Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 357887 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1840 poslato: Oktobar 17, 2014, 01:41:38 posle podne »
Zajebao ga je vickastom doskočicom, pandur se prenerazio i platio 5000din. Baš si ga zajebao lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1841 poslato: Oktobar 17, 2014, 02:07:41 posle podne »
Ja postupam prema zakonu o prekrsajima i tamo pise da Svaki prekrsaj mora biti sankcionisan, ja zelen nisam,znam odlicno svoj posso ker moram da bi sacuvao sebe i opstao, i ja sam tako razmisljao kao ti,ali je u stvari potpuno drugacija stvar,zakonski i trudim se da postujem to,ne bi da komentarisem ovde na drustvenoj mrezi ali ti kazem da ne gresim sigurno i da sam u pravu 100%
Postupao je tako jedan projatelj,bivši policajac.Radio svoj posao,nije gledao ko vozi džip ili fiću ili ko koliko nula ima na tablici.Dok jedne večeri na Pančevačkom drumu nije dobio od tatinog sinčića cev pištolja u usta,sve sa čuvenom rečenicom:Znaš li,bre, ti čiji sam ja?
Postao je bivši policajac,jedva da su mu dali otpremninu.Tako je kad se zameriš "budžama".
Ovakvi slučajevi su rak rana savesnog obavljanja posla policajca.Zbog toga nam je ovako.Zato se pošteni građani,čitaj radnici,penzioneri i svi koji se ne bahate na ulici,stadionima,splavovima,nemogu osloniti na policiju.

Послато са LG-D373

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1842 poslato: Oktobar 17, 2014, 02:17:54 posle podne »
Nisam te bas razumeo?
Kucao sam preko telefona pa je ispalo nejasno, dok mi nisu pisali za telefon uvek sam razgovarao u toku voznje, e kad se to desilo prestao sam i bas se drzim propisa stanem ili odbijem poziv, tad kad me je zaustavio video me je da razgovaram i verovatno je hteo da ne pise kaznu nego da me smara, e medjutim ja mu rekao da radi svoj posao i nek napise, ne bi li se ja opametio, jeste da me je kostalo.
Hteo sam reci da me je pandur gledao kao da nisam normalan kad sam mu rekao da pise kaznu.  lollol

A Wele, tebe tek ne razumem, nikog nisam hteo da zajebem, jeo sam go*na, i platio sta kosta.  mahac

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5030
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1843 poslato: Oktobar 17, 2014, 02:40:52 posle podne »
Svaki zakon je dobar kad se postuje i kad vazi za sve gradjane u zemlji. A posto kod nas to nije slucaj... thumbdown thumbdown thumbdown

A ovo da policija pise kazne svojim kolegama...Neraspolozen sam nesto i tuzan zbog jedne druge privatne stvari, pa ne mogu da se nasmejem trenutno. Inace, bi. Bolju foru dugo nisam cuo. Ja razumem da to novine moraju tako da napisu. Isto kao sto moraju da napisu da se Vucic cuo sa Bajdenom dva puta telefonom u roku od nedelju dana zbog razgovora o pristupanju Evropskoj uniji. Ali zna se zasto su se culi. Tako se i zna zasto novine pisu da pripadnici policije pisu kazne jedni drugima.

Mislim, dajte bre ljudi, nismo mali i nismo rasli u saksiji, sto bi rekao kolega Fred Peric. Trebalo bi da covek ima mastu i da malo leti u oblacima. To je zdravo u nekim malim kolicinama. Nije dobro ni kad stvari gledas suvise realno. Ali ovo...

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1844 poslato: Oktobar 17, 2014, 04:57:01 posle podne »
Aaaa ja sam razumeo da si ga zajebavao tj podsetilo me na slicnu situaciju sa mojim bratom :)
Ali pohvala sto si stao odgovorno iza svojih postupaka, retka vrlina kod ljudi.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1845 poslato: Oktobar 17, 2014, 05:07:56 posle podne »
 :26

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1846 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:10:07 posle podne »
...Drugari,sta je ostalo po ovom zakonu,jesu li obavezne sve 4 zimske gume da budu iste dimenzije i istog proizvodjaca?...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1847 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:12:44 posle podne »
A sta da radi onaj ko ima smarta on ne moze da ima sve 4 gume iste zadnje su mu 175 a prednje 145 fabricki.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1848 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:19:07 posle podne »
Ja sam čuo da moraju da su sve 4 proizvedene u istom danu...
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1849 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:23:56 posle podne »
Welibore,bio si brzi....
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1850 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:35:34 posle podne »
Ja sam čuo da moraju da su sve 4 proizvedene u istom danu...

