Autor Tema: grejanje u golf 2 ......  (Pročitano 11630 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skidahi

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +0/-0
grejanje u golf 2 ......
« poslato: Decembar 16, 2008, 01:21:41 posle podne »
pozdrav .imam sledece pitanje .kada mi se auto ugreje znaci pocnem da ga vozim ukljucim grejanje i fino greje al vremenom pocne da duva hladan vazduh tj kao da sam prebacio da hladi.ugasim grejanje i posle mnekih 10 minuta upaklim grejanje i ponovo fino greje i opet pocne da duva hladan vazduh?sta to moze biti?u pitanju je golf 2 gti 1.8. hvala :)

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2008, 01:43:05 posle podne »
A kakva ti je temperatura motora? Moguce da ti je termostat zaglavio, a mozda je i zapusen mali hladnjak pa ima slab protok

Ja sam pre neki dan zamenio termostat i sada grejanje UBIJA!!!

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2008, 02:37:06 posle podne »
E ima isti problem, isto na golfu II 1.8 ali GT! Mislim da nam je obojici negdje nesto zacepljeno, skidao sam one ventile na ulazu u kabinu prema malom hladnjaku i jedan je bio pun necega ocistio sam i sad malo bolje radi ali moracu da ga zamenim jer opet zeza jer je izgleda jos zacepljen jer dosta manje prolazi vode kroz njega nego kroz onaj drugi a skidao sam obadva! Pa pogledaj to mozda te samo to zeza!

Van mreže skidahi

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +0/-0
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2008, 03:18:46 posle podne »
temperatura motora je ok skoro do pola ide skala al kazem greje extra i sve slavbije islabije pustha vreo vzduh i na kraju hadan .da nije mozda termostat ?tako mi reko majstor elektricar?

Van mreže sasam82

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 42
  • Lokacija: obrenovac
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2008, 08:10:26 posle podne »
                       


                vec je bilo reci o tome,probaj izbaci oba ventila na crevima za kabinu.stavi obicne cevke

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2008, 12:55:42 posle podne »
                      


                vec je bilo reci o tome,probaj izbaci oba ventila na crevima za kabinu.stavi obicne cevke

Mislim da to nije pametno. Je li znas za sta sluze ti ventili?

Van mreže skidahi

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +0/-0
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2008, 03:07:30 posle podne »
ljudi ja neznam sta su ventili sta su radijatori u autima bla bla jednostavno se nerazuem u to znam sta je tocak i volan :( ovu temu sam stavio jer mi je elektricar reko da je termostat pa ako nije da ne kupujem bzv pa  mi je neko drugi reko da nema veze sa time pa zato da pitam inace hvala na odgovorima

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2008, 03:49:46 posle podne »
Ja mislim da nije termostat. Slikati cu ventile pa cu ti okaciti sliku da vidis gdje se nalaze i kako izgledaju ja mislim da ti je do njih !

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2008, 07:49:42 posle podne »
Evo tu se nalaze ti ventili , jedan je crni a drugi sivi!


By darko_gt, shot with K800i at 2008-12-17

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2008, 05:05:17 posle podne »
                      


                vec je bilo reci o tome,probaj izbaci oba ventila na crevima za kabinu.stavi obicne cevke

Mislim da to nije pametno. Je li znas za sta sluze ti ventili?
za sta sluze ti ventili?zapusio verovatno taj sivi ventil.meni je bio zapusio taj sivi ventil prema sauhu kao sto se vidi na slici to tanko crevo pa mi nije vracao sauh.prestelovao sam to tanko crevo direktno na reducir crevo koje dolazi do tog sivog ventila i sad je ok
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2008, 05:09:27 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2008, 09:28:00 posle podne »
Pa koliko ja znam da ti ventili sluze da obezbede nesmetan protok vode u slucaju da se zacepi mali hladnjak to jeste imaju taj preliv (neka me neko ispravi ako nisam upravu)! A to imaju samo 1.8 motori ne znam zasto.
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2008, 09:30:26 posle podne od strane Darko_GT »

