Autor Tema: Golf mk1 problem sa plinom  (Pročitano 2078 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Golf mk1 problem sa plinom
« poslato: Februar 22, 2013, 08:03:59 posle podne »
Pozdrav drugari, imam problem sa mojim golfom mk1 1.1.
Naime, auto je radio dobro na benzinu, malo je vise trosio ali sve u svemu ok. Onda sam otisao kod majstora da mi ugradi plinski uredjaj i od tada ne mogu da upalim auto na benzin bez sauha, bez obzira sto je uveliko zagrejan (ranije je to radilo najnormalnije). Takodje, veoma cesto mi se desava da se gasi na leru i pri svakom kocenju (na semaforu recimo). Kod prebacivanja sa benzina na plin desava se da verglam po 5 minuta i da ne povuce benzin, onda nastavim na plinu par minuta pa opet pokusam i tada upali na benz.
Ajd ako neko zna u cemu je prob. nek se javi, popizdeh vise badmood
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 09:36:54 posle podne od strane djomlinho »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2013, 08:09:09 posle podne »
a jesi li popizdio boga ti?
sto ova pitanja ne postavljas onome ko ti je uzeo pare za ugradnju plina nego ovde?

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2013, 08:20:27 posle podne »
Hvala na pomoci druze  B)

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2013, 08:23:11 posle podne »
pa sta ocekujes?
sto se nisi uclanio na milan tarot fan klub?
ko ovde zna ko ti je i kako ugradio taj plin i sto ti auto ne radi kako treba?

Van mreže stiv74

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 49
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +18/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk1 1.3 TAS
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2013, 08:32:10 posle podne »
U principu ako auto vozis na plin sistem ti je prazan od pumpe do karburatora pa malte ne ga verglas kao da ti je nestao benzin.

A ovo sto ti auto i zagrejan pali sa saugom i sto se gasi na kocenje to ozbiljno moras da razgovaras sa majstorom koji ti je ugradi plin jer je on otvarao karburator da bi izbusio mesto za prikljucak za plin.Mozda nesto nije namestio na svoje mesto kako trebe.

Koji ti je karburator,golfov original?

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2013, 08:41:53 posle podne »
Da da, solex 31 pict 5 cini mi se. Ma ganjao sam majstora, on se ogradjuje, kaze da je sto se njegovog dela posla tice sve ok. Svakako cu morati opet do karb. servisa ali sam zeleo da cujem misljenje ljudi sa foruma.
Znam da mora da se vergla dugo ali nekad to ume da potraje poprilicno.

Van mreže stiv74

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 49
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +18/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk1 1.3 TAS
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2013, 08:44:47 posle podne »
Pa ima i tu varijanta,gde ti je stavio el.ventil za benzin,ispred ili iza benz.pumpe.

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2013, 08:51:58 posle podne »
Uf veruj mi da ne znam, u principu cela ta instalacija za plin ide iza karburatora izuzev onog creva na kome je filter. Malopre sam ga palio, cuje se sistanje otprilike negde sa desne strane, dole kod podnozja karba.
Da nije popustio nosac pa vuce fals vazduh ?

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10271
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Golf mk1 problem!
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2013, 09:08:52 posle podne »
@djomlinho
Izmeni naslov teme u nešto što ima smisla sa tvojim problemom.

Van mreže nesi

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Beograd-Cerak
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 problem sa plinom
« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2013, 10:11:39 posle podne »
batice, pravo kod lika koji je ugradjivao plin i ne skidaj mu se sa kicme dok to ne dovede u red.vise mi je pun ......  od silnih tkz. majstota ,a narocito za plinsku instalaciju,jos kad sam cuo da pojedinci ugradjuju metan a koriste plinsku instalaciju prosto ne mogu da ne pomislim: da li su ti ljudi normalni.

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Odg: Golf mk1 problem sa plinom
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2013, 10:50:35 posle podne »
Jos je to lik kod koga sam isao na satro preporuku. Vidi klinac, mator auto, aj da mu izdundjerisem i uzmem lovu. Vuce mi vazduh dole kod nosaca, probacu sam da ga zamenim, moguce da je otisao nosac karba. posto se doticni klati.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Golf mk1 problem sa plinom
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2013, 11:27:34 posle podne »
Shto ja volim te shto se ogradjuju... pa te vozaju od elektricara preko mehanicara a ti se hvataj za glavu....
Molim lepo, dovezo sam ti ispravan auto, ugradi plin, i garantuj za to shto si ugradio, a ne nije do mene... Moz misliti... Danas svaki majmun moze da uzme bushilicu i da ti usrafi instalaciju, i da posle kaze to shto zeza nije do mene. a pritom ne zna ni paljenje da mu nashteluje ni nista... uzas...

Sedi mu na glavi dok ti ne reshi probleme. To shto duze vergla sa plina na benzin, mora, jer ko shto rekoshe treba mu vremena da napuni cance u karbu. Prebacanje sa benzina na plin moze da pravi problem dok se ne uvezbash, jer ako ti ostane benzina, pa pomesha u grani benzin i plin oce da shtuca i da se gasi.

Tvoj problem oko gashenja na semaforu i prilikom kocenja moze da bude svashta. Ja bih prvo proverio struju. dakle svecice, platine i kablove. plin ti je mnogo osetljiv na loshu varnicu i zato hoce da se gasi... Ako je tu sve ok, onda ti nije lepo nashtelovan ugao paljenja. Jer se ugao paljenja razlikuje izmedju benzina i plina, i to svaki dobar majstor zna. I ono shto rade, je da se preshteluje ugao paljenja, na neku zlatnu sredinu, tako da ti ne pravi problema ni na plinu ni na benzinu...

Ako ti neshto, "shishti" to sigurno nije do tebe i do tvog starog auta, vec do "dundjer majstora" koji ti je skarabudzio instalaciju.... Istog golfa 1.1 sa solex karbom vozimo na plin 5-6 godina, pravio je par puta probleme sa plinom, ali je do sada uvek bio problem ili loshe nastelovan plin ili platine... tako da nema tu neke nauke prevelike, ali majstor mora da zna shta radi....

Ako nece da ti reshi problem, nek poskida to shto ti je namestio i nek ti vrati pare! Pa da vidish dal nece da ukljuci mozak...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže djomlinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Karma: +1/-1
  • Auto: Golf mk1
Odg: Golf mk1 problem sa plinom
« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2013, 03:39:10 posle podne »
Gasi se na benzinu, na plinu manje vise radi ok, zeza paljenje jedino, cak i kad je ugrejan nece da pali na pola kljuca nego mu treba nekoliko sec. verglanja dok povuce, mada uredjaj nije nov. Na benzinu nema sile da mi upali bez sauha, ne bitno dal je hladan il vruc i gasi se na leru. Svecice su marke "Beru", stare 2 meseca, kablovi "Tesla" takodje stari toliko. Platine ne verujem, nisu pravile problem do sada.
Moja licna pretpostavka je da ili uvlaci fals vazduh negde, ili paljenje kao sto si rekao... Provericu ovih dana kod drugog majstora pa cu videti sta ce reci, hvala na savetima  beer