Autor Tema: Ne radi zadnji brisac  (Pročitano 21360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Ne radi zadnji brisac
« poslato: Februar 26, 2012, 05:19:48 posle podne »
Pozdrav,imam problem na golfu Mk2 ne radi mi zadnji brisac,a prskalica radi. Pokusao bih da skinem motor, pa da probam da ga pokrenem direktno sa akumulatora ili da vidim da li je mozda zaribao ali ne znam kako da skinem onu polugu zadnjeg brisaca. Kada pritisnem rucicu za ukljucivanje brisaca nadole ne cuje se nikakav zvuk dok ne pocne da radi pumpa prskalica.

Van mreže checky

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Polo 6N 1.4; Astra G 2.0DI;
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2012, 12:53:49 pre podne »
brate, imam isti problem... jos ga nisam rijesio... polugu sa brisaca njezno iscupas...tako se skida...nekim konjskim klijestima. nema potrebe da ga probas na akumulator, dovoljno je samo da okrenes onaj dzek kontra i ako okrece, trebalo bi da radi, medjutim, meni radi kad okrenem dzek, ali kad ga normalno stavim, samo prskalica radi...neko mi je rekao da pogledam da nisi dje zice na onaj smoj izmedju gepek vrata i kararoserije u piiiiiiiiiiiiiip  biggrin
ako skontas sto je javi mi i mene zanima

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2012, 02:01:53 posle podne »
da druze pogledaj obavezno u onoj gumi mozda se rastavila zica,meni se desavalo da kad upalim grejac zadnjeg stakla ukljuci se i brisac...i zice su tu bile gole...
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2012, 12:51:48 posle podne »
Prvo izvinjenje sto nisam odgovarao na poruke,nisam ni bio dugo na forumu, a brisac nisam resio. Doduse rekao mi je jedan drugar da skinem volan i polugice za migavce svetla i brisace ( ceo komplet ) i  da tu pogledam kakav je kontakt i da li se tu nesto mozda polomilo. To jos nisam uradio moram da nadjem negde kluc dovoljno veliki da odsrafim maticu na volanu pa cu onda da vidim. Pozz

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9812
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2012, 01:26:20 posle podne »
Nemoj da skidaš volan, prvo proveri elektromotor pozadi, skini poluge ili odšrafi maticu sa elektro motora koja drži polugu pa probaj. Možda je zaglavila osovina brisača pa ne uključuje

Van mreže checky

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Polo 6N 1.4; Astra G 2.0DI;
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2012, 04:25:51 posle podne »
ja sam moj rijesio. evo sta je bilo. skinuo sam volan, i bila je slomljena ona polugica mesingana sto daje kontakt kad gurnes rucicu nazad. to sam zalemio i malo se  sex sa tim, ali sam uspjesno to uradio, ali brisac i dalje nije radio. e onda sam otvorio one manzetne od gepeka i provalim da su obije zice prekinute. da stvar bude gora, prekinute su bile bas blizu da sam se i sa tim sex sex sex mnogo, jer sam jedva uspio da ih spojim. na kraju sam to napravio i sad kad mi radi nemam potrebu da koristim brisac vise  lollol

Mihajlo Stankovic

  • Gost
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2012, 04:36:46 posle podne »
kada si se već toliko mandao oko toga trebao si da staviš silikonske žice, one su bolje ne kida ima se izolacija tek tako, možeš da izvučeš iz pokvarenog šporeta ili bojlera ;)

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2012, 06:08:21 posle podne »
aj i ja da pitam nesto, posto se vec prica o zadnjem birsacu. ovako on se pali isto gde i prednji brisaci jel tako? . msm kad se upale prednji radi i zadnji?
e ako je tako, meni ne radi isto zadnji brisac.. pokusacu nesto od ovoga sto ste napisali pa cu videti. . .
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2012, 07:06:18 posle podne »
ne treba da radi zadnji kad i prednji..jer za zadnji se rucica "pritiska" (od sebe)...
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2012, 07:51:41 posle podne »
dobro, a jel se zadnji brisac pali isto na "raketi" gde i prednji?
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2012, 07:53:31 posle podne »
da samo ga pritisnes ,gurnes od sebe..imas na raketi nacrtano(ako se nije izbrisalo)...ako malo pritisnes samo ce da okrene,ako duze drzis ono ce i da prska..
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2012, 08:10:46 posle podne »
aha znaci tako bi to trebalo da funkcionise.. kod mene ne funkcionise bas.  biggrin
definitivno negde ima neki problem, pokusacu sam da provalim, prvo cu pokusati nesto od ovoga sto ste ovde ispisali  biggrin
« Poslednja izmena: Jul 18, 2012, 08:11:40 posle podne od strane Modus »
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže HaridiyaN

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 ex/Golf 4
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #12 poslato: Jul 19, 2012, 02:48:23 pre podne »
Evo jedno iskustvo mozda nekom bude od koristi...Pre neku godinu jednog kisnog dana primetio sam da mi ne radi prskalica na prednjoj soferci a radi pozadi stim sto zadni brisac i nisaam skoro uopste koristio i kad sam hteo da upalim brisac nije radio i tako posle sat ipo-2 voznje ja stigao kuci a kisa stala reko da pogledam o cemu se radi,kad ono lim pored tablice vruc,otvorim ja sve i ono motoric vreo i crn,naravno crko.Skinem ja motoric,izoliram dzek spustim brisac dole sto i mnogo lepse izgleda ali nije u funkciji vise ali nema veze i ovako ga nisam ni koristio a posto mi napred nije radila prskalica samo sam prebacio crevca na pumpici i sad napred mi prska kao sto bi trebalo nazad i nikakav problem vec nekoliko godina...U ebote osecam se kao da sam u skoli,napisah pricu :D

Van mreže pera1988

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3˝90 MeganePh2 1.5dci
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2012, 08:31:29 posle podne »
Pogledaj da nije prekinuta instalaciija(pukla zica) na vratima  tj gde je ona crna guma sa leve strane. Meni zbog toga nije radila pozicija, a ostale zice od grejaca i brisaca bile su veoma lose, pa ti preporucujem da ih zamenis ako je do toga.

To im je mana, ovo je vec treci golf sa tim simptomom.

pozz  mahac mahac
Volim sve što voli i mlada.

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2012, 01:32:45 posle podne »
Haridian ,samo jedno pitanje, kako si skinuo motoric? Zavucen je ispod onih limova u zadnjim vratima,"skinuo sam motoric" zvuci otprilike kao da si skinuo metlicu brisaca. Ne znam kako vozis bez zadnjeg brisaca kad pada kisa i kad se zadnje staklo zaprlja od prljave vode, blata,ulja i cega vec ne?
Jos gore je kad se ta prljavstina osusi na staklu,tek onda ne vidis nista.
Inace motor dobija struju,probao sam sa glinericom,onda znaci da kablovi nisu u prekidu nego je nesto sa motorom.........
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2012, 01:45:13 posle podne od strane Gall »

Van mreže mufi

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2012, 07:38:40 posle podne »
Nego kako prikopčati direktno taj motorić na akumulator da bi ga ispitao je li radi. Tri su žile na motoriću Jedna ide direktno na motor ( pretpostavljam  + 12V) , druga u sredini je masa  (odnosno -12V )i treće ne znam zašta služi. Ako je tako onda bi motor trebao da vrti kopčanjem  +12V i -12V zar ne?????

Van mreže nester

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 557
  • Age: 44
  • Lokacija: teslic,republika srpska
  • Karma: +26/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti,3bg v5 4motion
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2012, 07:51:42 posle podne »
gall nemoj skidat rucice jer dok radi prskanje zadnje sajbe rucice su ok,cuje li se rele da kuca na tabli kad gurnes rucku od sebe,ako da pogledaj ili zice na lijevoj strani u mandzetni ili motoric da nije zapekla poluga brisaca

mufi motoric na masu - a zelena zica na njemu na + i mora vrtit ako je ispravan

Van mreže mufi

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:12:02 posle podne »
Evo pronašao sam na jednom mjestu gdje kaže ( radi se o vozili Uno vjerovatno je isto i kod Golfa) da je jedna žila 0 druga 12 V i treća također 12 V. Ova druga žila 12V je non- stop  pod naponom i služi da vrati brisač u početni položaj odnosno ako isklućimo rućicu na volani prije nultog položaja.

Van mreže mufi

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:14:34 posle podne »
OK Hvala nester... probaću čim budem mogao... Kad već spominješ rućicu na volanu i prskalice zadnja prskalica ne radi, odnosno i kada guram  rućicu od sebe (trebala bi da radi zadnja prskalica) kod mene radi prednja. Znači i kada je guram prema sebi radi prednja prskalica. U svakom slučaju radi samo prednja prskalica....
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2012, 08:19:25 posle podne od strane mufi »

Van mreže nester

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 557
  • Age: 44
  • Lokacija: teslic,republika srpska
  • Karma: +26/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti,3bg v5 4motion
Odg: Ne radi zadnji brisac
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:35:34 posle podne »
to ti je problem u rucici tj. kontakti sto mijenjaju smijer pumpice,jeli ti pumpica sa 2 izlaza za crijevo,gall je pisao da mu radi prskanje zadnje sajbe a neradi brisac,tebi ako ne radi prskanje nece ti ni upalit zadnjeg brisaca,jedna zica ti je 15 ili kontakt + druga - a treca + koji ide sa relea koji pali brisac vremenski