Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 357844 puta)

0 Članovi i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #560 poslato: Novembar 06, 2010, 09:29:09 posle podne »
Skinuo danas. Nek si jebu mater.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #561 poslato: Novembar 07, 2010, 01:11:03 pre podne »
sto se tice zatamnjena, panduri i na tehnicki pregled ne diraju ako je fabricko potamnjeno staklo a ako je folijom onda imate 2 mogucnosti, ili da skinete folije na licu mesta ili da jurite atest da nabavite. Znam to iz licnog iskustva jer mi se desilo to pre par dana i ja sam se odlucio da prezalim 70e koje sam dao za potamnivanje i skinuo folije. I opet cu kroz neko vreme da imam zatamnjena stakla ali samo fabricka dolazi u obzir

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #562 poslato: Novembar 07, 2010, 01:20:51 pre podne »
Kako se vadi atest?

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #563 poslato: Novembar 09, 2010, 10:12:23 posle podne »
JA sam danas "opomenut" za folije  badmood
Nakon krace rasprave oko folija...pandurov komentar je bio "I? Sta sad? Sad si ti pametniji od mene?"  lollol lollol lollol

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #564 poslato: Novembar 09, 2010, 10:27:50 posle podne »
Kod ti ne valja, ne verujem da forum ne podrzava UTF 8. Aj bre admini potrudite se malo:) testeras
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13712
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #565 poslato: Novembar 09, 2010, 10:29:03 posle podne »
 blink

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #566 poslato: Novembar 09, 2010, 10:31:28 posle podne »
Kod ti ne valja, ne verujem da forum ne podrzava UTF 8. Aj bre admini potrudite se malo:) testeras
Ja to pricam odavno  lollol
A oni UKA i ATF , a ne UTF  lollol

Ti si lolo promasio forum izgleda  biggrin
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #567 poslato: Novembar 09, 2010, 11:07:24 posle podne »
Posto je novi zakon stupio odavno a novi pravilnik od skoro evo i ja da dam par komentara bez da me mrzi i malo. Ima u principu dosta stvari sa kojima se na slazem ali....prva stvar je da nikad, niko u ovoj zemlji se nije necime bavio pa pogledao sve uglove izveo neke zakljucke pa probao da sprovede u praksu. Sve se svodi na to sta je mrkonjic sanjao sinoc. Naime, mogao je neko da se seti 2000, da uvede obavezno paljenje svetala, ok, pa polako, daj da vidimo kakvi su nam putevi, pa daj to da popravimo, pa da vidimo ogranicenja, pa dobro gume su veliko olaksanje kako za novcanik nekih ali tako i u voznji. Znam da se nema para ali zimska guma je bar meni nezamenjiva. Lanci su besmisleni. Evo primera, ovako ja krenem od smedereva za beograd starim putam. Usput imam par brda i mesta gde su lanci obavezni. Pazi ja krenuo pa stao pa stavio lance, a tek zamisli sneg nas deset u koloni i svi stavljamo lance. LUDILO!Pored toga ogranicenja na putu su krajnje bolesna. Ima deonica po 500 m na kojima je ogranicenje 80, a onda odjednom pred bolec neko smislio da u sred vukojebine, da izvinete na izrazu, stavi autobusku stanicu i ogranicenje 40! Tu ces pre da zgazis jetija nego pesaka. Put ravan kao strela a svi kao mentoli voze 500 metara 80 pa onda odjednom nagaze kocnicu i voze 40. Nisam za brzu voznju ali neke stvari su nenormalne. Da ne pricam da me zamalo nije ubio policajac u sluzbenom autu pre neki dan.ja u svom sluzbenom, proleteo je kroz naselje sa 120 i jos svira nikakva intervencija nista...Ali njihovo ludilo je posebna tema. A poene mogu slobodno da postave na dozvolu. Mislim ko od njih zna da broji do 18!Neka se sliobodno uvrede prozvani policajci ako ih ima. Zato su smislili patrole po 2 jedan broji do 9 drugi do 18:)
nasilnicka voznja. Ako neko zna sta je to ja odsecem levo a moze i oba.....Recimo svi ste iskusili smaranje policije kada se voze ispred vas. das zmigavac obidjes kretena a on te zaustavi i kaze nasilnicka voznja. To je neko pokusao da prevede sa engleskog reckless driving, pa mu bas nije poslo od ruke. A to sto ameri zovi reckles je totalno ludilo gde lik prodje kroz 100 crvenih, polupa 20 bandera, predje kroz par dvorista i zaustave ga pit manevrom ili tako nesto na krovu. Ono sto kod nas postoji jeste histericna voznja. Ko je iz beograda on zna sta je to. recimo covek dao zmigavac i pokusava da izadje sa parkinga, umesto da ga propuste i nastave dalje, 10 ludaka histericno jase sirenu kao da ce to da pomogne. Ja bre ljudi sirenu ne koristim. Ne treba mi!Ali to je ono srpsko sad cu da mu j.... mater. To je kod nas pitanje nekulture u saobracaju. Svi voze kao da negde gori bre. Ne daj boze da pratis situaciju u saobracaju te da primetis da ces ostati u raskrsnici, pa ni ne krenes a upali se crveno, pa kao sumanuti ce da sviraju, a uopste ne kapiraju situaciju...Histericna voznja, nepotrebno brzo, nepotrebno preticanje, sviranje, nepostovanje ostalih u saobracaju. Skoro dok sam razmisljao da stavim xenon naisao sam na komentar lika vezano za iste te kaze citiram da pokaze seljak da na svom golfu 2 iz 1986 ima ksenone. Ej imam ksenone i kad sam ih stavljao razmisljao sam da nikome ne smetaju a ne da impresioniram nekoga. Podrzavam smislenu modifikaciju automobila. Plava prednja svetla sa zadnjim zelenim , neonkama i ostalo zna se za sta je to, za tunning show, takmicenja.....Ne podrzavam zatamnjena stakla ni u kojij varijanti....Tonirana da, zatamnjena ne...
aj malo o poenima. Mislim da ce to biti kako se kome zalomi. neko ce se provici sa 150 jer ima srece neko ce da naje...sa 60...Ja recimo sutra kad sednem u sluzbeni auto mogu da nakupim svih 18, jugo je krs, pojas ne radi nista ne radi, radi samo sto je bolnicki auto, te ima oznake, pa kao aj mozda se na to provucem.
Ma svasta nesto bih jos pisao ali ima vremena ovo je tema za raspravu. Ali u svemu kralj je onaj koji dokaze da je dao zmigavac...ima da montiram kamere na kola da slikaju na sve strane.

