Autor Tema: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem  (Pročitano 9894 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže b.lepotic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-0
vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« poslato: April 17, 2011, 08:01:43 posle podne »
au koliko muke mi zadaje ova stvar.. Cim sam uzeo kola imao sam poruku na displeju FAULT RUNNING GEARBOX, promenio i kompresor i jednu cev za dovod vazduha u vazdusni amortizer, i valve blok sa senzorom u sebi senzor g291 i sve onda bilo ok... Medjutim posle 2 meseca opet se javi greska da bord-u i odem u servis da ga prikace na vag, kad 2 error-a, g290 i g291.. ovaj g290 nije problem, nalazi se na kompresoru i kazu mi u servisu, lako ga je zameniti, ali g291 se nalazi unitar onog valve blokia i mora da se ceo zameni.. da cene ne pricam, stvarno su jake..

pa rekoh da vidim da li neko imao slicnih problema, nije mi resenje da ih samo menjam i placam, a ne znam sta da radim... da li da menjam servis i sta vec.. inace ga vozim u sremsku kamenicu kod Petrovica.. vec 5, 6 godina saradjujem sa njima, do sad nisam imao neke probleme, ali sa ovim ogibljenjem ne znam sta cu...

Van mreže BrunoMezeti

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Karma: +0/-0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2011, 09:38:07 posle podne »
Prodaj to čudo. Takvi automomobili se kupuju novi!

Van mreže b.lepotic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2011, 10:07:36 posle podne »
u pitanju je v10 tdi, sa predjenih 60000km, domaci, a ne uvezen, sa servisnom knjizicom i odrzavan.. ne mogu da zamislim da ne moze da se popravi to, da se pronadje to sto zavitlava..

Van mreže st.giappe

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2011, 10:10:12 posle podne »
druze ne bi da pametujem, koliko sam shvatio auto je presao 60000km znaci da je u garanciji, pa neka ga popravi ovlasceni serviser.
Imace nisam upucen u ove probleme tako da sto se tice toga se ne mesam....

Van mreže b.lepotic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2011, 10:22:39 posle podne »
auto je 2005. god, ne vredi garancija..

Van mreže st.giappe

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2011, 11:52:37 posle podne »
e shit....

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2011, 12:26:41 pre podne »
nisi bas u zavidnoj situaciji. moj savet ti je da odes u autokomerc ili porsche i insistiras na detaljnom pregledu i objasnjenju, a ne samo prostom ocitavanju gresaka i predlaganju zamene delova koje greska prijavi. kao i skener i merenje dimenzija samog trapa, da nije imao neke jace udarce ili havariju po tocku koja mu stalno obnavlja isti problem i prijavljuje gresku. posle toga ces razmisliti sta ces kad budes znao tacno u cemu je problem. jer za tako kratko vreme da se kvari originalni deo (fals ne verujem da postoji), nije mi realno.. ovo ti je kao da ti je lekar u domu zdravlja rekao da imas rak, pa ti razmisljas, dal da se ubijes il da eventualno orobis neki rajfajzen i karas jaricevu suprugu za preostalih mesec, dva. ustanovi u cemu je stvarno problem. i jos razmisljam, ako ti nemas nikakve smetnje, nego samo komp prijavljuje gresku, mozda je nesto cackano u softveru. na to bi ja pomislio da sam na tvom mestu. pare se stampaju, a ne servisna i podaci u centralnom. za tolike pare.

dzalecar

  • Gost
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #7 poslato: April 18, 2011, 03:07:46 pre podne »
vidi ovako ne bih da te bacam u bedak ali situacija je ovakva...moj tata vozi tuarega 3.0 TDI sa jastucima i niad problema nismo imali...ali moj prijatelj je imao problema sa V10 tdi..i jedno 2-3 ga popravljao a cene bogme bile muske, i onda ga je prodao jer nije hteo vise da se jebe oko toga jer su rekli da je rikno kontroler koji upravlja i daje sve informacije kompjuteru oko toga...nadam se da to nije taj auto....ovaj je bio sivkasto plavo tako nesto...i znam da je imao dve ogrebotinice odma kod menjaca i presao je sa njim 67000..nadam se da to nije..pozdrav! bonk

Van mreže b.lepotic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #8 poslato: April 18, 2011, 12:53:22 posle podne »
moj je crni, sa hromiranim lajsnama, ful opremom, evo slike sa neta sa mobile.de, mislim da je identican
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqV,!i8E1NhTekb-BNZ8iQW5q!~~_27.JPG
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqV,!jEE1nse,BHmBNZ8iP1zyg~~_27.JPG

uzeo sam ga sa 58000km, odvezao odmah u servis da isproveravaju sve zivo, rekli mi da je zdrav ko casa.. motor radi savrseno, sve je u kolima ispravno, prelepo je ocuvan i spolja i iznutra..
Citao sam na netu pre nego sto cu ga uzeti da postoje komplikacije sa vazdusnim ogibljenjem, ali da auto sa i bez njega ne moze da se poredi.. Imam sad neke obaveze sledecih 3, 4 dana, a onda ga vozim u porsche ili autokomerc, insistiracu na detaljnom pregledu istog i objasnjenju zasto se to desava..
hvala drugari ;)
ako ima jos ko da kaze nesto, neka izvoli ;)

dzalecar

  • Gost
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #9 poslato: April 18, 2011, 01:33:54 posle podne »
 clap drago mi je da nisi u velikom problemu....porse je preskup ima u Novom Sadu Auto Kuca Petrovic ja kod njih sve radim i za golfove i Tuarega...oni su ranije bili glavni i ovlasceni za srbiju pa prodali licencu porscheu..pa ako hoces pitacu jnih..i mozes doci.. 40% su povoljniji od porsea to je sigurno!!  batine

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2011, 01:41:02 posle podne »
ja bi na njegovom mestu otisao u autokomerc ili porse na detaljan pregled, ali samo to i nebi zalio. a eventualne popravke bi radio na drugom mestu.

dzalecar

  • Gost
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2011, 02:23:51 posle podne »
ako ce dati 14.000 dinara onda nek ide na detaljan pregled...toliko kosta u porsheu i ostavljas auto par dana...a u auto komercu je nesto jeftinije  blow

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2011, 02:30:33 posle podne »
nije to mnogo za ceo auto. a samo ogibljenja pregled moze da bude ni pola od toga.

dzalecar

  • Gost
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2011, 03:06:33 posle podne »
pa znam...ali 2-3 dana zadrzavanja i mozda i vise od 15000din znam da je ranije bilo a i sad je to oko 150e

Van mreže jovanmarkovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 416
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #14 poslato: Maj 15, 2011, 12:03:34 pre podne »
b.lepotic sta je bilo sa tuaregom?

Van mreže b.lepotic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #15 poslato: Maj 16, 2011, 02:36:07 posle podne »
e, pukla je bila cev izmedju kompresora i bloka ventila, pa je zamenjena, to je bilo u petak.. kontam da je malo pustala i pravila problem, mada ne moze se biti 100% siguran da je bas to bio problem.. sad mi se nekad upali zuta lampa za ogibljenje, nekad ne.. uglavnom, trenutno funkcionise.. sutra cu da odem u servis da vide samo na dijagnostici za sta pali zutu lampu.. eto.. nadam se da ce problem biti resen i da se nece vracati..

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: vw Touareg vazdusno ogibljenje problem
« Odgovor #16 poslato: Maj 16, 2011, 05:27:50 posle podne »
Obavesti da naucimo nesto, ja nameravam da uzem amarok kad krene da se ugradjuje veca kubikaza.