Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 357851 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Goran79

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #780 poslato: Decembar 23, 2010, 05:25:13 posle podne »
 clap

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #781 poslato: Decembar 23, 2010, 06:04:10 posle podne »
De bre nije tacno, u pravu je Morris skroz!

Mozda kad bi svi vozili 40, ne divljali, ne vozili pijani, i svi kad bi pustali pesake, i kad bi i ti pesaci znali kad i KAKO se prelazi ulica, i GDE se prelazi ulica, i kad bi saobracajci ZNALI da rese Autokomandu, Slaviju itd, i kad panduri NE BI zaustavljali gde im se hoce i kaznjavali ZA STA im se hoce...ALI TO ONDA NE PRICAMO O SRBIJI ...

Tako da, je ne moguce da kod nas saobracaj bude sve po ps-u.
Ja iz ovog mogu samo da zaključim da si ti besan jer se divlje vozi i ponaša u saobraćaju i da time sebe opravdavaš isto tako da se ponašaš.
Ja vozim po propisima i računam da ljudi oko mene poštuju te iste propise. Ove priče da ne može da se stigne na vreme ako se vozi po PSu su smešne i neozbiljne. Ne može da se stigne na vreme samo ako se kasno krene.
Ovu Srbiju činimo i ti i ja. Najlaše je voziti bez obaveza i pravila, najlakše je glumiti taxistu što je hit zadnjih godina i sve opravdati sa "Brate ovo je Srbija"
Ajde i ti da voziš kako treba i primerno i da kažeš i ja sam Srbija, ali ona bolja strana.

Neznanje i bezobrazluk u saobraćaju je veliki u našoj državi, a na ovome forumu možemo da vidimo je taj procenat i ovde prisutan. Iz toga zaključujem da je licemerno davati izjave "Ja vozim bahato jer tamo neko vozi bahato" jer taj tamo neko, taj polu imaginarni lik si ti sam.

Ali, kad staviš svoje dete iza sebe drugačije stvari izgledaju malo drugačije, kad ti dete istrči na ulicu iza kola kao meni jutros i uplašiš se kao za svoje drugačije ćeš da razmišljaš.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #782 poslato: Decembar 23, 2010, 06:17:38 posle podne »
Zamisli da svaki auto stane na znak STOP po 3 sekunde  boodala To je samo jedna sitnica... Polukruzno, zabranjeno skretanje, parking mesta i nepropisno parkiranje, pogresno prestrojavanje. Ja stvarno ne znam kako se snalaze ljudi koji su prvi-drugi put u Beogradu.
Ne kazem da treba voziti bahato. Neki prekrsaji su neminovni. Sve ovo se 99% odnosi na Beograd.

Goran79

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #783 poslato: Decembar 23, 2010, 06:55:28 posle podne »
@ Wele A zamisli da sam ja pokusao dosta puta u BG-u da vozim kako treba i primerno kao sto sam na primer vozio u Americi, ali skoro svaki put neko je pokazao srednj prst, opsovao majku ... Sto znaci, ja sam dao dosta sansi, ali uvek stanem pesacima, deci i zenama stanem pre nego sto i oni pomisle da li da zakorace na asfalt, ps cask i pustam one van pesackom iako rizikujem dosta puta da se neko zakuca u mene zbog toga. Ali vozace kao vozace u BG-u ne tolerisem toliko vise kao sto sam umeo bas zbog gore navedenih stvari MADA posto vozim od svoje 16 god i imam mnoooogooo kilometara/milja predjenih iza sebe kao i kurseve za voznju u odredjenim situacijama kao i za trke, uvek dam sve od sebe da predvidim moguce situacije pre nego sto napravim bilo koji potez! E da, na primer kada odem u Vrsac tamo sasvim po PS-u vozim jer i njihovi vozaci tako voze i nema razloga za drugi nacin! Ali BG-e ....

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #784 poslato: Decembar 23, 2010, 07:41:11 posle podne »
e pazi kad ovo jeste srbija. i da u beogradu histerija za volanom skandaloznih razmera. lik mi pre dve nedelje svirao kao lud jer sam pustio coveka da izadje sa parkinga, onda me obisao na silu pa naglo zakocio ispred mene. ma u bg, svi ste ludi bre. krezuba baba ima da te napusi za sekund i posle 200 m ima da se zakuca u aubobus pun dece.
sto se tice toga da se bavimo time kako izigrati zakon. mozda nisi ukapirao ali ovaj zakon nema za cilj bezbednost u saobracaju. kao sto zakon o zabrani pusenja nema nikakve veze sa smanjenjem broja pusaca. u pitanju su pare, pa posto ne zna niko zivi kako da nadje pare u budzetu a mrki fali vikendica na maldivima....najmanji problem su pusenje i saobracaj u ovoj zemlji.
i ne bavimo se izigravanjem zakona nego kako zastititi malog coveka. kako mi je to lepo objasnio jedan saobracajac. sta bre brate da zaustavljam nov dzip, vidi se da je njemu sve ispravno. kao da ljudi voze krseve zato sto vole.i neka pise brate sta hoce, ali neka zna da ce sanitet da postuje sva ogranicenja u saobracaju onoga dana kad mu bude ne daj boze bilo najhitnije. stojim na ramipi sa pacijentom koji ne dise dok vozac placa drumarinu.....sramota, a mrka samo proleti kolima. ovde brate zacarani krug zabokrecine od 100 godina, ne moze to da se izpravi nikakvim kamerama ni poenima. ma kad bi samo usli u evropsku uniju..... lollol
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 07:45:14 posle podne od strane kajarbenon »
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #785 poslato: Decembar 23, 2010, 07:45:31 posle podne »
Wele molim te ne glupiraj se  biggrin  