...Tovari me zemunac,tovari =D Onako nesto gledao,meni su sve cetiri 175-70,pa sam se pitao da uzmem 165-70...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1851 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:48:01 posle podne »
Evo male digresije od pre koji minut.Naime,poslužio sam saobraćajcu kao dokaz da dekici napiše kaznu za prelazak na crveno.Ušao sam u raskrsnicu,crveno se upalilo.Odustao sam od skretanja,ali je dekica obišao.i skrenuo.Na njegovu nesreću,patrola je baš to čekala i zaustavila ga.Posle minut,ja po propisu skrenuo,oni i mene zaustavljaju.Kaže organ:Vratili ste se iz raskrsnice jer vam se upalilo crveno.Potvrdio sam.Kaže:Izađite iz vozila da potvrdite.Skenjan pred dekicom potvrđujem i pandur mi se zahvaljuje. Ode dedi dozvola...

Послато са LG-D373

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1852 poslato: Oktobar 20, 2014, 10:10:33 posle podne »
...Drugari,sta je ostalo po ovom zakonu,jesu li obavezne sve 4 zimske gume da budu iste dimenzije i istog proizvodjaca?...

Koliko se sećam valjda mora da budu iste ali na istoj osovini. Znači prednje mogu da se razlikuju od zadnjih ali ne drastično po širini i visini. Ali prednja leva mora da bude ista kao i prednja desna. Nadam se da si razumeo šta sam hteo da kažem.

Mada kakvi nam pišu zakone izgleda nikad u auto nisu seli, osim u službeni pa me ne bi čudilo da jednog dana i takav zakon donesu......
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1853 poslato: Oktobar 22, 2014, 08:27:12 posle podne »
...Jesam sale,znam da je po donosenju zakona bilo da na istoj osovini moraju iste,nego nesto pricam pre neki dan,i kaze covek,proveri,nesto je se pricalo o dopuni zakona. U svakom slucaju hvala,mala je razlika u ceni izmedju 175 i 165,al ja sam uvek jurio da mi zimi bude uza guma,cisto zbog gazenja kroz sneg. U svakom slucaju,videcu jos. :25 ...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1854 poslato: Novembar 23, 2014, 04:47:34 posle podne »
Slika i prilika situacije u kojoj živimo. Dobio sam juče kaznu za parkiranje. Od komunalaca. Ispred svoje kuće, Zemun, gornji grad, zabačeni sokak iza zgrada. Četiri dana bolestan nisam ni pomerao auto, parkiran ispod terase gde parkiram zadnjih 10 godina. Došli komunalci i na nindža akciju SVIM vozilima pisali parkiranje na zelenoj površini kaznu, čak i onima koji nisu bili sa dva točka na zelenoj površini, a bili su u prekršaju jer nije dozvoljeno parkiranje. Po mojoj proceni jedno 50 vozila je dobilo kaznu. Evo slika.

