Autor Tema: Letovanje 2013 - da li idete negde?  (Pročitano 45157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10265
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #60 poslato: Jun 14, 2013, 09:41:29 posle podne »
Ja, žena, i dvoje dece u naš apartman kao i svake godine idemo u Novigrad (HR).

Tamo negde početkom augusta.



Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #61 poslato: Jun 14, 2013, 09:47:10 posle podne »
Ja cu blizu splita u avgustu na 10 dana.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #62 poslato: Jun 14, 2013, 09:56:00 posle podne »
Pa dobro,nekome se sviđa,nekome ne. ;)
EDIT: CG primorje!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #63 poslato: Jun 15, 2013, 12:08:26 pre podne »
Pa dobro,nekome se sviđa,nekome ne. ;)
EDIT: CG primorje!
Mislis nekome se ne svidja, a nekome jos manje. Danas sam sa kolegom prepricavao avanture iz CG, prisecao se nezaboravnih scena... dok mi Srbija nije dala pasos... a onda mahac

Ja cu blizu splita u avgustu na 10 dana.
My home town ;)
Gde ides?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #64 poslato: Jun 15, 2013, 01:30:10 pre podne »
Ima tetka kucu veliku u Malom Ratu,bas na plazi a imam i familiju u Omisu., da obidjem,malo se iskupam i rikverc.Sad barem do Splita auto put,relativno brzo se stize.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #65 poslato: Jun 15, 2013, 02:22:33 pre podne »
wele brate kako ti ne dosadi svake godine isto da trujes o crnoj gori a peglas uvek u grcku?da nisi na  platnom spisku neke agencije sto radi tu cuvenu grcku?  lollol
stvarno se zapitam da li sam ja nenormalan ili je crna gora toliko losa?i tekako znam nakon nekoliko  odlicnih letovanja u egiptu da napravim razliku izmedju egipta,crne gore  i grcke(ne govorim o mikonosima i slicnim stvarima jer nisam bio...),ali ne mogu da napravim toliku razliku izmedju grcke i crne gore  da bih morao po svaku cenu da se ukljucim u svaku raspravu o izboru destinacije .da su me karali u crnoj gori pa ajde...ali ovako...sasvim ok prica i nikakvih problema nisam imao.sve zavisi sa kim si i gde si smesten...i naravno sta ocekujes...
p.s.u danasnje vreme uspeh je otici bilo gde van grada sa porodicom. :61

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #66 poslato: Jun 15, 2013, 02:42:00 pre podne »
 :37
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #67 poslato: Jun 15, 2013, 03:36:25 pre podne »
ko sebi i porodici moze da priusti sveti stefan i ostane na miloceru,tj ne ode u budvu vazda ce se vracat u crnu goru,to je sto se tice vas sa djecom, a za nas mladje zna se da nidje nije provod i ribe ko u budvi, a da je skupo skupo je.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #68 poslato: Jun 15, 2013, 07:13:15 pre podne »
fora je sto 90%, srba nije bila dalje od buljarica,petrovca chanja... A budva je najdalja destinacija u cg... Lažo kazem, idite u zaliv, ili na lusticu, pa mi posle pričajte da ne valja. Jednom sam sa kolegama sa faksa bio juzno od budve, tj u chanju, krsh. Da nije bila jedna od jada, smorili bi se zivi.

Grčka je drugačija malo priča, ali tolike razlike nema. Jedino sto se jednostavnije i brze Stize. To je za mene veliki plus. Ni u cenama, ni u usluzi...

za svoje pare si gost gde god da si... I tako treba čovek da se ponasha. E ako imash drkos stav, da ti sve ne odgovara, zračiš negativnom energijom, onda mogu i da kapiram zašto te osoblje nervira i tako to...

@Micko +1
@topic, ove godine, teško... Nova firma, novi posao, znate vec kako to ide...

