Autor Tema: vufer za cabrio  (Pročitano 2525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
vufer za cabrio
« poslato: Februar 21, 2010, 12:15:33 pre podne »
hteo bih da kupim vufer pljosnati sto se stavlja pod sediste jer kada je krov spusten muzika jedva da se cuje,a bas nikako...pa ako neko ima neko iskustvo neka kaze.    :huh:       p.s.da ne bacam pare bez veze

Krle

  • Gost
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2010, 01:16:30 pre podne »
Tebi treba jak sistem na dobrom pojacalu da bi cuo muziku.. Wufer ce samo da te masira... i naravno, da popuni niske tonove koje sistem ne moze da izbaci... U tom slucaju trazi neki plitki, ili ako imas para, ovo ti je idejno resenje.. Vrh vrhova za to sto tebi treba...

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-WX77A/index.html

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 47
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2010, 02:21:29 pre podne »
kakav vrh vrhova?! wacko nemoj pricas napamet samo zato sto je to lepog dizajna i pise pioneer i kao novo je i te fore batine- to je skupo pljosnato govance iz toga nema pravog bassa, unutra su ako se ne varam dva 16cm bassica ili tako nesto ;) za kabrio treba brutala od woofera biggrin biggrin biggrin

ako oces bass, najbolja varijanta bi bila da napravis kutiju ispred suvozackog mesta pod kokpit i to najbolje da bude downfire princip- da talas bude duzi a samim tim i dublji, evo kako to otprilike izgleda

ima i 10ki koje rade u mini kutijicama

a sto se tice pljosnatig bassova sve je to lepo, ali je problem sto vecina tih pljosnatih bassova trazi povelike kutije sto je meni potpuno nelogicno al eto bonk

ili mozda nazad da napravis dupli pod tj nivo patosa da bude visi i onda dva woofera da biju uvis alealeee
« Poslednja izmena: Februar 21, 2010, 03:19:06 pre podne od strane DYNABLASTER »

Krle

  • Gost
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2010, 05:52:39 pre podne »
hteo bih da kupim vufer pljosnati sto se stavlja pod sediste jer kada je krov spusten muzika jedva da se cuje,a bas nikako...pa ako neko ima neko iskustvo neka kaze.    :huh:       p.s.da ne bacam pare bez veze

Tebi treba jak sistem na dobrom pojacalu da bi cuo muziku.. Wufer ce samo da te masira... i naravno, da popuni niske tonove koje sistem ne moze da izbaci... U tom slucaju trazi neki plitki, ili ako imas para, ovo ti je idejno resenje.. Vrh vrhova za to sto tebi treba...

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-WX77A/index.html

Dyna, malo preterujes  batine batine... Procitaj sta ko pita, pa posle donosi sud o tome ko prica napamet... Ako nisi skapirao, decko trazi da cuje muziku, a bas ne cuje nikako, pa bi i to pojacao... Trazi pljosnati wufer koji ide ispod sedista, ja sam mu dao jednu opciju sta moze da trazi, a posto ti ocigledno mrzis Pioneer proizvode, savetujem Micku da nikako ne kupuje nista od Pioneer-a, zato sto je to ,,govno,, !!!  bleh...
 
« Poslednja izmena: Februar 21, 2010, 06:09:06 pre podne od strane Krle GTI »

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2010, 08:37:31 pre podne »
sada sam isao do kola da proverim slobodan prostor i za prvu i za drugu opciju i cini mi se da je mrka kapa,ali videcu u nekom servisu,na licu mesta,da li ima mesta ispod sedista(ako je vufer zaista toliko tanak).ako nema nekako cu da napravim ispod table mada ovo je mali auto i tabla je jos niza nego kod kockice zbog ojacanja.    :rolleyes:      hvala vam na odgovorima.

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2010, 01:07:58 posle podne »
imas earthquake pljosnati ali oni nisu nimalo jeftini i jos jedna firma pravi ali ne mogu da se setim... bonk

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2010, 02:03:35 posle podne »
Gepek, SP rjesenje port izveden u kabinu  B)
Pa da vidimo cija mama jutros kafu nije popila  bicedobro bicedobro
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 47
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2010, 04:39:59 posle podne »
ne preterujem ja nista, to pljosnato moze da da malo kickbassa, ali bassa nikako, a imam i kabrio pa znam valjda sta pricam
pioneer ne mrzim nego mrzim nerealne izjave i proizvode koji nemaju svrhu, i jesi pogledao malo bolje kolko je to cudo veliko pa to ne moze da stane ni ispod sedista od hummera tapsac

jes Davor sto veli moze u gepek Band Pass(BP) kutija to je i najbolje resenje ako ima uslova B)

earthquake woofere mogu da nabavim direkt od distributera za evropu, ali njima takodje treba vise litara- besmisleno
iako nekad postoji i user- kada strpas woofer u suvise malu zapreminu- nekad oce radi ne znam kog efekta da radi dobro

pljosnatih imaju jos Clarion, Helix, Monacor Carpower, Phase, Alto itd. ali to je sve preskupo i traze zapreminu osim tog Monacor Pulsar koji je jeftin al ne znam bas kakav je

« Poslednja izmena: Februar 21, 2010, 07:35:27 posle podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2010, 08:13:28 posle podne »
ja planiram da u mog kabrija stavim bas ispod kontrolne table na suvozacevoj strani. 12ica nije mogla da stane pa sam uzeo 10ku , i treba da upakujem to ovih dana. a pojacalo sam stavio ispod sedista suvozacevog da pi mi ostalo sto vise mesta u gepeku, pola mi je i ovako zauzela boca...

tako da cu ti javiti sta sam uradio , ustvari videcemo se u vezi hidraulike za krov , pa mozes da pogledas i cujes...

Jedino me brine da mi ne trese mnogo kontrolnu tablu, pa da zvrndaju plastike...
Golf 1 Cabriolet

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2010, 08:32:16 posle podne »
pa,neznam,mozda da stavis izmedju kutije i table sundjer da ublazi vibracije.

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2010, 01:01:03 pre podne »
Nisam upoznat koliko ima prostora izmedju siceva napred (koja sjedista su u autu) ali tu stane kompress za 10ku ko budali samar :)
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE

Van mreže DjAndjeo

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Lokacija: Loznica - Leshnica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: vufer za cabrio
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2010, 01:51:23 posle podne »
Napravi roll bar iznad zadnjeg i prednjeg sedista i tu okaci kutiju :P
Nije bitno koja marka, vazno je da ima jaka stakla x)