da ga nekako prekodiram ili sta vec?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2012, 02:22:33 posle podne »
Ako je tako moras kod nekog boljeg kljucara koji radi kodirane kljuceve, da ti nareze mac po tom drugom koji radi, da prilagodi immo kod i da prijavi daljinsku komandu za centralnu bravu.

Van mreže zelezni

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Zeleznik
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 tdi
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2012, 02:26:04 posle podne »
Da li znas koliko to kosta i ko je dobar u tome?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2012, 02:41:59 posle podne »
Popuni lokaciju u profilu, pa neka ti clanovi iz tvog mesta preporuce nekog ko to radi. Cene ne znam.

Moze se poruciti i u ovlascenom servisu kljuc prema broju sasije uz uvid u vlasnicku dokumentaciju samo ne znam koliko to zadovoljstvo kosta.

Van mreže zelezni

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Zeleznik
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 tdi
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2012, 02:44:47 posle podne »
Ok hvala u svakom slucaju.

Van mreže Boris Davidovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 46
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Pasat 1.9TDI B5
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2012, 03:58:53 posle podne »
Probao sam da odradim posao po gore opisanom Kostinom postupku, ali nisam uspeo. Znaci ne gine mi dijagnostika, ali u svakom slucaju hvala svima.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Programiranje daljinskog Passat B5 2000g
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2012, 04:21:12 posle podne »
SKakavci su u ovlashcenom oko 150 jura bili kad sam se ja raspititivao... original obican kljuc je bio 90 eura, sa sve kodiranjem imo-a... Kod privatnika ne znam koliko je skakavac isto tako oko 120 jura, mislim da mi je ostalo negde u glavi... Novi kljuc, obican, sa kodiranjem na imo, je oko 70 jura... zavisi kako gde... i zavisi da li imash pin kod od immo uredjaja ili ne...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!