Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 357830 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1820 poslato: Septembar 11, 2014, 07:07:00 pre podne »
SKANDAL Šef saobraćajaca  pocepao 98 kazni http://blic.rs/i/494311

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1822 poslato: Oktobar 14, 2014, 01:53:07 posle podne »
http://www.telegraf.rs/vesti/1264668-saobracajci-pisu-kazne-i-kolegama-zbog-pojasa-i-mobilnih-telefona
Hahaha kakav vic
Ne znam šta je tragičnije. Da li to što neko veruje u ove gluposti o kažnjavanju policije ili sam čin odredbe koja nalaže da se kažnjava policija u prekršaju tj drugim rečima oni su svesno znali za prekršaje i prikrivali počinioce.

U nedelju pričam sa zetom koji je stranac i ne zna srpski. Kaže zaustavila me danas policija nisam imao pojas ni upaljena svetla. Samo sam izvadio onu crvenu novčanicu i ovaj me pustio. I priča mi čovek dalje. U Srbiji vidim policiju svuda, ali oni ništa ne rade. Čak i kad me zaustave znam da za onu novčanicu mogu dalje, nemam uopšte razlog da se brinem kako se ponašam u saobraćaju. Kad sam u Norveškoj ne vidim policiju nigde, ali znam ako me zaustave znam da sam JEBAN, ali JEBAN! Tamo vozim po svim mogućim ograničenjima i nema zajebancije.
I čovek je dokazao ono što govorim celo vreme. Sistem kod nas ne funkcioniše (u svim sferama) tj nije sposoban da sprovede plan u delo.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3430
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Toyota
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1823 poslato: Oktobar 14, 2014, 02:06:31 posle podne »
nece ni funkcionisati dok se ne regulise pandurima stvar prvo.. dal time da im daju bonus od kazni ili drakonskom kontrolom...
a kod ljudi dok ne budu kazne takve da ti ne pada na pamet da se zajebavas, kao sto ti zet kaze... i ovde je slicno, nigde nema murije , svi voze oprezno.. jer ako naleti si najebao opako.
lollol

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1824 poslato: Oktobar 15, 2014, 01:16:03 pre podne »
http://www.telegraf.rs/vesti/1264668-saobracajci-pisu-kazne-i-kolegama-zbog-pojasa-i-mobilnih-telefona
Hahaha kakav vic
Ne znam šta je tragičnije. Da li to što neko veruje u ove gluposti o kažnjavanju policije ili sam čin odredbe koja nalaže da se kažnjava policija u prekršaju tj drugim rečima oni su svesno znali za prekršaje i prikrivali počinioce.

U nedelju pričam sa zetom koji je stranac i ne zna srpski. Kaže zaustavila me danas policija nisam imao pojas ni upaljena svetla. Samo sam izvadio onu crvenu novčanicu i ovaj me pustio. I priča mi čovek dalje. U Srbiji vidim policiju svuda, ali oni ništa ne rade. Čak i kad me zaustave znam da za onu novčanicu mogu dalje, nemam uopšte razlog da se brinem kako se ponašam u saobraćaju. Kad sam u Norveškoj ne vidim policiju nigde, ali znam ako me zaustave znam da sam JEBAN, ali JEBAN! Tamo vozim po svim mogućim ograničenjima i nema zajebancije.
I čovek je dokazao ono što govorim celo vreme. Sistem kod nas ne funkcioniše (u svim sferama) tj nije sposoban da sprovede plan u delo.
nije vic nego je istina,pise se i to uveliko,samo cu toliko reci   ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 01:25:45 pre podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1825 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:16:40 pre podne »
Wele,
taj tvoj zet norvezanin je dosao vamo kod nas da krsi propise?U pricu da za crvenu prolazi ne verujem uopste! Zasto ja ne mogu da prodjem tako bednu novcanicu? Moje misljenje je da ni jedan policajac nece uzeti pare od stranca,pogotovo ne od nekoga koji neprica nas jezik...svi su danas oprezni i cuvaju svoj posao.
Pozdravi zeta i reci mu da ne sere po nasoj i onako usranoj zemlji,neka se ponasa kao sto se ponasa u svojoj.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1826 poslato: Oktobar 15, 2014, 02:06:37 posle podne »
Sam detalj predavanja novčanice je verovatno bio preko moje sestre, a ne sere po ovoj zemlji ni više ni manje nego svi mi. Jednostavno ponaša se neodgovorno u saobraćaju jer zna da može. Kao i naši džipovi i crne limuzine svaki dan. U nedelju ~17.30h od komercijalne banke u Milana Uzelca PROLETI kroz trougao T raskrsnicu neka teleća lobanja u nekoj besnoj mečki BG650PP. Ja na kočnicu i sviram mu, a on meni maše kažiprstom kao preti zašto mu sviram. Da nisam ukočio torpedovao bi me sa desna u bok, dvoje dece i žena u kolima. To je ljudska priroda kad oseti da može da radi šta hoće, a sistem neuspešan da zavede red.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1827 poslato: Oktobar 15, 2014, 03:14:40 posle podne »
Sve to je zato sto ljudi na visokim pozicijama mogu da rade sta im je volja. Navodno resava se problem korupcije i kriminala i sve se sitni igraci guraju u zatvor. Normalno oni glavni ostaju i dalje u svojim foteljama. Poznajem coveka koji nije nesto mocan niti vozi besan auto ali za njega kazna ne postoji. Jednostavno je prijatelj sa nekim ljudima koji su na dobrim pozicijama. Kucni prijatelji,skolski i sta ti ja znam. Skoro ga zaustavi neki mlad momak naostren da mu napise kaznu zbog brze voznje i zbog toga sto je bio pijan. Ovaj mu kaze nemoj da pises ja poznajem tog i tog ali ovaj momak nastavlja da radi svoj posao. Momak mu je stavio do znanja da ga to ne interesuje. Normalno ovaj pozove prijatelja na poziciji pruzi telefon policajcu i posle par minuta decko ga pusti da ide. Kaze da je momak bio vidno iznerviran i razocaran posle razgovora koji je obavio preko telefona sa tim foteljasem. Ima dosta korumpiranih ljudi u toj policiji ali evo stavite se u poziciju tog momka koji je hteo da obavi svoj posao ali nije mogao. Ima tu dosta postenih policajaca ali padaju u senku vecine koja radi sta hoce. Za nas stranci kazu da smo varvari,primitivci i sta ti ja znam a kada dodju u Srbiju gori su od nas 100 puta kada vide da je svasta dozvoljeno...
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 03:17:58 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1828 poslato: Oktobar 15, 2014, 03:20:30 posle podne »
Jednostavno ponaša se neodgovorno u saobraćaju jer zna da može.


