Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 357950 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #540 poslato: Oktobar 28, 2010, 11:47:06 posle podne »
Danas me navatala radarska kontrola kod metroa u Nisu, na 285m pri brzini od 62km/h a ogranicenje je 50km/h. Kaznili me 5000. Kako sam lepo ispao na snimku  boodala boodala boodala boodala
Doslo mi je da placem  bonk bonk bonk

hahhaha mene uhvatili kod pancevackog mosta ja isao 80 km/h ogranicenje bilo 50 i ovaj krenuo da mi pise kaznu... a iza mene ide neki lik sa R32 sa 140 km/h ... jedva se zustavio ... izasao ja iz auta i izasao taj lik... dali dokumenta... on dao 50 evra i otisao a ja se sa pandurom raspravljam 25 minuta da cu da mu dam 50 e da me pusti jer zurim... i nakraju mi da kaznu od 5000 dinara i jos mi kaze kako moj i njegov prekrsaj nisu isti... samo sto mu nisam rekao : " jesi li ti slep ili sta... " ali reko` necu nije u redu kad sam vec napravio prekrsaj... ali isto tako nije u redu i to da on mene zeza sa prekrsaj od 30 km/h a onog sto je prekoracio 90 preko ne... jos mu kaze prijatno i dovidjenja...

Goran79

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #541 poslato: Oktobar 29, 2010, 10:21:01 pre podne »
Citat
hahhaha mene uhvatili kod pancevackog mosta ja isao 80 km/h ogranicenje bilo 50 i ovaj krenuo da mi pise kaznu... a iza mene ide neki lik sa R32 sa 140 km/h ... jedva se zustavio ... izasao ja iz auta i izasao taj lik... dali dokumenta... on dao 50 evra i otisao a ja se sa pandurom raspravljam 25 minuta da cu da mu dam 50 e da me pusti jer zurim... i nakraju mi da kaznu od 5000 dinara i jos mi kaze kako moj i njegov prekrsaj nisu isti... samo sto mu nisam rekao : " jesi li ti slep ili sta... " ali reko` necu nije u redu kad sam vec napravio prekrsaj... ali isto tako nije u redu i to da on mene zeza sa prekrsaj od 30 km/h a onog sto je prekoracio 90 preko ne... jos mu kaze prijatno i dovidjenja...


Ti su ti kod nas u kraju poznati po tome pogotovo oni na zr putu u plavom Range Roveru
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2010, 10:23:11 pre podne od strane Goran79 »

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #542 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:29:24 pre podne »
ma drzis levu traku i vozis sporo... B) i nece da te zaustave

Goran79

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #543 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:40:04 pre podne »
ma drzis levu traku i vozis sporo... B) i nece da te zaustave

 lollol lollol vozis sporo na putu koji je ravan par kilometra  lollol (salim se) Kada prodjes VIR tehnicki to jest Auto cacak onda mozes da ga  driving

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #544 poslato: Oktobar 29, 2010, 12:31:46 posle podne »
nema potrebe da citirate post inzad vaseg  ;)
kolko god svi pljuvali pandure, vise puta se desi da nas puste uz manju kaznu ili nekad i bez kazne...

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #545 poslato: Oktobar 29, 2010, 12:37:59 posle podne »
Isti slucaj skoro na pancevcu iz pravca metroa oko 80-90kmh i prosao sam verovali ili ne za dz. Bili su ok likovi, divili se felnama, "cudnoj" tablici i patosom i pustili me  ;)



 

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #546 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:04:47 posle podne »
E paja sam naisao na novu generaciju radara, povezani GPS-om i sa SD karticama. Likovi me navatali i posle razgovora kao hteli da mi ne pisu kaznu ali moraju jer je video vec snimljen a ako obrisu ostaje prazno mesto u memoriji i posle ce njih da zezaju. Bilo kako bilo kazna je placena.

PAMET ZA DRUGI PUT.

 blink

Van mreže Raske

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II GTI 16V
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #547 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:51:54 posle podne »
Acakololec, meni se to desilo cim sam kupio auto pre skoro dve godine, neki FAMA radar, kaze pandur " I ja bih voleo da mi das crvenu al ovo g***o sve belezi pa cu imati problema"..  biggrin
kad mi je napisao kaznu kaze " Aj majke ti stisni ga sad da vidim kako ide"!  lollol

Van mreže Schultz

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #548 poslato: Oktobar 31, 2010, 10:47:35 posle podne »
Od ponoći počinju da se upisuju bodovi za prekrsaje (izgleda da dosada nisu) pa je u toku velika akcija, kontrole na svakom ćošku. Ide priča kao do večeras neće da računaju, al' zato novčana kazna ostaje. Pazite se, ja sam već pao.

Van mreže Giche

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2001
  • Age: 48
  • Lokacija: Kacarevo
  • Karma: +22/-7
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
  • Auto: Polo 6N
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #549 poslato: Oktobar 31, 2010, 10:53:02 posle podne »
Ja sam imao udes prosle nedelje,jel ce meni da se pisu bodovi?

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #550 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:14:20 posle podne »
covek je rekao od ponoci

Van mreže Giche

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2001
  • Age: 48
  • Lokacija: Kacarevo
  • Karma: +22/-7
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
  • Auto: Polo 6N
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #551 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:22:43 posle podne »
znas i sam kakvi su ovde kod nas samo da ti smeste nesto...moram da pitam ako mi se ne oduzimaju i nesto budu k**ali da mogu da ih j***m u zdrav mozak...

Van mreže Schultz

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #552 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:31:13 posle podne »
Nadam se da neće, pošto po onom iz tvoje teme, tebe čeka dosta. Izgleda da se dosada nisu vodili pošto je sve išlo ručno, a sad se kao osavremenili, automatizacija, baza podataka IS, ovo ono... pa počinje od ponoći

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #553 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:32:56 posle podne »
OD DANAS NA SNAZI NOVI PRAVILNICI O SAOBRAĆAJU
Pažnja, pažnja! Od danas kazneni poeni za vozače!
Kazneni poeni upisivaće se u centralni registar i brisati dve godine posle učinjenog prekršaja

Vozači, oprez! Od danas stupaju na snagu odredbe novih pravilnika o saobraćaju po kojima se kazneni poeni upisuju u centralni registar, a kada vozač sakupi 18 negativnih poena, gubi dozvolu na određeni period.
Da bi dozvolu ponovo dobio, nesavesni vozač moraće da prođe komplikovanu proceduru, koja se sastoji od novog lekarskog pregleda, ponovnog polaganja kursa i testova, plus pohađanja obaveznih predavanja u Agenciji za bezbednost saobraćaja. Ne bi trebalo, naravno, smetnuti s uma ni paprene novčane i zatvorske kazne, koje prete onima koji budu divljali na drumu.
Kako vratiti dozvolu?
Kazneni poeni za kršenje saobraćajnih propisa od danas će se upisivati u centralni registar MUP-a. U dozvoli o tome neće biti nikakve evidencije, a takvo rešenje je izabrano da bi se izbegla mogućnost korupcije, jer ovako ni saobraćajci koji zaustave vozača neće moći da vide koliko mu još poena nedostaje do kritične granice od 18. Naravno, upisivanje poena biće moguće tek posle pravosnažne odluke nadležnog organa.
- Registar MUP-a sadržaće podatke o vozaču i dozvoli, odlukama o izricanja negativnih bodova, kao i njihov broj. Iako neće biti upisani u vozačku dozvolu, vozač će u svakom trenutku moći da podnese zahtev da proveri koliko ima kaznenih bodova - objašnjavaju u MUP-u.
Najmanje bodova nose, recimo, nepropisno parkiranje ili nekorišćenje migavca, za šta se dobija jedan negativni bod, dok najviše nose vožnja bez dozvole ili vožnja noću bez upaljenih svetala.
Kada se skupi 18 negativnih poena, postupak za oduzimanje dozvole mora da bude pokrenut najkasnije za tri dana, a kada dobije rešenje, vozač u istom roku mora da preda svoju dozvolu policiji. Posle isteka perioda oduzimanja dozvole vozači će morati dobro da se pomuče da bi ponovo legalno seli za volan.
- Da bi ponovo dobio dozvolu vozač mora da izmiri sve kazne. U svakom slučaju, još najmanje mesec i po mora da prođe do trenutka kada može da pokrene postupak da mu se dozvola vrati. Ako ponovo bude nemaran na drumu, dozvolu drugi put gubi već sa 15 negativnih poena. Dozvoljen broj bodova se svaki naredni put smanjuje za tri - navode u MUP-u.
PROPISI ZA GUME
Vlasnici vozila u Srbiji su od sutra do 1. aprila obavezni da imaju zimsku opremu. Kao i prethodnih godina, mogu se koristiti dve zimske gume na pogonskim točkovima, ali i sve četiri letnje gume, ukoliko su šare dubine najmanje četiri milimetra.
Prema ranijoj odluci Ministarstva za infrastrukturu, za sledeću zimu je odložena primena člana 121 novog pravilnika o tehničkoj opremljenosti vozila u delu koji predviđa obaveznu primenu zimskih guma na sva četiri točka.
Poeni za saobraćajne prekršaje se poništavaju posle dve godine.
Smirivanje nasilnika
Press je juče anketirao i vozače na beogradskim ulicama i pitao ih da li strepe da će za kratko vreme upisati veliki broj poena.
- Ne plašim se, čak mislim da je bilo krajnje vreme da se donese jedan ovakav propis, koji bi sprečio divljanje na putevima. Često gledam kako neki voze i ne mogu da verujem koliko ne razmišljaju ni o sebi ni o drugima. Ipak, i do sada su policajci mogli da ih zaustavljaju i kažnjavaju, pa su to retko činili, tako da mislim da je i primena ovih pravila pod velikim znakom pitanja dok god se ne uozbilje i saobraćajci - kaže Milan Avramović (38).
Za razliku od njega, Nebojša Danilović (55) misli da će na drumovima ubuduće biti mnogo bezbednije.
- Siguran sam da će sada mnogi dva puta razmisliti pre nego što krenu u nepropisno preticanje ili prolazak kroz crveno svetlo na semaforu. A tek kada se primaknu granici od 18 poena. Uveren sam da će novi propisi smiriti nasilnike na putevima - prognozira Danilović.
1 poen - Nepropisno parkiranje, nepoštovanje prvenstva, skretanje bez migavca, pojas.
2 poena - Nepropuštanje pešaka na pešačkom, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja s probnim dozvolama od 23 časa do pet ujutru.
3 poena - Nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada ulaze ili izlaze iz vozila, antiradar uređaji, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera, umerena alkoholisanost.
4 poena - Neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom od 21 do 50 km/h većom od dozvoljene, nepropuštanje dece
na pešačkom.
5 poena - Telefoniranje u vožnji, neispravne gume i uređaji za upravljanje, vožnja bez prisustva iskusnijeg vozača za vozače sa probnim tablicama.
6 poena - Prolazak kroz crveno i žuto, preticanje s desne strane, vožnja napred deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe, vožnja pod dejstvom alkohola.
7 poena - Vožnja brzinom koja je od 51 do 70 km/h veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje.
8 poena - Vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred.
10 poena - Vožnja u stanju teške alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja.
12 poena - Vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti.
14 poena - Vožnja bez dozvole, osim ako je istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, vožnja noću bez svetla.
15 poena - Nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom.
16 poena - Prekršaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je izazvana saobraćajna nesreća.
17 poena - Saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje.
18 poena - Oduzimanje dozvole.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #554 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:55:14 posle podne »
Nadam se da ce sada policiske patrole biti opremljene da provere adresu ...pre nekoliko dana sam cekao 15 minuta kod sajma dok su iz baze javili koja mi je adresa.u pitanju je nova LK bez adrese....strasno
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Giche

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2001
  • Age: 48
  • Lokacija: Kacarevo
  • Karma: +22/-7
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
  • Auto: Polo 6N
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #555 poslato: Novembar 01, 2010, 01:23:36 pre podne »
Ovde ima sve kolika je kazna,zatvori,poeni...

http://www.informisanje.info/stanje-na-putevima/kazneni-bodovi-zobs/
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2010, 01:33:58 pre podne od strane Giche »

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #556 poslato: Novembar 03, 2010, 08:56:06 posle podne »
danas na zrenjanincu meni prilazi pandur  blink blink blink,mase da prodjem  clap clap clap clap,a lika iz mene zbog ne upaljenih svetala zaustavio  batine batine batine

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #557 poslato: Novembar 03, 2010, 10:49:22 posle podne »
iskuliraj malo sa smajlijima.... B)

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #558 poslato: Novembar 06, 2010, 10:39:06 pre podne »
Jel zna neko dali ce da zezaju policajci za foliji u boji auta sirine oko 15cm na prednjoj soferki?
U zakonu stoji da prednja i zadnja soferka nesme uopste da bude zatamnjena, a prednja bocna stakla do 25% a zadnja do 30%.
Dali neko ima iskustva sa ovim?

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #559 poslato: Novembar 06, 2010, 10:53:44 pre podne »
ma to si stavio zato sto ti je lekar rekao  ;) da ti bije sunce previse u oci i da ti smeta,probaj nista  te ne kosta (sem ako nisi stavio neku nalepnicu preko)