Autor Tema: Golf 4 ALH injection quantity  (Pročitano 2328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Golf 4 ALH injection quantity
« poslato: Maj 19, 2023, 01:43:53 posle podne »
Od skoro sam primjetio kad dam malo gasa na leru motor bi poceo cudno da radi nekih 1 sekund, otvorim dijagnostiku i imam sta da vidim,skoro svaki put kad dam gasa IQ pada na 0.0 .
Mislio sam da je zbog toga sto mi je pustao gorivo na bosch pumpi,ali nakon zamjene brtvi, pumpa je suha ko barut.
Nisam uspio rijesiti problem,primjetih kad sam ozracivao sistem ubrigavanja,kad verglam, obrtaji na tahu uvijek stoje na nuli.

https://youtu.be/3YBZ6t8p54U

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 853
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2023, 03:24:35 posle podne »
Mnogo mala količina ubrizganog goriva. Pojačaj to.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2023, 05:49:11 posle podne »
Mislis da je mala kolicina? 3.2 je sada, mogu spustiti na 2.8 IQ

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2023, 10:02:51 posle podne »
Sto je manji broj IQ to je veca kolicina ubrizganog goriva

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2023, 01:33:26 pre podne »
Uh, otkud sad ovo?
Jel si siguran da je tako?
Ja sam bio ubeđen da je obrnuto, jer sa povećanjem IQ meni auto ide bolje, ali sam bio ubeđen da onda više i troši, odnosno mislio sam da se tako povećava i količina nafte za ubizgavanje, pa me je ovaj tvoj post sada malo zbunio...
Kod mene je taj IQ oko 3.0 kada se zagreje motor, a u početku dok je hladan i radi pod sauhom bude oko 4.0 (zimi i malo više).
U uputstvu za VAG COM piše da to treba da bude između 3.0 i 5.0 za ALH motor od 66KW.
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2023, 01:35:01 pre podne od strane TheViljuska »

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2023, 10:30:09 pre podne »
Siguran sam, i kod mene je na 3,2 IQ trenutno,ali me više brine sto nakon malo dodavanja gasa na 1 sekund IQ pada na 0.0 IQ , na videu iznad se sve vidi

Evo pročitaj



Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2023, 11:31:37 posle podne »
Da, bio si potpuno u pravu, ja sam kod mene napravio mali eksperiment i tzv."hamer mod" metodom (mehaničko pomeranje elementa na pumpi), podigao sam IQ otprilike na 3,6 - 3,8 (varira) i dogodilo se to da sada motor mnogo lepše i mirnije radi, a čak mi se i potrošnja smanjila za 10-20%, a ide isto! Čitao sam po našim i stranim forumima postove u vezi sa tom temom i na dosta mesta sam našao preporuku da je za ALH motore to idealna vrednost, naravno ako su dizne OK (pritisak i raspršivanje). Da napomenem da mi je prethodno bio 2,8 (kad je bio skroz zagrejan padao je i na 2,6 i tada je čak malo i štucao!), tako da sam ja bio u zabludi da je bio oko 3,0...
A u vezi sa tvojim problemom da ti na autu IQ pada na nulu kada dodaješ gas, možda treba proveriti tzv.senzor papučice gasa, moguće je da on ima u tom početnom delu neki prekid jer je on ustvari promenljivi potenciometar (kao neki reostat), mada me čudi da to dijagnostika ne prijavljuje kao grešku...
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2023, 11:37:43 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2023, 01:29:41 posle podne »
I ja sam sa 2.8 IQ podigao na 4,4 IQ jer je bacao dosta crnog dima pri punom gasu,ljepše radi odmah,mirnije kao sto kažeš,.
Ja sam to putem VCDS uradio,još me muče neke stavri ali to ćemo u drugoj temi…
Nikakvu grešku ne prijavljuje na dijagnostici,negdje sam citao da se to dešava kad ode senzor brzine mjenjača,sto mi je sumnjivo,kakve veze ima brzina mjenjača sa radom motora???


Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 ALH injection quantity
« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2023, 09:50:59 posle podne »
srdjan123: Juče sam malo pažljivije pogledao tvoj snimak koji si ovde okačio i čini mi se da tebi IQ ustvari pada na nulu kada se smanjuje broj obrtaja posle naglog dodavanja gasa, a ne kod samog davanja gasa? Danas sam zakačio dijagnostiku na moj auto i video sam da se to baš isto tako događa i kod mene (ako je za utehu?!?)...