Moj Golf je bio parkiran kao ova tamno siva Škoda sa desne strane. Srećom žena otišla sa Lupom koji je isto tu bio parkiran. Jeste, gazi se desnom stranom zelena površina, ali iz razloga ako se vozilo ne uspenje sa dva točka razmak između vozila sa druge strane je dosta manji od 3 metra i dolazi do neminovnog šamaranja retrovizora ili prilikom uparkiravanja da se ogrebe vozilo sa suprotne strane. Tu sam deset godina nagledao sam se svega i svačega od lošeg pakriranja. Onaj što ne gazi isto je dobio kaznu (svetlo siva Škoda u dubini sa desne strane), komšija sa sprata. Razlog - nije dozvoljeno parkiranje jer po našem zakonu svuda je zabranjeno parkiranje osim tamo gde dozvoljeno znakom. Pošto znaka nema - zabranjeno je. Ovi sa leve strane su iz nekog razloga pošteđeni iako ni oni nisu parkirali po propisu jer isto tako tu parkiranje nije dozvoljeno. Ali šta zna priučeni komunalac, došao je da odradi normu i da ide kući. Slažem se, po zakonu smo krivi. Međutim šta je vlast učinila po tom pitanju? Šta su poboljšali sa ovom kaznom? Ništa. Osim što su legalizovali otimačinu.
Na slici se vidi samo trećina ulaza koliko ih ima u toj lameli. Brojao sam. 14 ulaza puta 27 stanova jednako preko 370+ stanova. Obezbeđenih parking mesta NULA. U ulici pored ima označeno 15 parking mesta sa strane, međutim tu je i soliter i lokali i radnje i motel i pijaca na 50m odatle. Samim tim odnos potrebnih parking mesta još gori. Znači oni ništa neće da urade da se reši problem nepropisnog parkiranja već je samo u interesu harač. Što moj brat kaže "Takav zakon namerno prave da bi mogli da muljaju i obitavaju u raznim zakonskim rupama. Nije njima nikad u interesu da reše problem."
Na kazni piše da dan nakon pisanja kazne treba da se ode u Makenzijevu da se podigne papirologija predmeta. Pošaljem ja danas kolegu koji je rekao da je on vozio moj auto, a tamo mu kažu da predmet još nije gotov, probajte sutra opet. Klasičan odnos kao prema sitnoj stoci kao da ništa ne radimo u životu nego ćemo da obilazimo komunalnu policiju svaki dan. Savet komunalca je da se plati pola kazne "po dogovoru" u roku od 8 dana i da zaboravimo na to jer nisi ti dečko jedini koji je danas došao iz Zemuna da se žali.
-"Nije problem u 2500, 5000din, ali gde da parkiram vozilo jer vi sutra i svaki dan možete da dolazite i svaki dan da pišete kazne od 5000din"
                               (dramska pauza 15 sekundi) ... jebiga dečko, mi samo radimo svoj posao...
To je suština. Vlast piše zakon, a izvršna vlast ga primenjuje kako bi zaradili pomoću njega BEZ ŽELJE DA SE SITUACIJA POPRAVI. Poruka od juče je ŽIVITE U STRAHU JER MI DOLAZIMO OPET, SVAKI OTPOR JE UZALUDAN. Samo sto se ja ni Boga ne plašim. Znate mene sve ovo podseća na neke priče iz moje porodice koje su se prenosile sa kolena na koleno o turskim haračima, gde su uglavnom Turci ostajali bez glava i ostalih udova. Skapirao sam da sam ja taj kome dolaze na vrata sad i da nema nazad. Jednostavno ne ostavljaju mi nikakav izbor. Skapirao sam da sam 39 godina proživeo normalno i pošteno bez ikakvog prekršaja u životu, sve svojim rukama stekao i da sam sad prisiljen da branim svoj dom i svoju porodicu. Najviše sam besan na komšiju koji me nije zvao dok se on raspravljao sa njima. Prađedovi moj je red.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2014, 04:54:13 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dragan1992

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 410
  • Age: 32
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +10/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sve što se može voziti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1855 poslato: Novembar 23, 2014, 04:58:18 posle podne »
 :47 Tesko ce se kod nas bilo sta promeniti.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1856 poslato: Novembar 23, 2014, 06:36:25 posle podne »
ja bi napisao i detaljno opisao sta su moji pradedovi uradili haracliji i kako se gubi glava kad se pretera, ali ovo "svako" moze da cita pa cu ipak da psujem u sebi posle citanja Weliborove poruke.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2014, 06:38:04 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1857 poslato: Novembar 23, 2014, 11:55:27 posle podne »
Wele komsija,koliko je tebi dosadno u zivotu pa ovolike postove pises po auto forumu....
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1858 poslato: Novembar 25, 2014, 12:05:05 posle podne »
Izgleda da ce stvarno primeniti nov zakon za mlade vozace,koliko sam cuo bice valjda neki predlog da novi vozaci,mladi do 24 godine zivota ne mogu voziti auto jaci od 1.4 i najvise 80ks, sto ja podrzavam,sve vise klinaca ginu a razlozi alkohol i mnogo jaka kola, kao onaj bmw od 192ks sam mislim procitao negde sto je zavrsio u Dunavu.
Gledam po gradu divljaju samo tako i vecina su neizivljeni klinci,ne propustaju pesake na obelezenom pesackom prelazu,prolaze na crveno svetlo,voze zaustavnom trakom,prekoracuju dozvoljeno ogranicenje brzine u naseljenom mestu,obilaze i preticu vozila preko pune linije,voze povrsinama koje nisu namenjene za saobracaj motornih vozila-trotoar, bahato parkiraju i jos mnogo mnogo toga
a najgore od toga sto piju kao Rusi i onda natovare tudju decu u kolima i desi se ovo kao sto je bilo sa ovim bmw-om
  champ1

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1859 poslato: Novembar 25, 2014, 12:12:32 posle podne »
Acca , u Hrvatskoj je takav zakon, moje licno misljenje je da ce opet imati budala koji ce nastradati, i ne znam sta bi taj zakon predstavljao problem decku koji je bez vozacke, pijan (vec prekrsio dva zakona) seo za volan i napravio saobracajnu nezgodu gde je poginulo troje mladih.
Ipak sve potice od roditeljskog vaspitanja.
Predjoh u off.