Autor Tema: Problem sa bravama na golf 4-ki  (Pročitano 1300 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Problem sa bravama na golf 4-ki
« poslato: Mart 15, 2011, 12:59:59 posle podne »
Pozdrav forume. Imam sledeći problem. Skoro sam kupio Golf 4-ku 2001 sa Highline opremom, i kada sam gledao isti nije mi uopšte palo na pamet da isprobam da li se spoljne bravice mogu otključati sa ključem koji koristim za startovanje auta, jer tobože isti ima daljinsko zaključavanje fabrički. Ali pre neki dan sam probao na sve 3 bravice i neće ni da mrdnu (ključ uđe skroz ali bravice se ne pomeraju), što znači da je najverovatnije drugačija bravica za startovanje auta i spoljne bravice za otključavanje. Interesuje me šta bi bilo najbolje rešenje ovog problema? Realno razmišljam se da li da pokupujem sve komplet brave na otpadu pa da sve brave idu na isti ključ, mada cenim da će to biti komplikovano i skupo, ili da uzmem samo spoljne bravice ili jednu bravicu sa ključem (eventualno napravim ključ za već postojeće spoljne brave), za ne daj bože u slučaju pražnjenja akumulatora da mogu otključati auto. Ne znam šta da radim auto je stigao sa samo jednim ključem, a razmišljam se šta da uradim sa bravama pre nego što ugradim alarm.
Izvinjavam se moderatorima ako je ovo pogrešna soba za temu.

Hvala unapred.
Atomic batteries to power! Turbines to speed!

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Problem sa bravama na golf 4-ki
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2011, 01:46:48 posle podne »
hmmmm...mozda je tu nesto menjano...mozda je bio obijan il tako nesto...
u svakom slucaju, te spoljne bravice mogu da se preprave da odgovaraju tvom kljucu...menjaju se oni zileti..al mislim da bi u tom slucaju morao da skidas i bravu za paljenje da bi se po njoj moglo napraviti...to je resenje ukoliko su brave menjane il sta vec...
ukoliko nista nije menjano, onda je problem unutar samih brava...mada mie to cudno da sve tri riknu...

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa bravama na golf 4-ki
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2011, 02:19:19 posle podne »
dobar bravar moze da ti preslozi bravu po bilo kom kljucu

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Problem sa bravama na golf 4-ki
« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2011, 04:55:00 posle podne »
Hvala na odgovoru.
Nego, interesuje me da li neko okvirno zna koja je cena da se presloze brava po ključu koji imam, onako čisto reda veličina? Da znam kad se budem i ako su budem dogovarao sa majstorom.
Atomic batteries to power! Turbines to speed!