Preterao sam vise o ovome drugi put:)  bonk
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #568 poslato: Novembar 09, 2010, 11:38:15 posle podne »
Alkohol, telefon, profesionalni vozaci i obaveza policajaca, prva pomoc.
Evo jos malo alkohol u voznji ne bih tolerisao. Izvinite ali ko vozi nema da pije....tacka.
Telefon nije problem jer zauzima ruku, pa ti treba hendsfree, nego sto si fokusiran na razgovor te ne pazis sta radis u voznji. Po toj logici treba zabraniti pusenje u voznji jer mi je ruka zauzeta cigaretom. besmislica. Evo i ovo sta je sa radio stanicom. opet zauzima ruku u voznji. na nesrecu svi saniteti u nasoj hitnoj pomoci nemaju radio stanicu vec moobilne telefone, te vozaci razgovaraju sa dispecerom gde da nas voze i gde imamo pacijenta. opet glupost.
Profesionalne vozace bih kaznjavao surovo. za njih nema opravdanja, ima da se ponasas kako treba ili gubi se pa zovi bicikl. bar duplo strozije.
Neka neko pogleda obaveze saobracajca kad vas zaustavi. ni tu nije sve jasno definisano ali je otprilike ovako. kad vas zaustavi mora da uradi to na sigurnom mestu tako da ne ugrozava nikoga u saobracaju. nema zaustavljanja na autoputu!duzan je da vam se predstavi i da vas obavesti da ne smete da napustate vozilo i da vam kaze razlog zbog koga vas je zaustavio....ima tu jos svasta nesto npr ne sme da vas izlaze atmosferskim uticajuma, tipa da stojite napolju dok pada kisa a on proverava dozvolu ......
Ah da prva pomoc. Retka glupost da ne kazem idiotizam. naime sve sto se nalazi u prvoj pomoci pa i vise ja imam na poslu. nije da se hvalim ali radim kao lekar u domu zdravlja. evo jos jednog vidjenja. prvo 3500 din za nekoliko zavoja nema smisla. drugo nije poenta da imate to a da ne znate sta cete sa time. nisam siguran da svi znaju sta imaju u kompletu a ne da primene nesto od toga. Ali nemojte da se sekirate zbog toga. Ni policija nema pojma. Dok sam radio u hitnoj stignem na lice mesta i pitam jeste li pruzili prvu pomoc a oni me gledaju kad da sam ih pitao ne znam sta. trece nije bitan komplet koliko je bitno da znate sta raditi u toj situaciji. ja sam imao priliku, doduse nesrecnu, da pomognem coveku kod kasarne u bubanj potoku koju je ispao iz automobila pri direktnom sudaru. sve je bilo u redu te je stigla hitna i odvezla ga a ja nisam ni otvorio prvu pomoc....Nisam ja ni mnogo pametan niti sta poenta je znati sta da radis a ne da das nekih 30 e za nesto.
Mnogo sam se raspisao , ako sam smorio izvinjavam se onima koje jesam.  mahac
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #569 poslato: Novembar 10, 2010, 08:34:50 pre podne »
Kod ti ne valja, ne verujem da forum ne podrzava UTF 8. Aj bre admini potrudite se malo:) testeras

Baza i jeste UTF8, kakav problem imate?

