Autor Tema: Bezkontaktno pranje  (Pročitano 1303 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Bezkontaktno pranje
« poslato: Januar 09, 2014, 04:31:48 posle podne »
U zadnje vreme pojavili su se razni samponi za bezkontaktno pranje automobila,
Radi se o pranju automobila u kucnoj reziji a ne u perionicama. Kakva iskustva imate i sta ste kupovali i gde i naravno po kojoj ceni.

Ja sam danas oprao u perionici i stvarno dobro opere auto. Tako da sam resio da kupim sampon. imam masinu za pranje pod pritiskom. i imam onu plasticnu bocu za prskanje koja moze da se napumpa na 2-3bara. z tog razloga ocekujem da opisete vasa iskustva u vezi pranja sa samponima za bezkontaktno pranje.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Bezkontaktno pranje
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2014, 06:15:43 posle podne »
ne bih ga ja oprao bezkontaktnim.....  dimeri,samponi i koje  kakve gluposti...
a prao sam pre.
ne zelim nikog da uvredim niti proizvod pocenim, ali pola njih ne naprave dobar omer vode i te tecnosti za pranje.
Ukoliko je lak losiji ili stariji i jos ga sa tim peres... ma nema od toga nista.
Spuzva i polako krenes sa prajnem,ili perionica u kojoj peru sa spuzvom (a istina da ih je sve manje).
ps.jos jednom ovo je moje misljenje i iskustvo sa ovim hemijama.  mahac

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Bezkontaktno pranje
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2014, 08:44:32 posle podne »
Treba da se raspitaš u perionici koji šampon oni koriste. Postoje profesionalni šamponi (Karcher na primer) ali su mnogo skuplji nego ostali.
Od jeftinih ostaju muzge, pa mora da se briše.
Što se tiče pranja aparatom pod pritiskom, on može lepo da opere ali mora da se predje svaki deo auta sa jednakim rastojanjem pištolja od auta, i da se ide redom kao da se farba četkom. Tamo gde promašiš kad se osuši ostane mutnije. Probao sam svašta, ali bez jelenske kožice nema lepog pranja.
Nisam probao kako pere onaj dodatak za aparat, rotaciona četka, to bi trebalo da lepo radi.