Autor Tema: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina  (Pročitano 3595 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« poslato: Mart 18, 2013, 10:29:04 posle podne »
Pozdrav svima , Naime kako naslaov kaze problem je sledeći, Imam G2 1.6 d izgleda super, uredno pali , nema zamjerke , međutim i on ima svoju istoriju. U njemu se nalazi obicni 1.6d ali sa boš pumpom od turba.Što se paljnja tiče pali ko metak , vuče aj da kažem solidno za dvojku , međutim kad ga upalim , krenem prešaltam iz prve u drugu, i iz druge u treću  osjetim trzanje , dignem nogu s papučice on se smiri opet pritisnem kao da "proguta" i onda krene. Pri većim brzinama  i šaltanju toga nema . Ja, kao laik imam utisak da njemu tacno fali nafte, a neznam .....čekam vašu pomoć. Pozdrav

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2013, 11:18:29 posle podne »
a da nije mozda nosac motora , ili nosac koji se nalazi iza motora takozvana velika bomba , ona hoce da rikne , odnosno da izgubi svoju amortizaciju i onda hoce da trza.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1262
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2013, 11:49:11 posle podne »
Laki, da li ti auto menja pravac u tom momentu kad trgne, pa moraš da pomeriš volan?

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2013, 12:08:32 pre podne »
ja bi prvo provjerio nivo ulja u mjenjacu, mozda je do toga, ja sam u moga dosuo prije neki dan pola litra, nije tesko.

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2013, 06:19:23 pre podne »
kakve veze ima ulje u menjacu
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2013, 08:19:09 pre podne »
Sto se tice prilikom mijenjanja brzina nema trzanja , tresnje , volan stoji ok. Nivo ulja u mjenjacu nisam gledo ,on pri vecim brzinama je sasvim ok , uredno presalta u bilo koju. Taj nosac ne bih rekao da je .Ali kada sam auto prije mjesaec dana kupio , on je isao ko zmaj , nije trzao  ni sekunde, samo je malo vise dimio i to najvise kad bih ga potegao ,crn dim,odvezem ga kod bosiste , on to nasteluje, kaze sad je ok  i stvarno ne dimi , malo losije vuce  i od tada mu se javlja to trzanje zato mislim da je dotok nafte previse zatvore??????

A sad i nesto novo sto sam jutros vidio ???? Brine me . Prije deset dana promjenio sam dihtung dekla , i semering na bregastoj malo ulje curilo , dospem ulje.....bilo na max , auto od tad ne pusta ali nakon 300-400 km ulje na min , sta moze biti? Auto inace pali ko metak , neda dohvatit , ne dimi , stvarno ne znam sta je . Pozzzz i veliko hvala

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2013, 10:34:14 pre podne »
to sto losije vuce to ti bosista ustrojio pumpu a sto se tice ulja tu je motor pri samom kraju
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 34
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2013, 10:39:56 pre podne »
Ako nigde ne prosipa ulje u lokvama onda je motor „kaput” mada bi trebao da dimi plavi dim kad ga popatosis? A ako slabije vuce kao sto si rekao i trosi toliko ulja onda spremi par evropskih zelenih za hilznovanje i sve ostalo sto ide u generalnu. bicedobro
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 10:42:11 pre podne od strane Vinap »
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2013, 10:54:22 pre podne »
E to mi bas nije milo cuti ,   badmood, ali sta cemo , kad ga nacepim ma nema trunke dima , ide odlicno pali ko metak....... A da li ja smijem malo naftu odvrnuti na onom bonom sarafu da li zna neko , da malo bolje ide

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10265
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #9 poslato: Mart 19, 2013, 10:55:57 pre podne »
@lakiboj
Popuni lokaciju u profilu.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 34
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2013, 11:01:47 pre podne »
Sta si sipao u njega... Ja dok sam sipao biodizel imao sam problem sa potrosnjom ulja... Sa d2 i ed nemam problema. Prvo idi kod bosiste da ti nasteluje to kako treba i onda vidi koliko trosi ulja na 1000 km oce da troskari kad se ustroji. Ne brini bicedobro. Za njega je normalno da troskari ulje ali kod tebe je kolicina nenormalna.
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2013, 11:16:29 pre podne »
Znam to me i brine , jedino da negdje curi a da nisam ja vidio , bas me nervira................