Koliko je ovo glupa konstatacija...zamisli da se svi tako ponasaju? Ne bi stigao ni do M. Uzelca od tvoje kuce.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1829 poslato: Oktobar 15, 2014, 05:08:09 posle podne »
Ja ne znam sta tebi nije jasno. Pa 90% ljudi se ponasa tako jer se slabo plase sistema. Svi redom telefoniraju to vidis u saobracaju svaki dan, kod mene gomila kolega se ne vezuje, kad ih navataju jednom u par meseci plate jednu crvenu i nastave dalje. Posto sistem zakon NE FUNKCIONISE, oni se upravljaju jedino moralnim zakonom tj ponasaju se kako misle da treba. Znas koliko puca Q coveku za svetla i pojas kad prima platu nekoliko hiljada dolara? I pri tome sa jednom crvenom resi problem. U zadnjih mesec dana trojica moja kolega su dala 1000din da ne budu kaznjeni.
Slicno kao kad Englezi dodju u na more Grcku, pa krenu da prave svinjarije. Samo zato sto kod kuce to ne smeju, tj sistem ne dozvoljava.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1830 poslato: Oktobar 15, 2014, 05:20:00 posle podne »
U provinciji,bogme više ne prolazi ni crvena ni 2 ili 3.Piše ti kaznu pandur sve zvoni i uredno ti se izvinjava što ne može da ga primi (mito),jer je "ukršten" sa kolegom.Lično sam osetio na koži par puta.

Послато са LG-D373
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 05:21:47 posle podne od strane 2busy »
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1831 poslato: Oktobar 17, 2014, 11:48:07 pre podne »
Svaki prekrsaj mora biti sankcionisan, ja tako postupam i mozes da me molis koliko.hoces,ako si napravio prekrsaj bices sankcionisan.
A pogotovo to stranci kad dodju ovde i umisle da su iznad svih,za njih su.mnogo stroze kazne
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2014, 12:02:05 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1832 poslato: Oktobar 17, 2014, 11:58:23 pre podne »
Kao sto kaze Acca,pise se i to uveliko.Ne prolaze vise ni rotaciona svetla bez kazne ako se krse propisi.Juce sam razgovarao sa kolegama koji voze u vladi.Stizu im kazne samo tako.
Voleo bi da nam na kraju godina policija saopsti koliko je stranaca kaznjeno na nasim putevima.Jer od svih stranih vozila koja sretnem na putevima,sigurno njih 99.9% krsi nase propise.Razmisljaju isto kao sto razmislja i Weletov zet.Vozi kako hoces jer si bogom dan sto placas putarinu,sipas gorivo,ostavis koji dinar u restoranima i svaku kaznu platis crvenom.
Nadam se da ce i tome doci kraj.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1833 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:28:00 posle podne »
Svaki prekrsaj mora biti sankcionisan, ja tako postupam i mozes da me molis koliko.hoces,ako si napravio prekrsaj bices sankcionisan.