 
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 07:19:49 pre podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #69 poslato: Jun 15, 2013, 08:17:52 pre podne »
Ma Jadransko more je lepo, ja recimo jako volim Kotor, ali sam tako loša iskustva imao konkretno i najviše u Budvi, potom Zelenika, da sam rekao da me Montenegro više videti neće. Ima i bolje za te pare. A Grčka ko Grčka, generalno obilazim ostrva i to mi je lepo, meni najbitnija stvar je čista plaža i čista voda, a to barem tamo pronađem. Ko šta voli.... Da se razumemo, u lepe plaže u Grčkoj ne ubrajam Paralije i čuda, to je paradajz turizam, mesto stvoreno za jeftino letovanje i to je to. Kičerica. A i retko kad ponavljam jedno isto dva puta. Puno je lepih mesta koje treba obići, ne treba se ponavljati. Moje mišljenje..... :26
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 08:21:11 pre podne od strane bokivs »
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #70 poslato: Jun 15, 2013, 09:14:14 pre podne »
U cg sam pretezno bio stacioniran u Novom, Meljinama i Krasicima. Najbitnije mi je lapa plaza i cista voda, pa shodno tome, mogu da preporučim Morinj i Radovice... U fazonu sam, na letovanje idem zbog plaze i mora, i tako se bira mesto. Nije mi normalno da sam stacioniran u budvanskim brdima, sto mnogii rade, pa da se 2 puta dnevno cimam kolima do plaze, samo zarad noćnog izlaska. Ovako, zapljunes mesto sa lepim plazama u blizini. A uveče u svakom slučaju pališ auto i u 'ludnicu'. Tu je doduše fora da neko iz društva to vece ne pije, ali nije problem menjali smo se uvek :D

U budvi me lično nervira, sto te gledaju kao stoku. Ostaviš im 150 eura za večeru u restoranu, i osoblju je to sica... Jbg, nisi rus... Konobar u kaficu, naplaćuje 56eura, reko donesi račun, kad na računu 42e. Još se kao izvinjava, pomešao stolove... Standardna fora. U boki mi se to nikada, ponavljam nikada nije desilo. Nas cetvoro, račun u restoranu 50-60 eura, i cene te i poštuju, da ne kazem igraju oko tebe... Drugi mentalitet ljudi, nista drugo...

Grcku sam obišao ovaj severni deo. Halkidiki, i meni je odlična. Još, u povratku overiš kosmos i mega outlet, i dodjes. Kuci sa 3 para patika za cenu jednih u bgdu. :D

Zelja mi je da odem na neko od fensi ostrva, tipa skijatos, zakintos, al kad se setim 1200km u jednom pravcu prodje me brzo :D   
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 09:17:08 pre podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #71 poslato: Jun 15, 2013, 09:25:38 pre podne »
Slažem se sa tobom. To jeste, dug je put, ali ono, staneš malo, iskuliraš.... Mene čeka sad u avgustu 1050 km do Lefkade  driving videćemo da li se isplati kao što kažu  :51
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže Aco84

  • VW Početnik
  • Poruke: 141
  • Age: 39
  • Lokacija: Bg
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.6 TNG
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #72 poslato: Jun 15, 2013, 09:52:26 pre podne »

U budvi me lično nervira, sto te gledaju kao stoku. Ostaviš im 150 eura za večeru u restoranu, i osoblju je to sica... Jbg, nisi rus... Konobar u kaficu, naplaćuje 56eura, reko donesi račun, kad na računu 42e. Još se kao izvinjava, pomešao stolove... Standardna fora. U boki mi se to nikada, ponavljam nikada nije desilo. Nas cetvoro, račun u restoranu 50-60 eura, i cene te i poštuju, da ne kazem igraju oko tebe... Drugi mentalitet ljudi, nista drugo...


Upravo zbog prve recenice u citatu ne idem na letovanje u mesta kao Budva. Budvu sam video tri puta u zivotu i meni dosta!!

Zato se u CG letuje u Boki ili Petrovcu, nadjem lepu plazu i uzivam  :)

Generalno se ne odusevljavam sa CG ali nisam nikad imao nikakvih problema. Ovog leta prvi put palim u Grcku na letovanje pa cu moci da kazem sta mi vise odgovara!!

Shomi nemoj da te brzo prodje volja za npr Zakintos zbog kilometraze, povedi nekog ko ima dozvolu pa se menjajte  biggrin

