Autor Tema: Acer Iconia A500  (Pročitano 2343 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Acer Iconia A500
« poslato: Oktobar 24, 2011, 08:49:41 posle podne »
Jedna spravica koja me oduševljava.

http://www.youtube.com/watch?v=7IjZA8STPlA

Uz cenu kao klasičan laptop od ~400e opasno je postala pristupačna širokim masama, a o prednostima tableta je suvišno govoriti. naravno ovde govorimo o standardnim korisnicima sa osnovnim potrebama koji su otprilike 90% tržišta.

Zbogom laptopu, zdravo tabletu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2011, 11:18:03 posle podne »
Zanimljivo  wub wub

Van mreže El.Comadante

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 348
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW Forever
  • Auto: VW Passat
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2011, 05:45:21 pre podne »
nista ovo nije zanimljivo , glupo je , mislim tema je glupa  boodala

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2011, 08:42:43 pre podne »
meni je suvise kesha za neki portable entertaiment sistem... na drugu stranu nema normalnu tastaturu, pa mi nije ni za neko sljakanje/zezanje na putu... iii nema windows / linux ... it's a nice toy, but still a toy  bleh
da mi ga neko pokloni izuzetno bi se obradovao..ali da sam sebi pazarim tesko... pre bi pazario android telefon sa "connectivitijem" , neki dell mini ili asus pc eee , pa neki desktop replacement laptop, pa tek ovo ...ali svako ima drugacije potrebe
lollol

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2011, 09:33:31 pre podne »
nista ovo nije zanimljivo , glupo je , mislim tema je glupa  boodala

Sve zavisi kako kome, tema nije glupa nalazi se u off topic-u! lollol lollol lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2011, 09:45:15 pre podne »
El komadante zao mi je sto mislis da je glupa, ali ima nas razlicitih. Forum nema deo za tehnicke spravice, ali sam hteo da podelim nesto sto mislim da je buducnost.

Gvarana, nije zabavni centar, skroz je ozbiljna alatka. Trenutno kosta 400e sto je oko 100e vise od entry laptopa, a ista mu je cena kao iole krsteniji lap. Laptop je tu cenu hvatao skoro 20 godina, tab trenutno kosta toliko, a sigurno ce biti jos jeftiniji. Istina, tab je iskoristio putanju koju je lap pravio, ali vidi koliko mogucnosti tab ima.
Laksi, brzi, manjih gabarita, a opet sasvim dovoljnih, daleko bolje multimedijalno okruzenje, dve kamere napred i nazad, snimanje HD klipova itd itd. Nema klasicnu tastaturu, ali ima skroz ok tastaturu na koju se brzo naviknes. Za ozbiljan rad sigurno nije sa svojih 10.1", ali za osnovne stvari koje radi 90% laptopova sada u svetu je sasvim dovoljan.
Ako mene pitas jedna od najvecih prednosti je neimanje Windows OSa. Npr ovaj vikend kod mene su bile dve masine (Sony Vaio i Toshiba) placene oko 700e i nakon par meseci Windows radi katastrofa, treba im 10min da se bootuju. U svakom slucaju siguran sam da onaj ko provede pola sata cackajuci android tablet, nece hteti da se vrati na laptop.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2011, 11:27:42 pre podne »
za 250e mogu da pazarim 10" dell mini i imam istu funkcionalnost... a ako mi treba recimo da dignem flash da odradim nesto za sajt on-the-go sa androidom kao OSom mogu da se slikam...
realno ako ga kupis gledaces klipove, browsovaces u fancy kaficu, jurices torque i sl zezalice za kola i manje vise takve stvari... sto je po meni "zabavni centar" ... ne znam kako ces da uradis ista sa kreativne strane (programiranje/web design/ baze itd) na androidOS-u .. ako gresim ispravi me, nisam iskreno upucen toliko u android danas... ja te tablete vidim kao oversized verziju svog mobilnog trenutno...

atm mob mi ima win mobile 6.5 ..wifi,gprs,gps itd.. tako da po kaficima i sl pogledam nesto na njemu ako mi treba.. fali velicina ekrana, tastature samim tim, ali does the job
ako idem negde na dan-dva imam zenin  wub dell mini... 6h baterija 1.2kg 10" , ubuntu, itd... sasvim ok da overim ljudski postu, gledam filmove solo i sl... mogu ponesto i da obavim od posla ako izleti
ako idem na duze trenutno teglim neki matori 15" laptop win7.. tu jurim da zamenim za neki i7 recimo sa dock-om.. da mogu da zaboravim na desktop, ionako trenutno sluzi vise klincu kao 24" TV , nego kao kompjuter
tako da mi tab kategorija potpada ni tamo ni vamo... prevelik je da ga nosim stalno sa sobom..a skuplja je varijanta od netbooka da ga nosim kad zatreba... mada opet kazem rado bi nosio u neki fancy kafic ili neki uber board meeting umesto netbooka, samo zbog apeal-a
lollol

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:37:41 posle podne »
Guarana, uze mi rec iz usta.
Sa druge strane mislim da je i Wele u pravu. Ja licno mislim da je to jos uvek nefunkcionalna sprava bas iz ovih razloga koje je naveo Guarana ali da definitivno uredjaji koji ce u buducnosti imati bolje funkcije. Bice tu jos dobrih konkurentskih sistema Androidu kao novi MeeGo koji je isto Linux osnova i kida kako je brz. Ali Naravno najveca mana su im Programse aplikacije i visa upotreba od gadgeta. Kod njih se sve svodi jos uvek na to.
Mozda bude i zanimljiva tema.
Evo kako se brzo ucitava sistem MeeGo  bonk bonk
http://www.youtube.com/watch?v=Z-0mPVMESf8


Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:51:54 posle podne »
leti ovaj meego ko blesav... ja imam u glavi neki plan da buducem laptopu odmah zamenim hard sa ssd varijantom ako ne srce mnogo vise struje.. sa ovim bi palio ko c64  lollol
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2011, 05:41:24 posle podne »
Problem je što gledaš stvari iz svog ugla Gvarano, ali ja govorim globalno. Najčešća grupa ljudi koja kupuje laptopove, ogromna većina, jeste ona kome laptop nije primarno za posao, ali može da posluži. Realno i poslom kojim se ja bavim i standardano veliki broj ljudi koji treba da imaju neku arhivu i brzu razmenu informacija tab završava savršeno. Kome treba zahtevan računar tj radna stanica uzima naravno lap top, ali grupa koja probija put je ona koja ima najveću potražnju. Prvi koji će da uzmu tab jeste mlađa populacija zbog svoje multimedijalne svestranosti.
Ja sam navikao na desktop računar i nikad nisam mogao da radim na lapu, ali to sam samo ja. U kafiću pijem piće, na plaži merkam ŽENSKA dupeta, a u kući i na poslu koristim računar.
Ti i ja možda ovo ne bi koristili, ali znam masu koja hoće.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Acer Iconia A500
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2011, 07:47:04 pre podne »
pa iz moje i mogu na ovom forumu da gledam... na nekim drugima mogu da laprdam globalno/objektivno ... da su performanse samo bitne ljudima apple bi odavno zatvorio radnju... al jbg.. opet ce 80% ljudi da ga kupi i koristi ko nokiu 3210 od koje nisu odmakli.. al ima iPhone Eeeeee  angry2
lollol