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #570 poslato: Novembar 10, 2010, 12:15:38 posle podne »
druze pa nasilnicka voznja je definisana kod nas...i to upravo prolaskom na nekoliko crvenih svetala za redom ili u nekom kratkom vremenskom periodu...
svako ko je polagao test za voznju, imao je neki broj pitanja u vezi prve pomoci, pa se podrazumeva da se to delimicno zna...e sad sto su ljudi pozaboravljali to, to je druga prica...
xenoni znaju da smetaju jedino ako vozac nije nastelovao farove lepo..kad su farovi nastelovani, tu nema sta da smeta...zabrana zatamnjenja  stakala je glupost, jer ako se postave kvalitetne folije, vidljivost iz kola je neznatno smanjena...jedino je problem ukoliko folije imaju veliku refleksiju pa moze doci doodbijanja svetlosti i zaslepljenja ostalih ucesnika u saobracaju...
glupa je i kazna od 5000 za pojas...to je stvar vozaca i ne vezivanje pojasa nikog ne ugrozava osim samog vozaca...a ukoliko neko hoce da se vezenek se veze, bice sigurniji...ukoliko nece, ne mora..ima vece sanse da proleti kroz soferku il sta vec i dobije teze povrede prillikom nekog sudara...
obavezne zimske gume su isto dobra tacka zakona, medjutim tu je propust da se iste voze do aprila...lanci su valjda obavezni samo na mestima gde je znakom to upozoreno...

Van mreže Touran DSG

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 43
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #571 poslato: Novembar 10, 2010, 12:29:03 posle podne »


glupa je i kazna od 5000 za pojas...to je stvar vozaca i ne vezivanje pojasa nikog ne ugrozava osim samog vozaca...a ukoliko neko hoce da se vezenek se veze, bice sigurniji...ukoliko nece, ne mora..ima vece sanse da proleti kroz soferku il sta vec i dobije teze povrede prillikom nekog sudara...
[/quote]
Za ovaj pojas se ne bih slozio da ako se ne vezes ugrozavas samo sebe i nikoga vise.Zamisli npr sledecu situaciju (nedaj boze) vozis ti svoj auto i iz nekog razloga izgubis kontrolu,predjes u moju traku i ja poginem nakon tog sudara jer nisam bio vezan a ti zaglavis robiju zbog toga.Da sam bio vezan mozda bih preziveo a ti bi odgovarao prekrsajno i platio samo neku kaznu.
Zar nisam u pravu? Jos da dodam da bih ja za pojas naplacivao kaznu od 500e jer pojas moze i mora svako da koristi.

wagenman

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #572 poslato: Novembar 10, 2010, 01:27:41 posle podne »
@kajarbenon

Ima dosta istine u tome sto si napisao ali jedna stvar mi nije jasna. Sta znaci da bi profesionalne vozace strogo kaznjavao? Izvini molim te ali SVAKI ucesnik u saobracaju bilo amater ili profesionalac duzan je da poznaje saobracajne propise i postuje iste. Ako ti pravis 300km nedeljno, a ja dnevno, da li onda procentualno postoji veca mogucnost da ja napravim gresku? Zbog toga sto se svaki dan na ulici boris sa onima koji ne trebaju da imaju ni bicikl, a kamoli auto, treba jos i da budes naguzen? Naravno, ako mislis da ti nikada na poslu nisi napravio gresku onda zaboravi sta sam rekao.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #573 poslato: Novembar 10, 2010, 01:39:15 posle podne »
@touran dsg
pa sto ne bi bio vezan kad volis da se vezujes ?
gines jer nisi vezan, a pre toga si odlucio da ne budes vezan i znas sve vreme da su u vecoj opasnosti...
i nisi poginuo jer sam ja bio ne vezan ili vezan, nego zato sto sam te udario...
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2010, 01:46:02 posle podne od strane martini »

wagenman

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #574 poslato: Novembar 10, 2010, 01:44:43 posle podne »
Pojaseve drzava zahteva zbog sebe ane zbog nas. Boli ih du.e ako pogines ali ako ostanes invalid opada ti radna sposobnost i samim tim postajes teret kao i sto ih kobojagi kosta lecenje i oporavak iako bi to uglavnom morao da platis sam jer drzava nije u mogucnosti ;)