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #73 poslato: Jun 15, 2013, 11:05:16 pre podne »
Shomi poenta je sto se ne osecas kao gost. Nekome to smeta, nekome ne. Kad sam god platio smestaj unapred gazda promeni stav u "kad ces da odes iz moje kuce vagina ti materina...". U hotelima te tretiraju kao gustere u vojsci, u kaficima i restoranima samo gledaju kako da ukradu, ne mogu da zaboravim dnevne i nocne cene u Mocartu koje nigde nisu oznacene, taksisti koji klepaju ljude, trovanje vodom jer je kanalizacija na 20m od plaze, AMS koji ne zeli da dodje "jer je mrak u 19h", bezakonje u domu zdravlja gde se lokalni pregledavaju preko reda, 2e koristenje sprovedenog creva iz obliznjeg dvorista, 2e parking po sred neke zemlje... poenta je sto si u takvom okruzenju stalno sa podignutim gardom da te neko ne prevari ili naduva qrcem. Kao da si gradjanin drugog reda. Imam osecaj kao da su oni nama dosli u goste, a ne mi kod njih. Kad mi se Jovana otrovala u Aletu jedne godine sve mi je preselo. Dok sam se ja trovao nekako sam gurao to sa strane, ali kad ti dete dehidrira zbog vode hrane sunca algi na moru stagod... paralelno sa tim jedne godine na Tasosu Jovana dobila neki osip po telu, lokalni lekar dao Bepantenol, pregled i kremu platilo osiguranje. U CG je procedura kod privatnika 50e+ ili cekanje u domu zdravlja kao kod veterinara.
Nije sad da sam ja razmazen, mene stavi bilo gde i sa mojom zenom ce mi biti lepo jer znamo da se organizujemo i dogovorimo, ali kad odes u Grcku primecujem druge stvari. Odnos ljudi prema meni. Od policije, do prodavacice, do osoblja u KFC, hotela, apoteke... Kad rece patike, kupio sam prosle godine cini mi se u "Futlokeru" patike na akciji, devojka ako je imala 20 godina polomi se sve sa osmehom na licu i losim engleskim, proverava mi da li su mi dobre velicine. Izadjem iz radnje sa osmehom na licu za svoje pare. Zena kupila kupaci u "Kalcedoniji" isto prosla. I to je usla u radnju 1min pred zatvaranje da je niko nije popreko pogledao ili dobacio nesto. Ne mogu da se nacudim da neko tako mlad zna da usluzi musteriju, da mi uzmu pare i da sam radostan zbog toga. Nekome to nije bitno. Kupio patike, pa sta, ali neko primecuje te stvari.
Ziveo sam u Hrvatskoj na obali, odrastao u turistickoj zemlji i sa pravom mogu da kazem da je CG pogodio turizam pocetkom 90ih. Infrastrukturu Budve 93. godine ne mogu da zaboravim, to mi sve govori koliko je Budva bila turisticko mesto.
Drugar pre dve godine otisao u Hrvatsku i kaze "Bilo je super, samo sam sinu rekao da ne progovara dok smo na plazi da ne provale da smo iz Srbije" :)
Ima nas svakakvih... svako zna gde je njemu najlepse i niko ga puskom ne tera kome da ostavi pare
Eto, raspisah se, nisam imao nameru :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #74 poslato: Jun 15, 2013, 11:08:17 pre podne »
Slažem se sa tobom. To jeste, dug je put, ali ono, staneš malo, iskuliraš.... Mene čeka sad u avgustu 1050 km do Lefkade  driving videćemo da li se isplati kao što kažu  :51
To je nikakva kilometraza,samo treba udoban auto i relativno brz,haha.
Meni licno je Budva nikakva,neznam sto se vecina Beogradjana i ostatak srbije pali na to.
Evo Wele opet napisa roman , hahaha

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #75 poslato: Jun 15, 2013, 01:09:56 posle podne »
Udoban da, brz i ne mora... Ogranicenja su im u najbolju ruku 130... vrlo cesto i 110... a ima i magistrala u dobrom delu :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #76 poslato: Jun 15, 2013, 01:20:38 posle podne »
Jes,kao svi prate ogranicenja. Nemislim ja da se leti. Ti postujes ceo put ogranicenja?

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #77 poslato: Jun 15, 2013, 01:36:21 posle podne »
Kroz Sr i Mk. i ne bash... :D Prosle godine ka djevdjeliji do 150-160... ali zato kroz gr, jebi ga... Institucije koje vaze kod nas i brace ne vaze kod grka :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #78 poslato: Jun 15, 2013, 01:49:03 posle podne »
Ma pre će makedonci da te rebnu nego Grci, to potpisujem! Tu gde je 130, možeš komotno 150 km/h. Niko te neće dirati, za 10-20 km/h.... A i u Srbiji, otkad su dobili presretače, presedne ti kad voziš 160. 140 je ok za Srbiju...
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže Aco84

  • VW Početnik
  • Poruke: 141
  • Age: 39
  • Lokacija: Bg
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.6 TNG
Odg: Letovanje 2013 - da li idete negde?
« Odgovor #79 poslato: Jun 15, 2013, 01:55:18 posle podne »
Tako je!
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 08:32:14 posle podne od strane Modus »