Autor Tema: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec  (Pročitano 2989 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
"Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« poslato: Maj 07, 2009, 09:18:12 pre podne »
Imam par konektora ispod haube sto ne znam za sta sluze pa ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan

Ovaj je isti kao i dzek od sonde u prelivnoj boci, pretpostavljam da je za nivo kocionog ulja ali mislim da to kecevi nisu imali, na instrument tabli nemam nikakvu lampicu za to! Boje zica su braon i plavo-crvena, sta to moze da bude?



Ovaj dzek sa belo-zutom i braon nemam pojma od cega je ali pretpostavljam da je to instalacija za maglenke ili tako nesto, a onaj dzek sa crvenim i braon zicama je isti kao onaj za stop svetla, za sta je taj? Za dupla stop svetla ili nesto drugo?







Ovako mi izgleda tabla sa osiguracima, kao na ranijim dvojkama


Ako neko ima iskustva po boji zica za sta se koje koriste?
Hvala puno, pozdrav

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13703
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2009, 11:19:21 pre podne »
Kod mene ispod haube ima gomila slepis zica. Kad dam kontakt na sve dolazi struja a nemam pojma koja je zasta. Proveravao sam da li je sve povezano kako treba. Sve sto treba dobija struju ali i dalje ostaju ove zice. Ima ih oko 5-6 komada.

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2009, 11:34:51 posle podne »
Manji dzek ti je od boce za kociono ulje,pali ti lampicu od rucne kad ti opadne nivo , drugi ti je instalacija od maglenki-prednji.Ako nemas prekidac fabricki od maglenki,verovatno nemas instalaciju od dozne osiguraca do gore gde prekidaci stoje. Taj treci treba da bude od stop svetla sto ide na glavni kocioni.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2009, 08:19:10 pre podne »
Manji dzek ti je od boce za kociono ulje,pali ti lampicu od rucne kad ti opadne nivo

Kecevi nemaju lampicu za rucnu tako da nemaju ni senzor u cancetu kocionog ulja, ali moguce da su svabe razvukle instalaciju. Za maglenke sam pretpostavljao jer su identicni kablovi i za farove, ista boja i oblik dzeka.

Taj treci treba da bude od stop svetla sto ide na glavni kocioni.
Na glavnom kocionom vec stoji za stop svetla, znaci imam takva dva dzeka jedan je spojen a drugi landara, probacu da ih zamenim, mozda radi i taj drugi, da bude kao rezerva, ili se mozda spajaju oba istovremeno jer na glavnom kocionom ima mesta za jos jedan automat ali nije stavljen.

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2009, 10:36:38 posle podne »
Kako nemaju lampicu od rucne? Koju ti kockicu vozis neku tasovu ili nemca? Ja sam imao do sad pa bar 50 kockica,samo par njih nije imalo lampu od rucne-stoji ispod prekidaca svetla. Sto se tice senzora od kocionog ulja to nema svaki,ima na GTI-u i GTD-u i mozda na onim LX modelima al ima. Nemoj zamenjujes te dzekove od stopa,nisam ni ja video duple da ima.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13703
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2009, 11:54:02 posle podne »
Kod mene ima dva dzeka za stop svetlo i oba su nakacena na glavni kocioni.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2009, 01:35:54 posle podne »
Kod mene isto dva dzeka ali je samo jedan nakacen. To je mozda backup vod ali jedan rikne da ne ostane bez stop svetla, ko ce ga znati.

Po VIN-u mi je nemac iz Volfsburga ali kad sam ga uzeo enterijer mu je bio zacudjujuce ocuvan! Tepih, tapaciri, intrument tabla, sve je bilo stvarno u ok stanju tako da je verovatno to zamenjeno pre prodaje.

U pravu si za lampicu, smetnuo sam sa uma za to ispod prekidaca za svetlo. Moj to definitivno nije ni imao jer nemam prekidac ispod poluge rucne. A na tom mestu inace stoji i lampica sa sauh kod benzinaca.

A ovaj dzek za maglenke mozda nije za maglenke nego za one manje farove, ako je imao masku sa 4 fara, moracu da proverim kada dobijaju struju i da li uopste ide struja na njih

Ja sam imao do sad pa bar 50 kockica

 hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail   hail 
« Poslednja izmena: Maj 09, 2009, 01:39:41 posle podne od strane mkvb »

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: "Slepi" dzekovi i boje zica - kec
« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2009, 06:57:09 posle podne »
tako je i kod mene na kecu dizelu,s tim sto taj dzek na drugoj slici kod mene je povezan sa sirenom od alarma,a ovaj drugi dzek na prvoj slici kao i kod tebe isto tako stoji ne povezan,s tim sto ja imam takva dva komada i verovatno je to od maglenki,posto ja imam maglenke tj.samo one kutije koje nisu povezane,a sto se tice lampice rucne kocnice ni ja to nemam.