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #575 poslato: Novembar 10, 2010, 04:06:13 posle podne »
Ma sto se tice utf prva strana na kojoj je zakon je nekom drugom page codu pa vidim samo upitnike. A evo martiniju oggovor. Imamo razlicita misljena i stojim iza onoga sto sam rekao. nemoj da se sekiras sigurno ne znas da pruzis prvu pomoc. i promasio si poentu, ja kazem da je smisao prve pomoci da ti uzmu pare za nesto sto ne vredi.
Profesionalni vozaci. Slazem se da neki ljudi ne treba da imaju dozvolu. Ali bicu slobodan da primetim da je vise bahatih profesionalaca nego amatera. Naravno mislio sam da kao profesionalac moras da budes primer svima. Zao mi je sto ne mogu da slikam dok vozim ali 5 taksista me je obislo na punoj liniji sa 100 na sat od smedereva do beograda. O tome ti pricam. Ma pogledaj samo vozace GSP ili ne daj boze da se zaustavis na tranvajskim sinama ima bre da prodje kroz tebe.
Oko pojasa slazem se da time ne ugrozavas druge. problem je sto je pokazano da smanjuje smrtnost u saobracajnim udesima. tu je prica drzave vise ekonomska nego humana. naime lakse povrede,manja smrtnost manja invalidnost manje kosta drzavu.  Pa zamisli samo situaciju, naletis na jetija u bolecu, zakucas se u njega i pojas te spase da ne cuknes glavom u soferku:0.
Ah da. Xenoni su zabranjeni novim pravilnikom ako nisu fabricki. Svetla bljeste svakako, jer da nije tako ne bi pravili posebne farove nivelaciju i svasta nesto uz njih. Nisu najsrecnija varijanta, ali kad se nasteluju nisam primetio da se neko buni. Da mi je iko blicnuo skinuo bih ih odmah.
na kraju svih krajeva. Da su oni koji su ga doneli raspravili upola koliko se raspravljalo ovde i delovali po tom pitanju poslednjih 10 godina gde bi nam bio kraj. treba nam malo vise dobrog vaspitanja i kulture u svim sferama pa i u saobracaju te bi situacija bila daleko bolja.
Pozdrav svima  clap
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #576 poslato: Novembar 11, 2010, 12:08:29 pre podne »
ne sekiram se ja, ne brini...i jeste smisao, al kazem ti cime se oni vode, da je to polozeno,kako je polozeno i tako to...
naravno da je uzimanje para, pogotovo sto traze da svi kupe nove pakete po novim standardima...
ali mozda neko ko je prisutan nesreci zna da upotrebi to i da pruzi pomoc i njemu zatreba...jbg nije srbija monte karlo pa da na svakih 20 metara stoji prva pomoc sa defibrilatorom...negde sam cuo da u britaniji prva pomoc nije obavezna...
ne daju ksenone da se koriste a po zakonu oborone svetlo treba da bude bele boje...ne moze ni jedna sijalica da da svetlo bele boje osim xenona i leda...oni najt brejkeri, pauver vajtovi i kul bluovi su cista glupost...mozda su jaca svetla, al bela nisu sigurno...

Van mreže kajarbenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: SD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #577 poslato: Novembar 11, 2010, 03:25:36 posle podne »
U pravu si. nismo ni englezi i nikad necemo biti, pa i da prestanemo da pusimo:) da postavi neko def ukrali bi ga isto vece iz pakosti ciste. Evo jedan update vezano za prvu pomoc. Ne daj boze da zatreba. vestacko disanje se ne smatra obavezom prilikom prve pomoci. bitna je samo duboka masaza srca. Znaci ako se nako ne daj boze ponavljam nadje u situaciji da mu treba tako nesto, NAJVAZNIJA JE DUBOKA MASAZA SRCA BEZ PRESTANKA do dolaska hitne. ostalo necu da pominjem da ne odlutam sa teme.
Zakljucio bih zakon je nedorecen, donesen na silu i neprimenljiv, te ce se kao i svi ostali primenjitavi selektivno. Pa kom opanci.....  mahac
A kako je vasem automobilu danas?

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #578 poslato: Novembar 12, 2010, 11:39:21 pre podne »
od ponedeljka krecu kamere da rade,i da se kazne salju na kucnu adresu.bice ukjuceni i presretaci,koji ce samo slikati bez zaustavljanja.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #579 poslato: Novembar 26, 2010, 10:18:12 pre podne »
Od kada je potreno da se ima ona nova prva pomoc u autu?