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #786 poslato: Decembar 23, 2010, 07:51:45 posle podne »
evo ja svaki put kad napravim prekrsaj nacicu prvog pandura da mu se ljudski ispovedim. i jos cu mu biti zahvalan sto me je izveo na pravi put. a onda cu da dodjem kuci i korbacem da se isibam po ledjima za svaki prekrsaj, i svako jutro da klecim na kukuruzu zbog eventualnih propusta koje bih mogao da napravim tokom dana.  batine
A kako je vasem automobilu danas?

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #787 poslato: Decembar 23, 2010, 08:06:56 posle podne »
@ Wele A zamisli da sam ja pokusao dosta puta u BG-u da vozim kako treba i primerno kao sto sam na primer vozio u Americi, ali skoro svaki put neko je pokazao srednj prst, opsovao majku ... Sto znaci, ja sam dao dosta sansi, ali uvek stanem pesacima, deci i zenama stanem pre nego sto i oni pomisle da li da zakorace na asfalt, ps cask i pustam one van pesackom iako rizikujem dosta puta da se neko zakuca u mene zbog toga. Ali vozace kao vozace u BG-u ne tolerisem toliko vise kao sto sam umeo bas zbog gore navedenih stvari MADA posto vozim od svoje 16 god i imam mnoooogooo kilometara/milja predjenih iza sebe kao i kurseve za voznju u odredjenim situacijama kao i za trke, uvek dam sve od sebe da predvidim moguce situacije pre nego sto napravim bilo koji potez! E da, na primer kada odem u Vrsac tamo sasvim po PS-u vozim jer i njihovi vozaci tako voze i nema razloga za drugi nacin! Ali BG-e ....
Džabe ti kursevi i kilometri kad ti ne možeš da voziš po pravilima. Ja vozim po gradu i nemam problem sa vozačima oko mene i pravilima. Nije da ih nije bilo, ali na količinu pređenih kilometara to je jako mali procenat. I šta sad? Meni neko pokaže prst, a ja treba da mu skočim na šoferku i pokažem mu da sam ja još veća budala?
I najjači su mi oni jadnici koji maltretiraju žene za volanom kako bi ispali bolji vozači.
Slažem se sa Morisom u vezi nekih saobraćajnih pravila za koja lično mislim da mogu da se promene, ali onda opet dolazimo na onu priču "šta će tu puna linija, ja tu mogu da pretičem". Ima stvari koje mogu bolje da se odrade u saobraćaju, ali one su daleko manja opasnost nego da sami pravimo svoja pravila i procene.
Meni ne treba pandur niti lopovska kazna da me nauči kako se učestvuje u saobraćaju. Nekome treba,
Moje je mišljenje da može da se vozi po gradu bez prekršaja, neko misli da ne može. Ovaj sajt treba da propagira bezbednost u saobraćaju, ali kroz mnoge primere se vidi da je više "narodcke" nego edukativne prirode.
Karaj, ako si čitao još neki moj post videćeš da je moje mišljenje da je ovaj zakon pravljen za otimanje para, a ne regulisanje zakona. Ipak, i pre i posle njega ja vozim kako su me naučili - uglavnom u skladu sa pravilima.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #788 poslato: Decembar 23, 2010, 08:13:39 posle podne »
Citat
Meni ne treba pandur niti lopovska kazna da me nauči kako se učestvuje u saobraćaju. Nekome treba,

Brate Wele video sam u povratku sa skupa iz Borce kako ti ucestvujes u saobracaju... razvukli smo ga minimum 160 zrenjanincem i ti i ja prema tome....  lollol

Citat
kad ti dete istrči na ulicu iza kola kao meni jutros i uplašiš se kao za svoje drugačije ćeš da razmišljaš.

da je krava tad istrcala presekli bi je na pola a kamoli dete...  boodala wacko bonk


Stvarno ima dosta glupih propisa ali shta da se radi.. zakonodavac je tako rekao i nekih se treba pridrzavati...