e vidis jos si zelen pa zato tu i gresis, ti kao neko ko predstavlja zakon si tu i da pomognes, cak i da nas naucis i ukazes na pogresku ako je ocigledno da je bila nenamerna, a ne da se odma' 'vatas za blokce i olovku. Posle se cudite sto narod ne voli "pandure" itd jer samo corav covek ne vidi da nije cilj povecavanje bezbednosti nego represija radi povecanja BUDZETA i dranje.  Ne kazem da treba da pustas nekog ko je pijan ili drogiran, ili je prosao svesno kroz dva crvena na semaforu, ali sitnije propuste jbg ponekad vise vredi kad progledas kroz prste.

Primer br 1.  Malo mesto, zaustavlja pandur (saobracajac) coveka s nekom ladom starom 20+ godina, nit je jurcao nit je brzgao niti je bezao, sve po propisu, a OSL vadi ono mudo za merenje dubine sare na gumama i kaznjava coveka iznosom mesecne zarade (koju mozda i nema jer je ovde i to premija da imas)  po tebi tu nije mogao da progleda kroz prste?  Em covek ima da ga psuje do kraja zivota jer su mu te pare velike ko kuca, em opet nema da kupi gume jer ga je ovaj "jebo" da izvines i ponovo kod lekara mora da ide s celavim gumama.   

Koliko sam se takvih slucaja nagledao, i osetio na svojoj kozi, i meni bliskih ljudi pun mi je qrac one agencije kad izadje i kaze "cilje je povecanje bezbednosti saobracaja"  a onda deset clanka u novinama bmw taj i taj vozac tek poceo da vozi a nagario ga 200 i ubio jos dvoje itd....

Kad vec razglabam da ti kazem a i ostalima koji ovo pomno prate ( ne mislim na forumase) povecanje bezbednosti u saobracaju se ne vrsi kampanjski, ne vrsi se repsresijom na najsiromasniji sloj vozaca, ne vrsi se povecanjem cene kazni (ko ima on ce da plati koliko da je), ne vrsi se izmisljanjem atesta, dodatne opreme koju ni onaj sto je uveo ne zna cemu sluzi,  treba da se radi PREVENTIVNO.
Nisam to ja izmislio, vec neko mnogo pametniji od mene.

Da me ne shvatis pogresno, nisam ja protiv propisa, cak naprotiv, ja sam za da se postuju kao u Nemackoj, Svajcarskoj, da se ugledamo na bolje od sebe...  i sam se trudim da postujiem propise za sebe a ne da bi me neko kaznio ili ne, ali iskakanje iz zbuna na 10 metra od auta sa sakrijenim autom sigurno nije lep nacin da se to postigne, a nagledao sam se toga kako sam na tockovima poslednjih 15 godina.....


nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1834 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:32:27 posle podne »
Ja postupam prema zakonu o prekrsajima i tamo pise da Svaki prekrsaj mora biti sankcionisan, ja zelen nisam,znam odlicno svoj posso ker moram da bi sacuvao sebe i opstao, i ja sam tako razmisljao kao ti,ali je u stvari potpuno drugacija stvar,zakonski i trudim se da postujem to,ne bi da komentarisem ovde na drustvenoj mrezi ali ti kazem da ne gresim sigurno i da sam u pravu 100%
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1835 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:35:37 posle podne »
Kako je zakon za strance strožiji?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1836 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:40:00 posle podne »
Pa dobro postujem ja to sto ti radis, ali nisu svi isti o tome je rec, ali nije svuda tako.
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1837 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:48:13 posle podne »
Wele zato sto nakon ucinjenog prekrsaja stranac se odnah vodi kod sudije za prekrsaje gde mu se odmah izrice kazna koju mora da plati,nemoze mu se izreci zabrana upravljanja ili kazneni poeni ali mu se izrice novcana kazna koja zavisi od preksaja, da ne bi napustio zemlju i onda nema nista od toga,isto tako moze mu se zabraniti na neki period ulazak u zemlju ako je neki ozbiljniji prekrsaj
na to sam mislio,malo sam se pogresno izrazio,izvinjavam se, dok nasi gradjani dobijaju poziv za prekrsaj posle par meseci.
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2014, 12:55:47 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1838 poslato: Oktobar 17, 2014, 01:13:17 posle podne »
Nisam nudio ni crvenu ni dve kad sam razgovarao telefonom i pritom me zaustavila policija, lepo sam rekao policajcu da pise kaznu kad god mi je zvonio telefon ja sam pricao, i lepo sam platio 5000, samo da ste vi videli reakciju pandura.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1839 poslato: Oktobar 17, 2014, 01:16:49 posle podne »
Nisam te bas razumeo?
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve