Autor Tema: Golf IV TDI chip tuning  (Pročitano 11579 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #40 poslato: Maj 25, 2010, 06:45:00 posle podne »
e sad vec izmisljamo toplu vodu. zasto bi neko ko se bavi time rizikovao da nesto zahebe pa da mu musterija zajase kicmu...  ili radis nesto kako se radi ili ne radis uopste. sta znaci uraditi remap po propisu i korektno. niko kod nas ne pravi mapu sam vec je dobija od preko znaci kopira je ili kupi paket od 60000 dumpova, kupi galetto i krene u posao. dakle za ECU taj i taj ide ta i ta mapa i tu nema mnogo mudrovanja i filozofije osim ako na motoru nisu radjene neke izmene pa se onda i to uzima u obzir. dakle, moja mapa od 160e i vasa od 300 ce raditi isti posao, garantujem ! ok, kapiram ja pricu koja treba da opravda cenu ali do sad nisam sreo nekog ko je cipovao TDI  i da je imao problema tj da mu se kao sto kazu motor rasuo posle 10-15k...

Ovo moram da prokomentarisem.Ne znam da li ti radis chiptuning,tako se predstavljas,ali ovo sto si napisao govori o tome koliko ozbiljno radis.Kolikom si siguran i ko ti garantuje ispravnost tih mapa koje si kupio na DVDu ?Sta da ti se desi da upises mapu u neki auto i da taj auto nece da upali?kako resavas taj problem?Drugo ko ti garantuje na snagu koju obecavas musteriji da ce dobiti posle remapa? I da li si cuo da ljudi chipovana kola opet chipuju da bi bili zadovoljeni ;)

I te mape nisu pravljene za Srpsko gorivo,koje je najgore na svetu.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2010, 06:48:30 posle podne od strane mini16v »

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #41 poslato: Maj 25, 2010, 07:46:10 posle podne »
ajde da i ja prokomentarisem ovo sto si ti nabacao

Ja licno ne radim ali ovi  moji sto rade znam da rade vrlo ozbiljno tj znaju sta rade. Ono sto ja radim radim vrlo ozbiljno i sa full emocijom.
Mape nisam kupio na DVD-u a ovima sto kupuju mape posebno za svaki ECU R&B Chiptuning garantuje ispravnost isto kao sto tebi tvoji garantuju ispravnost. tj ti skines OEM mapu i saljes je u gradisku a oni ti po njoj salju modifikovanu.
Ako se desi da se upise pogresna mapa i ne moze da se vrati stara skida se ECU i eprom ide na programator.
Nista se ne obecava musteriji, ono sto je zagarantovano je boljitak a ako zeli da vidi stvarno koliko je dobio centar boban ima DYNO. sipa 95oct i pravac valjci...
Cuo sam svasta a bogami i video svasta...

elem, milose, dobro znas da ja ne radim to a znas i ko radi i koliko dugo radi tako da ti je prica vrlo glupa i smesna brate...
nego kad si takav majstor sto ne namesti onu ibicu nego si je dao karanu da se sa njom pati...
« Poslednja izmena: Maj 25, 2010, 08:04:44 posle podne od strane zverko »

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #42 poslato: Maj 25, 2010, 09:11:35 posle podne »
Stani stani polako....Pre svega ne zelim pogresno da me razumes,i ne zelim nikakvu raspravu samo mi nisu logicne neke stvari koje pises,pa bi malo da podelim misljenje sa tobom.

Prvo procitao sam pazljivo tvoj post pa sam zato zeleo da ga prokomentarisem,elem poceo si neku pricu moje tvoje mape ja ovako ja onako.Verovatno nisam dobro razumeo sta si time hteo da kazes pa sam pogresno proformulisao da ti radis chiptuning.Ne znam ko su ti tvoji kako kazes,znam samo Gumetinu ako njega tretiras kao tvoga.

Rekao si u tom postu da niko kod nas ne pravi mapu nego da je dobija od preko,kopira je itd..tu nisi u pravu

Cene ne treba porediti,svako ko se imalo raspita o tome bice mu jasno zasto je ta cena chiptuninga,sta znaci da su Evropljani budale sto imaju tolike cene?

Ti kazes da musteriji zagarantujes boljitak,a ako hoce da vidi stvarnu snagu da ide na Dyno.Pa ti ni ne znas sta upisujes ljudima u kola,kako ce neko ozbiljno da te shvati?Samim tim sto si rekao shvatam koliko ozbiljno i sa koliko emocija radis.

Sam si sebe stavio u pricu da ti radis chiptuning pa se tako i obracam tebi,nemoj pogresno da shvatis.

Ja sam tu ibizu vratio u zivot i ta ibiza je savrseno dobro radila dok je bila kod mene,kad sam stavio na papir koliko bi me kostalo da napravim to sto sam zamislio jednostavno sam odustao jer mi je bilo glupo da se trkam sa automobilom koji kosta toliko.A to sta je Karan radio sa tim automobilom kad sam mu prodao to me apsolutno ne interesuje.



Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #43 poslato: Maj 25, 2010, 09:35:17 posle podne »
janjicu jel znas sa kim pricas... alo, zverko je... nema potrebe da se ti i ja ne razumemo  ;)

da ne razvlacim pitu... stavio sam sebe u pricu jer sam inicijator necega vezano za NOVASPEED a i ovde se mnogo filozofira a rezultati tanki. ja licno ne radim CT. to rade Guma i Ale !

niti sam reko ja ovako ni ja onako nego je prica" mape i DVD " vezana za to kako neki ljudi rade a to sto kazes da neko ovde pravi mapu, na suvo bez valjka sa kocnicom... nisam znao, izvinjavam se, svaka cast mada ne verujem bas u to, naravno mislim na obiljno mapiranje a ne peglanje EDC15.

sto se ibize tice, ovo je 5-a prica koju slusam za taj auto ali ajde da ti verujem...
« Poslednja izmena: Maj 26, 2010, 02:57:54 pre podne od strane zverko »

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #44 poslato: Maj 26, 2010, 09:57:08 pre podne »
Ne ulazim u to,niti me interesuje,kakvu polemiku ti imas i sa kim,nego samo sam hteo da pojasnis neke stvari koje si napisao nista drugo..

Kod nas u Srbiji jos nema, ne znaci da nece biti ja se najiskrenije nadam i navijam bilo ko da krene OZBILJNO da se bavi time,a ne da se prosipa prica...I dalje onaj koji zeli da mu auto ide ozbiljno ide u inostranstvo

A to koliko si prica cuo,nadam se da iz toga izvlacis neki zakljucak? ;)

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf IV TDI chip tuning
« Odgovor #45 poslato: Maj 26, 2010, 10:31:42 pre podne »
pa ili se ide u inostranstvo ili dovlace coveka ovde... uostalom, kao sto kazes, bice, bice... samo lagano.

a sto se ibice tice... iskreno, bilo mi je malo cudno kad mi je karan reko da auto ne radi kako treba posto znam kakvi su tvoji automobili i kako ti to srafis. Steta, dobar je auto bio...