Kao sto sam vec jednom rekao najrigorozniji bi bio za voznju u alkoholisanom stanju i prolazak kroz crveno... ostalo i moze da se tolerise  ;)

da se sve radi po ps-u to bi bilo tako debilno da to nije normalno.. jer bi to onda podrazumevalo i obe ruke na volanu u voznji i gledanje preko levog ramena SVAKI put kad se prestrojavamo itd itd sve sto su nas ucili po autoskolama....
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 08:15:36 posle podne od strane Devil »

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #789 poslato: Decembar 23, 2010, 08:17:41 posle podne »
Zakon nije menjan od kada je Fica bio glavni auto i mislim da bi trebalo da se promene neke stvari... Ne na gore kao sada vec na bolje... za nas vozace  ;)

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #790 poslato: Decembar 23, 2010, 08:20:59 posle podne »
Ipak, i pre i posle njega ja vozim kako su me naučili - uglavnom u skladu sa pravilima.
ma dobro uhvatio si se bezveznog primera  biggrin
naravno nisam časna sestra i to što smo ti i ja uradili je bilo na kratkom delu, ja sam svestan da je pogrešno  ;)
daleko od toga da stalno vozim tako
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #791 poslato: Decembar 23, 2010, 08:24:55 posle podne »
ma kakav zakon za vozace;ovo danas nisu vozaci,mislim na ove sa skupim automobilima,misle ako su uzeli auto od 50000e da su uhvatili boga za onu stvar,ceo dan sam u sluzbenom autu,i svima im se naje..m majke,otvorim prozor i sve po spisku,ne postoji nikakvo pravilo,samo da izadjes iz auta i izlomis mu koske,ni novi zakon nece pomoci da se to sredi,da svi budu normalni,koliko puta on mene isece i pocinje da se svadja samnom sto ga nisam pustio i joh hoce da me bije,samo cevku neku od 1m i u glavu odma,nema u saobracaju vise na finjaka,sve se svodi na napusavanje,
ne kazem za sve naravno,ima isto ljudi koji su ok,ali vecinom su bagra angry2
  champ1

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #792 poslato: Decembar 23, 2010, 08:27:16 posle podne »
Ipak, i pre i posle njega ja vozim kako su me naučili - uglavnom u skladu sa pravilima.
ma dobro uhvatio si se bezveznog primera  biggrin
naravno nisam časna sestra i to što smo ti i ja uradili je bilo na kratkom delu, ja sam svestan da je pogrešno  ;)

svestan si da si pogresio i vise se nece ponoviti  tapsac biggrin biggrin

Citat
daleko od toga da stalno vozim tako

brate ja sam te tad jednom video i bilo je strasno  biggrin  ljudi su bezali s'puta  lollol lollol

ustvari video sam te jos jednom kad smo isli u novi sad.. kad sam ja mogao da uletim u kafanu.. bio si na celu kolone i nismo mogli da te stignemo  lollol lollol lollol

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #793 poslato: Decembar 23, 2010, 08:37:27 posle podne »
Ja stvarno ne znam kako se snalaze ljudi koji su prvi-drugi put u Beogradu.

Pazi ovako, ja sam letos prvi put vozio po Beogradu i sta mi se izdesavalo za pola sata? Ovako: umalo da 3-4 puta udarim likove koji me iseku, 2-3 puta sam mogao da pregazim pesake koji bukvalno pretrcavaju ulicu van pesackog, 2-3 puta su mogli mene da udare od pozadi, srednjaka sam se nagledao vise nego u poslednjih godinu-dve, a sirena sto ne idem 80-100 nego 60-70 sam se naslusao samo tako. Eto kako se snalaze ljudi koji su prvi put u Bg-u...  wacko

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #794 poslato: Decembar 23, 2010, 08:43:53 posle podne »
Da ,da znam ljude koji izbegavaju Bg u sirokom luku .Ma neznam ,ali nadam se da ima leka da se taj beogradski stres nekako smanji .

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #795 poslato: Decembar 23, 2010, 08:45:21 posle podne »
Da to jeste slucaj ovde.Problema imaju i ljudi iz ns a tek ostali iz manjih mesta...Kako je dobro kad gledam neki stari film a auta nigde po ulicama, parkiraju gde stignu nigde guzve, a ovo sad...

Jel se prica nesto o tablicama, oce li biti od prvog?

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #796 poslato: Decembar 23, 2010, 08:52:22 posle podne »
oce krecu od prvog !

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #797 poslato: Decembar 23, 2010, 08:55:41 posle podne »
Pa oni svaki put kazu da od sledece godine dobijamo nove tablice. Ja iskreno ne bih voleo, taman sam rezervisao ful broj(redovan)  biggrin

A ljudi iz NS su taaaaako spori :-)

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #798 poslato: Decembar 23, 2010, 08:59:43 posle podne »
to aco!!!! bolje sipka u glavu nego prst na ruci. ma sta se mucis isprovociraj ga da napusti auto a onda ga pregazis.  coilleo2tj  clap
uuuu nove tablice. steta bre da se prljaju po blatu. ako nista neki ce imati bar jednu novu stvar na kolima.
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #799 poslato: Decembar 23, 2010, 09:03:59 posle podne »
Sad videh u na 24sata.rs da ce dozvoliti i natpise po izboru, razmislja se samo dal da bude pristupacnije za sve tako sto ce biti jeftinije ili da dignu cene