Autor Tema: golf mk2 tdi  (Pročitano 3592 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
golf mk2 tdi
« poslato: April 28, 2015, 09:10:45 posle podne »
Pozdrav svim članovima.
Imam golf mk2, 1.8 benzin (plin), 1986.god., 5. vrata.
Nameravam da u ubacim tdi motor iz mk3.
Prihvatam sve savete a verovatno će mi biti potrebna i pomoć oko pronalaska nekih delova i radova.

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2015, 10:50:42 posle podne »
Samo da ti kazem, posao nije mali, radio sam ga sa drugarom.
Mora komplet struja da se prepravi, ako ne planiras da stavis tablu od mk3. Menjac ti je verovatno na poluge, tako da moras da prebacis pedale, ugradis hidraulicno kvacilo itd. Takodje intercooler moras upakovati. Kutija filtera vazduha mora druga, msm da od Seata nekog pase. Drugar je i abs prebacio i trap sa 5 rupa, ali msm da to nije obavezno.
Gedora je odradio takav jedan projekat, slozio ga kao da je fabricki bio tu.
Mozda sam zaboravio jos nesto od prerada.

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2015, 02:03:08 pre podne »
http://

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2015, 02:04:53 pre podne »
ovo je kako ljudi kazu donor

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2015, 02:10:15 pre podne »

kojem je srce vec izvuceno

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2015, 02:14:09 pre podne »

nameravam i celu tablu od mk3 da ubacum, zato sam i kupio ceo auto jer mi se cini da ce mi tako biti lakse

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2015, 02:21:07 pre podne »

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #7 poslato: April 29, 2015, 02:22:07 pre podne »
u skorije vreme cu slikati i moj mk2 pa cu postaviti slike

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #8 poslato: April 29, 2015, 10:06:38 pre podne »
E, ali ja ne znam sta je to sa ljudima pa ubacuju tablu od mk3 u golfa 2, meni se to nikada nije svidjalo, em sto je godza sav kockast, s tabla obla i nekako ne ide to bar po meni, i ne mozes unutra da otvaras prozore ako nemas el podizace jer udaraju ruckice u tablu.
Inace svaka cast na radovima, dobro si odlucio. ;)

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #9 poslato: April 29, 2015, 05:01:13 posle podne »
Nisam znao za ručice prozora, hvala na informaciji. Što se tiče table, ipak je to stvar ukusa. Možda bi i ostavio tablu od mk2 al loša je, plastična a hteo bi da ubacim i klimu iz mk3 pa mi se čini da će ovako lakše biti jer imam ceo auto za delove. Prva zamisao mi je bila da ubacim klimu, servo i još ponešto al ljudi ne znaju koliko para da traže za delove.

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2015, 05:03:46 posle podne »


« Poslednja izmena: April 29, 2015, 05:05:57 posle podne od strane Zlobica »

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #11 poslato: April 29, 2015, 05:11:34 posle podne »
Ovo je moja dvojčica, jedan pijani vozač je izlazio u rikverc pa mi je malo lupio vozačeva vrata i blatobran pa sam odlučio da stavim vrata bez leptira. Boja je skroz matirala, treba limariski da se sredi, prefarba al koliko znam, nije trula školjka mada ću još da vidim kad počnu ti radovi da se rade. Vremenom sa ograničen pa nikako da počnem svoj auto da radim.

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #12 poslato: April 29, 2015, 05:20:42 posle podne »
dobri su ti planovi golf 2 ide ozbiljno kad se ubaci taj 1.9 tdi  pravi motor si odabrao  thumbup
sto se tice tvoje dvojke treba malo da se poradi na njemu kao sto si rekao farbanje i limarija na prvom mestu pa onda sve po redu neke fine felnice,spustanje itd...pratim temu i srecno u daljim radovima

Van mreže sarumon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 50
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +29/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #13 poslato: April 29, 2015, 07:12:44 posle podne »
Lepo si ovo zamislio samo me zanima kako ces da sredis papire posto je kod nas zabranjena ovakva rokada motora,jedino ako mislis da ga vozis po kraju,usput srecni radovi :26