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2008, 09:53:53 posle podne »
Pa koliko ja znam da ti ventili sluze da obezbede nesmetan protok vode u slucaju da se zacepi mali hladnjak to jeste imaju taj preliv (neka me neko ispravi ako nisam upravu)! A to imaju samo 1.8 motori ne znam zasto.
moj je 1.6 decko i mislim da gresis-moja licna pretpostavka je da sluze samo da smanje pritisak u malom hladnjaku,i uspore protok prema njemu.ako si skidao nekad taj ventil mozes da vidis da je unutrasnji promer dosta manji nego promer creva cak i u odnosu na ona creva koja vode do karburatora  boodala batine
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2008, 01:35:05 pre podne »
Nema veze sa ventilima,MALI HLADNJAK ti je riknuo.Curi nedje i tome nema lijeka,idi u prodavnicu i kupi mali hladnjak kosta oko 2000 din ili moj ti je savet nadji dobar polovan on oko 20eura.novi kineski hladnjaci ne griju tako dobro kao originalan ,aili imas i austrijske hladnjake koji su nedje oko 70eura,on grije kao i golfov originalan.Mene je tvoj problem snasao prosle godine ,desavalo mi se upravo sto i tebi,1000000% ti je riknuo mali hladnjak.pozzzz

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2008, 02:13:00 pre podne »
Nema veze sa ventilima,MALI HLADNJAK ti je riknuo.Curi nedje i tome nema lijeka,idi u prodavnicu i kupi mali hladnjak kosta oko 2000 din ili moj ti je savet nadji dobar polovan on oko 20eura.novi kineski hladnjaci ne griju tako dobro kao originalan ,aili imas i austrijske hladnjake koji su nedje oko 70eura,on grije kao i golfov originalan.Mene je tvoj problem snasao prosle godine ,desavalo mi se upravo sto i tebi,1000000% ti je riknuo mali hladnjak.pozzzz
nigde nije napisao da gubi tecnost iz rashladnog sistema tako da nevidim poentu da ga menja tek tako,nek prvo proba ovo sa ventilima lakse je i manje ga kosta pa ako nije do njih lako ce da ih vrati-a mali hladnjak nije uopste lako zameniti,a i majstori to ne naplacuju bez veze oko 3,4 hiljde to je posao i to zesci-a i o zivcima necu da pricam
DRIVE IT WITH PRIDE

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2008, 08:31:37 posle podne »
Pa koliko ja znam da ti ventili sluze da obezbede nesmetan protok vode u slucaju da se zacepi mali hladnjak to jeste imaju taj preliv (neka me neko ispravi ako nisam upravu)! A to imaju samo 1.8 motori ne znam zasto.
moj je 1.6 decko i mislim da gresis-moja licna pretpostavka je da sluze samo da smanje pritisak u malom hladnjaku,i uspore protok prema njemu.ako si skidao nekad taj ventil mozes da vidis da je unutrasnji promer dosta manji nego promer creva cak i u odnosu na ona creva koja vode do karburatora  boodala batine

Jbg ja nisam to vidjao na 1.6 pa sam zato to rekaoali mozda gresim. Pa koja je logika da smanji pritisak tu bi se gubilo na temperaturi u malom hladnjaku koliko ja poznajem sistem grijanja vodom veca temp= bolje!

Da je pukao mali hladnjak pukao sigurno bi nasao lokvu vode ispod nogu tako da to sigurno nije! Ali neka me neko ispravi ako gresim!1

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2008, 01:48:03 posle podne »
nije u pitanju neko veliko gubljenje vode,u pitanju su bukvalno kapi koje nemozes da provalis,znaci pricam iz iskustva,sve sam zivo izmijenjao i na kraju dodje jdan majstor i kaze mi da na golfu jedino moze da rikne mali hladnjak i to je to,stvarno je bio riknuo,cak ni kad sam ga skinuo nisam mogao da provalim dje curi,ali cim sam stavio novi hladnjak rijesio sam problem.a sto se tice skidanja,vrlo je prosto ima par caka da sebi olaksas posao,a za 4000 din moj majstor radi osvezavanje motora,doduse daleko je od BG,zbog toga je i jeftino:):)

Darko_GT

  • Gost
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #16 poslato: Januar 03, 2009, 11:33:00 pre podne »
                      


                vec je bilo reci o tome,probaj izbaci oba ventila na crevima za kabinu.stavi obicne cevke

Posle duzeg mrznjenja u autu na ovih minus nekoliko ovo sam uradio i resilo je problem jer stvarno vise nisam imao zivce da trazim ove ventile jer je do njih!

Van mreže jevta

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 49
  • Lokacija: bg
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #17 poslato: Januar 03, 2009, 11:55:29 pre podne »
Pa sta si uradio ? :huh:

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #18 poslato: Januar 03, 2009, 12:19:05 posle podne »
Pa sta si uradio ? :huh:
skinuo ventile pre malog hladnjaka kao sto je i citirao
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže jevta

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 49
  • Lokacija: bg
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: grejanje u golf 2 ......
« Odgovor #19 poslato: Januar 03, 2009, 03:12:22 posle podne »
Ja sam to uradio prosle godine a sad mi se isto ponasa tako da mi nema druge nego da menjam mali hladnjak ili mozda .............. coilleo2tj