Autor Tema: Struja!!!  (Pročitano 3012 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« poslato: Septembar 23, 2007, 08:25:52 posle podne »
Evo ovako.Sve bilo ok dodushe malo me alarma jebucka ali nije strashno
Dakle juche sedam u auto i vidim da mi na displeju ne pishe kilometrazha i sat i ne radi mi svetlo u kabini.Dam konakt i sat i kimlometrazha prorade ali su ponishteni.Svetlo kont table radi,sve sijalice rade,plejer sve ok,a svetlo u kabini i dalje ne radi.Inache prethodnog dana je sve shljakalo ok.
Auto normalno pali i sve super.Proverim ja da nije akumulator nije ne bi nishta radilo.I sad svaki put kad ugasim auto on meni resetuje kilometrazhu i sat.
Shta mozhe problem da bude???Neka masa na kontakt bravi ili tako neshto?

I love my

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Struja!!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2007, 08:40:26 posle podne »
sigurno je osigurac

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 45
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2007, 09:09:50 posle podne »
masa vjerovatno, vidi kod vagena je skoro uvijek masa vezana za lijevi stub u kokpitu, znaci iznad osiguraca sa lijeve strrane na sasiji imas jedan kao skup buxni koje su zasrafljene za sasiju,,,provjeri da neka buxna nije mozda izgubila kontakt
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Struja!!!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2007, 10:22:41 posle podne »
pokusaj da upalis auto na drugi akumulator znaci nadji neki sa jacom  amperazom oko 75 Ah .Moze da bude i do brave za paljenje!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20546
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Struja!!!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2007, 10:44:50 posle podne »
meni je bila ista takva situacija kad mi je crko osigurac za osvetljenje kabine ili sibera ne secam se tacno znam samo da sam se zaprepastio kad sam video da je tabla mrtva i pitao se kakve to veze ima sa osvetljenjem kabine ali tako je bilo cim sam zamenio osigurac tabla radila sve normalno...

Van mreže KRSMAN

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 753
  • Age: 39
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +25/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado vr6 compressor
Struja!!!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 23, 2007, 11:25:43 posle podne »
Moze biti problem brava,jer je sigurno dokrajcena,a i proveri osigurace za osvetljenje kabine,mozda je rikno osigurac.
PS Hoce da zezaju klenbektor,cicilator,stranbukcna,tralalajzna,to obavezno proveriti.Salim se naravno.  
   
Vozi polako da sve vidis i da budes vidjen.

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2007, 12:51:47 pre podne »
Ne verujem da je osigurach poshto kad dam kontakt ili upalim auto sve radi na tabli sem tog kabinskog osvetljenja.
Provericu osigurache i masu pa da vidimo.Mada moguce da je brava.

I love my

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Struja!!!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2007, 12:57:30 pre podne »
Citat: BANICANAC
PS Hoce da zezaju klenbektor,cicilator,stranbukcna,tralalajzna,to obavezno proveriti.Salim se naravno.  
   
ma sta ti znas
otisao mu biklonker za gemanzovanje sto se stavlja na pufnu za levu spelvrcnu i desnu felderkapnu za restabuldzovanje na cincilatoru  

ne stvarno-javi sta si uradio da bi znali ako se nekome desi slicno

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Struja!!!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2007, 09:35:16 pre podne »
Ako ti sve radi osim nabrojanog (da ne ponavljam opet) brava ne moze da bude neispravna nikako, znaci ispravna je sigurno i sve mase na njoj su OK. Uzmi unimer proveri da li tasteri na stubu daju masu za svetlo kada su vrata otvorena, proveri da nemas kratak spoj negde oko sijalice osvetljenja kabine, da nije spala zica +12 V ili masa sa kontakta sijalice i na kraju ili prvo to, da nije pregorela sijalica. Sto se tice table, svuda gde je potrebno zapamtiti neku vrednost i ispisati je na displeju posle iskljucenja/ukljucenja napajanja koriste se gold-cap kondenzatori ili litijumske baterije (znas vec onu situaciju kada na mobilnom skines bateriju neki duze a neki krace vreme drze vreme i datum pre brisanja stanja).
Tek kada si 100% siguran da su osiguraci OK, da nema kratkih spojeva i sve sto spada u lakse intervencije, zasuci rukave i pristupi skidanju instrument table. Posle mnogo vremena i psovki imaces istu na stolu. Ako imas shemu bice lakse ako nemas malo teze. Nadji napajanje (stalno +12v se koristi samo za sat i kilometrazu), nadji masu i +12v sa kljuca. Povezi sa stabilisanim izvorom napajanja ili akumulatorom. Podesi neko vreme na satu, odspoji napajanje, sacekaj 15-ak minuta. Ponovo povezi napajanje ako je vreme OK (uvecano za vreme trajanja pauze) onda je problem u instalaciji, ako se vreme ponovo resetovalo moraces da rasturas tablu i da trazis nesto sto lici na opisanu bateriju. Inace ovo je cest problem na tablama novijih modela VW.
Na kraju ako nema resenja i dalje, pocni da razmisljas o nabavci druge table.
Naravno ovo sto sam napisao ne mora da bude tacno ipak je otkrivanje kvara na licu mesta jedno a nagadjanje nesto drugo!

Van mreže KRSMAN

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 753
  • Age: 39
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +25/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado vr6 compressor
Struja!!!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2007, 01:04:12 posle podne »
Kani druze sta ces raditi ako je u pitanju tabla,gde ces je naci i el moze od nekog drugog VW vozila,a nema nigne coorada na otpadu.Ja se plasim tako nekih sitnica,gde cu ih naci.Daj da vidimo da ubedimo nekog lika da dotera nekog stranca,jer uvek fale neke sitnice,a sta mislite??????
Vozi polako da sve vidis i da budes vidjen.

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2007, 04:22:22 posle podne »
Ima 2 stranca u delovima u BGu.Znam momke ali udaraju po ushima.Imaju jednog 2.0 16v noviji model i jednog g60 stariji.Delove kao shto je instrument tablka mogu preko ebay-a da naruchim nije to neshto strashno.
E sad sijalice nisu sigurno jer ne rade oba svetla.

Prekidachi na vratima nsiu to sam proveravao vec jer su mi praviloi problem pre tj zatvorim vrata sva a svetlo se ne ugasi.Sad je odjednom sve crklo.Pregledacu ovako neshto shto znam da sad rasturam tablu ili tako neshto sl necu poshto nisam bash vichan tome.Ako do toga dodje prepusticu to majstoru.

U sv sl javljam u chemu je bio problem chim ga reshim.

I love my

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Struja!!!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 25, 2007, 08:42:51 pre podne »
Nesto si pominjao i alarm, pazi meni je alarm od jednom napravio haos: brisac zadnjeg stakla je poceo sam da radi bez mogucnosti da se iskljuci, ni jedan migavac nije hteo da se upali (mahao sam rukom kroz otvoren prozor) i ne secam se sta je sve bilo...Kada sam skinuo alarm sve je proradilo kako treba.

Pregledaj ti dobro taj alarm.

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 25, 2007, 11:57:15 pre podne »
Ma moracu do elektrichara da odem ipak.Ko zna shta je tu sve u urcu!

I love my

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Struja!!!
« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2007, 10:28:59 posle podne »
Sredio sam glupu struju tj nisam ja nego elektrichar.Uglavnom on mi reche da je neko ko je povezio vao alarm loshe to odradio tj nije nishta lemio.I to se vremenom valjda rastavilo ili napravilo sranjce.Sad je sve sredjeno shto se toga tiche.Hvala na pomoci!

I love my