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #14 poslato: April 29, 2015, 09:08:19 posle podne »
Malo sam se raspitivao, imam sve papire od mk3 jer je stranac, moram da uvezem i ocarinim motor, ona moram da ga ubacim, oteram na tehnički i promenim pogonsko gorivo. Imam i malo sreće jer sadašnji motor je 1.8-90ks a ubacujem 1.9-90ks što je mala razlika u kubikaži. Koliko sam se raspitao i čuo da neće biti problema al još ću sve to da proverim, ustvari da odem i probam da ocarinim. Nadam se da će mi uspeti.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #15 poslato: April 29, 2015, 09:29:52 posle podne »
planiras li ti ovo sam uraditi ili kod nekog majstora  , nije mali posao veruj mi , kostace te ovo poprilicno dok zavrsis sve kako treba ... s obzirom da imas motor i vec dosta delova racunaj jos jedno min 500e da ga zavrsis kako treba ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #16 poslato: April 29, 2015, 09:45:45 posle podne »
Pogledaj u moju i Bobinu temu imas slike i sve kako je radjeno.A ovo sto ti Milan rece oko troskova racunaj na tu cifru minimum da valja.

Van mreže Zlobica

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 42
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #17 poslato: April 30, 2015, 12:48:27 pre podne »
Završio sam za autolimara, kao i moj brat. On radi kao autolimar i razume se više od mene oko mehanike, limarije,...
Većinu poslova ću sam sa bratom da odradim, nešto oko tapaciranja ako bude trebalo, imam druga. Najveći problem će mi biti nabavka nekih delova koji mi nedostaju, mogu se naći al ljudi ne znaju koliko da traže, kao da je od zlata. Mada mislim da ću i to pregurati jer ovo planiram već duže vreme.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1797
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #18 poslato: April 30, 2015, 03:36:03 posle podne »
Ukoliko znaš da koristiš gedore, klešta i šrafciger i voljan si da sve sam uradiš prebacivanje motora i menjača na šasiju Golf 2 će te izaći 0€, a prodajom delova sa donora još ćeš i da zaradiš. Što se tiče zadnjeg trapa, možeš prebaciti komplet torzionu osovinu, samo kočnice ili ostavi tvoj trap. Za noseće elemente motora možeš koristiti postojeće, a da prednji nosač zameniš za hidro sa dizela.  Ali s obzirom na delove koje već imaš skini kompletan most sa motorom, menjačem i servo letvom prebaci na dvojku. Za prednje noseće elemente nabavi prednji most sa passata b4 tdi ili vr6 (prednji nosač sa donora). Vrati viljuške od dvojke, a sa donora prebaci kočnice i kugle. Spone nabavi od servo golfa 2 ili od trojke skrati spone i produži navoje. Pedale sa Passata B4 TDI sa potenciometrom za gas (probušiš dve rupe za šrafove i jednu za kočioni cilindar). Što se tiče elektronike, s obzirom da je tvoj auto "stari tip" sa CE1 elektrik moraš da koristiš kutiju sa osiguračima od golfa 3, motornu instalaciju (sa Passata TDI je instalacija zasebna pa je lakše za ugradnju) i ostatak instalacije sa Golfa 2 "novi tip". (Pre nego bilo šta skineš od kablova obavezno obeleži)
Naravno ovo je samo uprošćen prikaz, i ima još gomila "sitnica" koje treba rešiti.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1797
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: golf mk2 tdi
« Odgovor #19 poslato: April 30, 2015, 04:15:08 posle podne »
Inače, pre nego kreneš sa radovima i carinjenem motora, dobro se raspitaj oko legalizacije prepravljenih vozila. Od 1.1.2015 si već u prekršaju ako izvodiš radove na modifikaciji vozila bez pismenog odobrenja Agencije za bezbednost saobraćaja!!! Agencija ti neće izdati odobrenje bez "smernica" ovlašćenog predstavnika (Porsche SCG), a Porshce SCG ti neće izdati smernicu za bilo šta osim za motore koji su ugrađivani u šasiju u godini proizvodnje (na osnovu VIN broja iz saobraćajne). Tužno, ali istinito. A po predlogu novog zakona će biti zabranjeno da sam izvodiš modifikacije već će to moći samo pravna lica "sertifikovana" u agenciji. Ja se već desetak dana jebavam sa "stručnjacima" iz agencije zbog istog projekta. Moj zaključak je ili traži vezu u agenciji ili registruj na "daljinski", ali ćeraćemo se još.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.