Autor Tema: Zamena stakla na petim vratima Golf mk2  (Pročitano 3117 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Zamena stakla na petim vratima Golf mk2
« poslato: Jul 22, 2012, 09:03:51 posle podne »
E pa ovako danas sam menjao staklo na mom golfu pa cu to podeliti sa vama:
Potreban alat:
-srafciger obican ravan manji i veci
-kanap (jaci i tanji)
-tovatna mast
-kljuc ili gedora 10-ka (ukoliko skidate gepek vrata u kompletu)
-usisivac (ukoliko je staklo razbijeno, zbog sitnog stakla)
-par limenki jelen piva (hahahahah sala)

Od delova:
- staklo
- ceo i nepocepan keder

prvo sam odsrafio 4 srafa koja drze peta vrata i tako oslobodio tj skinuo u kompletu ( ovo ne morate da radite, ali ja sam radi lakseg manevrisanja skinuo, a verujte nije tesko samo 4 srafa odvrnuti 10-ke) .......




zatim se podvrne malo keder sa unutrasnj strane i tako omogucite da staklo ispadne iz lezista (moje je puklo pa je to islo malo lakse, ali verujte i da je bilo celo lako bi ispalo samo ne treba siliti kako ne bi puklo, znaci nezno i polako i staklo samo izlazi iz lezista na petim vratima)......


staklo je napolju a vrata su slobodna, ocistite vrata dobro i taman iskoristite priliku da ih pregledate da li imaju negde rdje ispod kedera (kod mene nije to bio slucaj, ali ukoliko ima sanirajte to pre montaze stakla)


keder dobro ocistite od sitnog stakla koje je zaostalo kako bi novo staklo moglo lepo da legne u njega, proverite keder u kkavom je stanju i ako imate mogucnosti namazite ga vazelinom.....


Ukoliko staklo tamnite preporucujem da to uradite barem dan-dva pre menjanja stakla kako bi folija lepo nalegla i ne bi pravila probleme prilikom montaze.....

staklo zatim upasujte u keder celom duzinom, lako upada i nije potrebno nikakvo podmazivanje, znaci samo lepo pratite kederom ivice stakla i polako ga ubacuje u keder......

jos jedna slika stakla ubacenog u keder


zatim uzmite kanap i dobro ga namastite tovatnom mascu, aonda kanap ubacite u zljeb kedera celom duzinom ali tako da vam krajevi vire na donjoj sredini stakla......


nemam sliku kako sam izvlacio kanap jer su mi ruke bile masne i nisam mogao da slikam, ali postupak je sledeci, znaci krenete od sredine donjeg dela i vucete kanap tako da keder prebacujete preko lima gepek vrata, sve do prvog coska, onda uzmete drugu polovinu odradite isto, pa levu pa desnu bocnu stranu, pazite u coskovima malo teze ide izvlacenje kedera, zato savetujem da uzmete ne toliko debeo ali jaci kanap i pazite da e slucajno ne pocepa keder priliko izvlacenja, znaci nemoj te zapinjati, i onda sve to isto odradite i sa gornje stane, sve vreme neko treba da vam gura staklo sa spoljne strane i tako vam olaksa posao i pomogne staklu da lepse i bolje nalegne.......

i evo slikako kako to izgleda montirano na vozilu......


« Poslednja izmena: Jul 22, 2012, 09:06:05 posle podne od strane shone357 »
G T I - opaasna masina......

Mihajlo Stankovic

  • Gost
Odg: Zamena stakla na petim vratima Golf mk2
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2012, 09:35:04 posle podne »
tapsac

Van mreže DarkoNS

  • VW Početnik
  • Poruke: 157
  • Age: 29
  • Lokacija: Sr. Kamenica
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Autoelektricar
  • Auto: Opel Tigra 1.4 16v
Odg: Zamena stakla na petim vratima Golf mk2
« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2012, 11:25:08 pre podne »
Eto ti + od mene. Bas mi je ovo trebalo  mahac

Van mreže V0JKAN

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3