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2013, 11:40:00 pre podne »
pogledaj , i meni pali extra i ide normalno za 54konja , ali od servisa do servisa dolijem litar ulja sigurno to da znas , malo pojedene karike i hilzne i jos ako ga cepas hoce da potrosi ulja.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 34
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2013, 01:45:07 posle podne »
Jes` drug ti dolijes litar od servisa do servisa, a kod njega ispade da je potrosio za 400km oko 0.7l ako je od max pao na min, pogledaj drug to malo bolje, sigurno baca negde, skini suspleh pa pogledaj, neverujem onda da je motor kaput.... bicedobro
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 01:54:38 posle podne od strane Vinap »
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže bubatk

  • VW Početnik
  • Poruke: 187
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #14 poslato: Mart 19, 2013, 01:58:02 posle podne »
za pocetak ne poduzimaj nista sto se tice motora tj generalke. Prvo nek ti bosista vrati pumpu kako treba, i naspi d2 nemoj biodiesel ili eurodiesel pa onda prati potrosnju. ako je bosista zavrnuo pumpu da se tako izrazim zna se desiti da zbog toga imas potrosnju ulja. pokusaj ovo jer te ovo nista ne kosta. eto pozz

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 34
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2013, 02:19:01 posle podne »
Rece mu i ja to u nekom od prethodnih postova. Znaci da saberemo sve i da vidimo gde smo drug:
1. Pravac kod bosiste da ti nasteluje tu pumpu kako treba;
2. Doli ulja u motor da ti bude izmedju polovine i max, znaci na nekih 3/4 od min do max (pazi da ti ne uvale neku falsaru od ulja);
3. Predji 1000km pa proveri uje;
4. Ako potrosi od 0.2 - 0.5l cuti i teraj;
5. Ako bude vise od ovoga vidi da li negde slucajno ne baca po malo;
6. Ako je sve suvo proveri gumice ventila (najbezbolnije resenje)
7. Ako je i to OK onda ti hilznovanje i karicenje ne gine.
Da te utesim: ja u Pola 1.9D dolijem oko 0.3l na 1000km ali znam da mi vlazi na semeringu izmedju motora i menjaca pa mi se ne isplati da dajem majstoru za ruke 50e, zbog dela od 500din...
 mahac
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 02:22:05 posle podne od strane Vinap »
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2013, 02:27:57 posle podne »
Šta se sve ovde moze procitat to je cudo. prvo, bos pumpa nema nikakve veze sa trosenjem ulja. ali ima to sto ti slabije ide i trza, trk bosisti nek ti steluje pumpu prema tvojim potrebama, jer ti izgleda fabrcke specifikacije ne odgovaraju. A to za ulje, ako si ga skoro uzeo, ko zna sta je bilo u njemu, jer ljudi sipaju dosta gušće ulje da bi "uljepšali" rad motora, pa ti sad ovo normalno trosi. 

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #17 poslato: Mart 19, 2013, 02:34:28 posle podne »
Ljudi hvala vam na korisnim i pametnim savjetima, ali ovo cudo je potrosilo na 370 km ulja od max do min pa on bi na 10 000 potrosio onda 5 l....pa to je strasno i sad sa gledo , on je ko boca suv ko barut . E sad me interesuje i to da li moye biti , ovaj motor koliko znam je bio 1,6 tdi dakle imo turbinu i inter kuler , sada to nema on je obicni , necete vjerovati ali ovo ceme izluditi. Ma sad ga probo ne dimi sekunde bilo koje voznje ni cepljenja i normale . Inace sipam lozu.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 34
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #18 poslato: Mart 19, 2013, 02:47:25 posle podne »
Cuti i teraj. Strasno je kad trosi litar na 1000km. Ako je ulje redje gradacije nego prethodno naravno da mu ne prija. Ja inace sipam Castrol Magnatec 10W-40. Sta si sunuo od ulja u njega?
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže lakiboj

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 2
Odg: Golf 2 1,6 D, trza pri mjenjanju brzina
« Odgovor #19 poslato: Mart 19, 2013, 02:49:28 posle podne »
ne znam , ovaj drug sto iam servis on je sipao , sigurno je bolje neko , ne znam pitacu.....ali je puno prijatelju priznaj