Autor Tema: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.  (Pročitano 2268 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« poslato: Jul 07, 2024, 06:02:02 posle podne »
Pozz drugari. Potrebna mi je pomoc, jer vise ne znam sta cu. Pre tri godine sam uzeo golfa 4 1.4 16v za zenu, sve bilo ok, do pocetkom godine ne pali iz prve posle 3.il 4.puta upali i poceo  je da gubi snagu, u leru digne obrtaje treba mu vremena da se unormalizuje ako mu u tom trenutku das gas ne prima gusi se puca na auspuhu, pogotovo nagli gas. U toku voznje stuca, seca gubi snagu zenu je par puta ostavio na putu nema snage da krene. Kod nekoliko majstora je bio "kao urade" nesto al od toga nista.. dijagnostika pokazuje egr ventil i lambda sonda gornja donja. Napominjem da nema katalizator. Radio sam veliki servis, menjao bobinu svecice kablove, regulator pritiska goriva, zamenio egr. Isao sam na varijantu da ga ugasim softverski i mehanicki ali niko nije uspeo bar kazu na to godiste ne moze, u sustini moze ali je komplikovano i niko nece. Prica "majstora". Cistio sam mu map senzor, klapnu kao cistio.. vise ne znam sta je..simptomi isti cak jos gori. Skoro isao na put u 4.oj mi izgubi snagu nema sanse da povuce odjednom probi dobi na snazi i iznacio plavi dim. Lampicu nijednu ne pali.  Ostalo je da se ociste dizne, proveri klapna gasa pumpa za gorivo i ta lambda..  Golf je 99.god.Jel se susretao neko od Vas sa obakvim problemom? Svaki savet i pomoc dobrodosla

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2024, 07:13:31 posle podne »
Lici na visak vazduha ili manjak goriva.
Prekontrolisi pumpu goriva ( ili jos belje zamijeni je) i dobro pogledaj sistem iberlaufa i crijeva za vazduh.
Taj motor nema posebnu dijagnostiku za EGR nego samo mjeri potpitisak u usisu, zna koliko je otvorena klapna i zna sta treba da bude potpritiska. Ako je manji podpritisak on logicno optuzi EGR za to, a ne mora da bude.
Pucanje je cesto znak siromasne smjese, a plavi dim se moze dovesti u vezu sa iberlaufom, mada....
Na tom golfu se EGR blokira limenom podloskom i ne buni se kompjuetr, amda ja ne bih na benzincu gasio egr (za razliku od dizela).
Zna njima otici i komp posebno ako si vario nesto na kolima, i onda ima te fantomske greske.
Cerka je vozila 4 godine takvog sa otkinutom drugom lambda sondom i nije se mnogo bunio, gorila lampica ali isao uredno. Prodali smo tog golfa sa lambda sondom u gepeku.
« Poslednja izmena: Jul 07, 2024, 07:15:55 posle podne od strane jveselinovic »

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2024, 10:47:03 posle podne »
Hvala brate, probacu. Nisam rekao takodje je mnogo povecao potrosnju. Juce sam cackao i izvukao dzek od egera ista situacija, vratim stari eger jos gore motor grubo radi .Sa tim drugim malo kao bolji radi, ali opet isti simptomi. Da proverim pumpu, jer i meni je sumnjivo za lambdu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13154
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +200/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2024, 10:58:11 pre podne »
Pa zameni lambdu ako je vec izbacio gresku za nju, meni je ona najsumnjivija. Zameni onu prvu koja je isla pre katalizatora, onda druga je nebitna i ne utice na rad motora, samo moze da upali check engine.

Mozes cak i da probas samo da je izdzekas i vidi kako radi. Meni kada je crkla sonda, auto nije imao snage uopste, jako slicni simptomi kao kod tebe. Izdzekao sam bio sondu i radio je normalno. Naravno, digao bi potrosnju bez nje, tako da sam je zamenio.

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2024, 11:42:31 posle podne »
Probao brate sad, izdzekovao ista situacija. Videcu sutra ide kod majstora ponovo pa nek sve iskontrolise. majstor1

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2024, 07:03:41 pre podne »
Toplo preporucujem da nadjes drugi komp za tu cetvorku. Cak pomogne i ako neki drugar ima istog golfa da za cas promijeniti kompjutere.
Citava operacija je 10 minuta max.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4869
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +198/-123
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2024, 07:47:32 posle podne »
Majstore nije golf dvojka da se udzeka kompjuter. Ima tu i neki imobilizator koji to ne dozvoljava
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2024, 09:49:18 posle podne »
Jel kod G4 imabilajzer u motornom kompu ili na drugom mjestu.
ja ne zma, zato i pitam, a meni je proradilo na zamjenu motornog kompjutera.
E sad, mozda je na drugom kompu bio ugasen imabilajzer, zaista ne znam.
« Poslednja izmena: Jul 09, 2024, 09:52:01 posle podne od strane jveselinovic »

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2024, 10:07:14 posle podne »
Ostavljen je danas kod majstora pa ce valjda ukopcati sta je. Tako je to kad pustid zensko da bira auto, sad ja moram da bijem glavu  :7 driving :77 celebrate

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4869
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +198/-123
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2024, 04:51:03 posle podne »
Jel kod G4 imabilajzer u motornom kompu ili na drugom mjestu.
ja ne zma, zato i pitam, a meni je proradilo na zamjenu motornog kompjutera.
E sad, mozda je na drugom kompu bio ugasen imabilajzer, zaista ne znam.


I u kompu i u tabli
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2024, 05:47:53 posle podne »
Dizne su bile problem zapusene do maksimuma, cude se i ovo sto je radio.. Gusenje cimanje trokiranje je reseno, sada da se pozabave time sto ne pali  iz prve i ne prima gas u leru tj slabiji odziv ima. Ono kad sagledas  mogu mnoge stvari tu da budu problem od senzora bregaste, radilice, klapna itd itd itd... a zanima me kada se ocisti klapna kakva adaptacija tu ide jel je to samo prica da bi dodatno uzeli pare ili je stvarno tako?
#muke moje  :11 :28 yupi3ti

Van mreže Vladanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Ćuprija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2024, 06:43:03 posle podne »
Drustvoo, opet isto. Kad mu prociscenje dizne radio perfekt danas opet sve isto cak i gore se ponasa. Majstor kaze da probamo dizne da mu promenimo, skeptican sam...

Van mreže alan97

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Age: 27
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.9 TDI
Odg: Golf 4 1 4 16 v benzin 99god.
« Odgovor #12 poslato: Jul 12, 2024, 09:36:32 posle podne »
To se isto desilo mom tastu kad je u punta sipao dizel umesto benzina. Isto se ponasao posle toga, na kraju se ispostavilo da se lambda senzor zaprljao. Problem 2 meseca svi pokusavali da resimo, i na kraju stavio polovnu lambdu za 10e i vec 2 godine sve ok.

Послато са SM-S911B помоћу Тапатока