Autor Tema: Pomoc oko ulja  (Pročitano 4452 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja_nish

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 301
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +5/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4 b7
Pomoc oko ulja
« poslato: Avgust 27, 2011, 12:06:14 posle podne »
Zanima me misljenje nekog malo kompetentnijeg od mene, elem dobio sam neko ulje od kuma iz Austrije, rekao mi je da je to kvalitetno ulje i da se to sipa u kamione u njegovoj firmi ali to je ipak za dizele jer su kamioni dizel  biggrin, e sad mene zanima da li ja to smem da sipam kod mene u auto ili da se uopste ne igram time?
Moj auto je mk2 benzinac

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2011, 12:10:32 posle podne »
 blink
Mozda bi ti ipomogli,da si napisao koje je ulje u pitanju.

Van mreže marko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 36
  • Lokacija: Jabuka, Pancevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 Gl
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2011, 12:15:24 posle podne »
Kamioni se vrte do 2500 obrtaja, a dvojka 1.6 do 6-7000 obrtaja maksimalno. Ne znam kako bi se to ulje ponasalo na tolikim obrtajima.

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2011, 12:20:44 posle podne »
ja znam da je dzabe i sirce slatko.... ajde da ti je auto neki krs koji trosi litar na 500 km pa da mu sipas i staro ulje...... druga stvar sta ces da radis kad budes trebao da menjas ulje? da cimas kuma za 4 litre ili da sipas opet neko drugo.... cesta promena vrste ulja nije pametna..... sipaj sta si do sad sipao i nemoj da se brines......
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2011, 12:22:55 posle podne »
Da si bar napisao koje je ulje da te pošteno iskritikujemo batine..ne verujem da su ista ulja za putnički i teretni program,bar za Golfa 2 ništa nije skupo tako da batali tu rabotu i sipaj što i do sada.. mahac
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže nemanja_nish

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 301
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +5/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4 b7
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2011, 12:46:44 posle podne »
Ma nije problem u 2000din ozb  lollol nego mi doneo kao "kvalitetnije" pa zato pitam, ja vec ima ulje koje sam sipao kupio sam jos 4 litara, nego me je zanimalo za ovo, elem nema pojma koje je ulje u tome je zackoljica glavna samo mi je reko da se sipa u kamione  boodala

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2011, 01:04:43 posle podne »
napiši koje ulje je u pitanju i koje standarde zadovoljava(vidi na ambalaži)ako ima nešto od benzinskih standarda itekako može da bude dobro,pogotovo za pretežno gradsku vožnju,još ako je ulje za mešoviti vozni park...naravno ne možemo dati odgovor napamet...

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2011, 04:40:20 posle podne »
+1

Van mreže nemanja_nish

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 301
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +5/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4 b7
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2011, 09:56:42 posle podne »
Pa problem je u tome sto ne zna ni on koja je oznaka to se kod njih dobija na burice  :rolleyes:, on to pre neki dan sipao u njegov mk5 mada je njegov auto dizel

Van mreže jocca

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Age: 45
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2011, 10:50:18 posle podne »
kamionsko ulje nema iste standarde kao i za putnicki program. Jedino od kamionskog ulja sto moze u putnicki program je mineralno ulje i to u gradaciji 15 w 40 / 20 w 50 i to kod starijih motora. Sipati kamionsko u novija vozila pa jos u MK V - no coment
Pitaj ga koje je boje bacva ako zna

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 27, 2011, 10:58:24 posle podne »
Ovo treba staviti u temu No comment... boodala blink blink
Boban-Rus

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2011, 11:25:32 posle podne »
kamionsko ulje nema iste standarde kao i za putnicki program. Jedino od kamionskog ulja sto moze u putnicki program je mineralno ulje i to u gradaciji 15 w 40 / 20 w 50 i to kod starijih motora. Sipati kamionsko u novija vozila pa jos u MK V - no coment
Pitaj ga koje je boje bacva ako zna
zašto da ne,ovako nešto bi bilo odlično http://server4.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop.dll?AnbieterID=10270&bnr=09.1244&PKEY=768E&Hauptseite=detail.htm
verovatno ste primetili i benzinski API SJ,ACEA A3 standard između ostalog,dobar i za modernije aute od dvojke....
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2011, 11:29:10 posle podne od strane kristina990 »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2011, 11:40:37 posle podne »
kamionsko ulje nema iste standarde kao i za putnicki program. Jedino od kamionskog ulja sto moze u putnicki program je mineralno ulje i to u gradaciji 15 w 40 / 20 w 50 i to kod starijih motora. Sipati kamionsko u novija vozila pa jos u MK V - no coment
Pitaj ga koje je boje bacva ako zna
zašto da ne,ovako nešto bi bilo odlično http://server4.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop.dll?AnbieterID=10270&bnr=09.1244&PKEY=768E&Hauptseite=detail.htm
verovatno ste primetili i benzinski API SJ,ACEA A3 standard između ostalog,dobar i za modernije aute od dvojke....

Ja koliko sam razumeo da je ulje mineralno i za motore sa standardom Evro 2. Za evro 3 i motore kojima je preporuka sintetika znaci nepase....
Boban-Rus

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #13 poslato: Avgust 28, 2011, 01:03:11 pre podne »
ulje koje ima ACEA E7 standard koji se pojavio 2004 godine sigurno su pogodna za motore euro 3 i 4....interval zamene od 90000 (mada to važi za duge ture)govori o kvalitetu tog ulja ...
prednosti primene takvih ili sličnih ulja  i drugih gradacija npr 10W40 može biti ogromna,ali kod izbora mora se biti veoma oprezan...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2011, 01:08:58 pre podne od strane kristina990 »

Van mreže jocca

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Age: 45
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2011, 01:55:46 posle podne »
Mislim da gresis ali nema veze. Neki reper po meni  su Volvo specifikacije. Ovo aral ulje ispunjava vds2 standard - a sdruge strane pise da je po ACEA - 7. Novi motori euro 4 i euro 5 koriste novu generaciju ulja na bazi isosyn tehnologije gde je baza mineralno ulje s tim da je paket aditiva i deterdzenata kao u sintetickom ulju i radi se u gradaciji 10 w 30 ....
U vw sa sistemom pumpa dizna ide samo ulje koje sadrzi VW spec 505.01, u comon rail sisteme ide 506.01, dok u nove tsi motore ide 507.00.
Kvalitet ulja se ne odslikava kroz mogucnost koliko kilometara moze da se predje. Kad pise kao u recimo ovom slucaju da vozilo moze da predje 90000km - moze ali u idealnim uslovima ( bez uspona, guzve, neopterecenja, sa kvalitetnim gorivom itd ). interval izmene kod kamionskih ulja i bez obzira na brojke koje se krecu 0d 50 d0 100000km u proseku je izmedju 30 i 50000km u zavisnosti od ulja koje se koristi
Ko voli nek izvoli i neka sipa sta misli da treba. 

Van mreže jocca

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Age: 45
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #15 poslato: Avgust 28, 2011, 01:58:28 posle podne »
I jos jedan mit sva ulja mogu podjednako i benzin i u dizel motore ( putnicki program ). Ista baza, isti paket aditiva i deterdzenata - natpis benz / diesel je cist marketing ;)

Van mreže nemanja_nish

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 301
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +5/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4 b7
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2011, 01:09:13 pre podne »
Pa zbog toga ja i pitam jer kad vidim da svako ko zeli moze da prodaje ulje kod nas, jos i dobije ambalazu i neko ime mu zvekne i ti sad mislis to je bolje CASTROLA, zato mene zanima da li ovo uljence da sipam u moj autic, jer bas iskreno nemam poverenja u nase prodavnice sve neke bzv stvari nam prodaju
Hvala Joco komso lepo si ovo obijasnio, ipak mislim da cu sipati ovo ulje

Van mreže nemanja_nish

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 301
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +5/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4 b7
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #17 poslato: Avgust 29, 2011, 01:14:02 pre podne »
Ovo treba staviti u temu No comment... boodala blink blink
umalo da zaboravim, ne znam Bobane sta konkretno treba staviti u temi "No comment" , mislim da nikoga nisam uvredio ili sta vec ako sam pitao ovakvo pitanje, mozda je to nekome glupo ali ja sam samo pitao za misljenje

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomoc oko ulja
« Odgovor #18 poslato: Avgust 29, 2011, 11:37:56 pre podne »
Ovo treba staviti u temu No comment... boodala blink blink
umalo da zaboravim, ne znam Bobane sta konkretno treba staviti u temi "No comment" , mislim da nikoga nisam uvredio ili sta vec ako sam pitao ovakvo pitanje, mozda je to nekome glupo ali ja sam samo pitao za misljenje

Uz duzno postovanje, sipaj sta god zelis u svoj motor jer na to imas pravo koje ti niko nemoze zabraniti. Ali po meni ces se gorko pokajati kroz neko vreme.  mahac
Boban-Rus