Skorašnje poruke

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Razne Teme / Odg: Nivo ulja B7 TDI
« Poslednja poruka od strane Desmo poslato Februar 18, 2024, 10:22:39 posle podne »
12
Razne Teme / Nivo ulja B7 TDI
« Poslednja poruka od strane betelgez poslato Februar 18, 2024, 10:17:17 posle podne »
Pozdrav svima. Kao što su neki primetili, nov sam ovde relativno. Od skoro sam u vw grupaciji i to dizelaš. Kada sam uradio nulti servis, prvo što mi je majstor rekao je da vodim računa o nivou ulja. Da ga kontrolišem jednom mesečno i ako pada, da dobijem 5-30, a ako raste, da odmah dolazim kod njega. Onda sam ga pitao zašto bi gubio ulje i zašto bi podizao nivo. Ukratko mi je rekao ono bitnije, šta ako podiže. Da je najverovatnije DPf koji je u lošem stanju i da se u Srbiji ljudi dele na dve grupe. One koji nemaju DPf i one koji će da ga uskoro skinu. Baš za maler ili nešto drugo, tad kad sam bio kod njega, dolazi lik sa SuperB i žali se da mu se auto greje i da mu je mnogo promenio zvuk od juče. Vadi majstor merač ulja i vidi da je digo nivo par cm. Kaže pa ti u karteru imaš preko 2L nafte. Od tad proveravam ulje na svakih 200km. Pošto je parkiran u podzemnoj garaži na istom mestu, horizontalnost je zagarantovana, nivo mi varira oko 1mm+-. Nikad nije ispod nivoa koji je sipan, a sipano je oko 2mm ispod maksimuma. Znači, ulje mi varira od te crte gde je sipano pa do maksimuma. Ne znam od čega zavisi da nivo bude veći za taj 1-2mm.
Primer: vozio sam ga 30km, parkirao i sutra ujutru proverim i na max je. Taj dan vozim isto oko 30km, sutra proverim, na nivou gde je sipano. Onda prođem 600km u cugu, na max, pa pređem 10km 1mm ispod max. Jel to nešto ukazuje ili je ok? Izvinjavam se na dužoj poruci, ali hteo sam da detaljno opišem šta se dešava.
Pritom, strast/stop radi lepo, ne vašim ga kad radi regeneraciju, ne greje se, lepo vuče i slično. U pitanju je pasat b7, 2010., 1.6, 77kW  :)
13
Motor, Menjač, Auspuh / Odg: Golf 4 1.6 abnormalna potrosnja goriva
« Poslednja poruka od strane Desmo poslato Februar 18, 2024, 06:46:08 posle podne »
Cekaj da se javi neki vlasnik TFSI motora da ti kaze kako 4L na 10.000 nije mnogo, cak je VW propisao da je do 10L na 10.000km normalno.
14
Zabava i kultura / Odg: Vicevi :)
« Poslednja poruka od strane jerotije318 poslato Februar 18, 2024, 02:36:23 posle podne »
OSLAS :
Dobar je za neoženjene, švalere i ljude u krizi srednjih godina. Ako imate devojku ili suprugu prvo nju pitajte da li možete da kupite, da ne gubite svoje i moje vreme. Neće vam dati sigurno! Moraćete redovno da ga voskirate da lakše skidate mušice i sponzoruše sa kola. Molim da dolaze samo ozbiljni kupci u pratnji pravog nepriučenog majstora ili sveštenog lica. Kupci bez para i sa zmijom u džepu nisu baš poželjni. Takođe probni piloti, neodlučni poznavaoci, ljudi koji se boje brzih kola, ljudi sa upalom srednjeg uva i slično. Na pregled doći isključivo u čistoj pamučnoj odeći sa dezinfikovanim rukama i naravno parama. Cena nije fiksna, zamena može ali Vaš auto cenim jako malo zato što mi ne treba. Hvala na pregledu oglasa i srećna kupovina
15
Motor, Menjač, Auspuh / Golf 4 1.6 abnormalna potrosnja goriva
« Poslednja poruka od strane zender poslato Februar 18, 2024, 02:08:27 posle podne »
Pozdrav ljudi, hvala unapred na razumevanju na malo duzem postu ali pokusacu da dam sto vise detalja sa nadom da mi neko moze pomoci.

Posedujem Golf 4 1.6-SR 8V vec nekih 8 meseci. Auto ima problem abnormalne potrosnje !
Naime auto trosi oko 10 litara otvorenog puta, u odosu na gradsku voznju potrosnja se ne povecava nesto znacajno..
Auto takodje trosi oko 4 litra ulja na 10 000km ako to uopste ima znacaja za ovu pricu. Terao sam ga na dijagnostiku, receno mi je da je ubrizgavanje dobro i da su lambda sonde u redu, samoinicijativno sam stavio nove svecice, medjutim nista..
Isao sam kod dva mehanicara i ljudi me ubedjuju da je to motor koji jednostavno mnogo trosi i da tu ne moze nista da se uradi pogotovo na kratkim relacijama gde je non stop pod sauhom i hladan, slali me na dijagnostiku, na dijagnostici kako sam rekao navodno sve OK sto se tice tih parametara koji mogu da uticu na potrosnju..
Gledam fabricke specifikacije za auto gde pise 5.7 litara otvoreni put, 10.4 litara grad, prosek 7.4 litara, znam da je auto star i da nije ni blizu fabrickog stanja, ali moj mozak ne moze da prihvati da on ovoliko mora da trosi.
Karavan je u pitanju i ide prazan, nije pod teretom ne teram drva ili dzakove cementa, uglavnom se sam vozim..
Najvise me zanimaju iskustva ljudi sa istim motorom koji ga imaju ili su ga imali da mi kazu koja je potrosnja kod njih i kako se ponasao ovaj motor. Ja vozim najvise u rasponu 2000 – 3000 obrtaja, 3000 retko kada prelazim jedino kada ima neka duza uzbrdica recimo pa hocu malo da ga zaletim da bi presaltao u vecu brzinu.. Dakle nisam onaj tip koji stiska papucicu do zemlje..
Zahvalan bih bio i za neke predloge sta dalje i kako da bi eventualno pokusao malo da mu smanjim potrosnju jer je bas udaraljka po dzepu zestoka.
16
Passat / Odg: Passat CC 4motion dizlo
« Poslednja poruka od strane kekembas poslato Februar 17, 2024, 09:03:11 posle podne »
Nek je sa srecom i da te dobro sluzi  :) ima CC stvarno lep i atraktivan izgled, malo je falilo u jednom trenutku da ga kupim  biggrin. Kako je na zadnjoj klupi, s obzirom da je opadajuca linija krova, jel moze lagano da se sedi ?
17
Predstavljanje članova / Odg: LT putar
« Poslednja poruka od strane admin poslato Februar 17, 2024, 05:49:24 posle podne »
Pozdravw!
18
Ostali VW / LT Titan
« Poslednja poruka od strane Žare82 poslato Februar 17, 2024, 05:05:19 posle podne »

Pozz drustvo...evo i naseg kamionceta koji se upravo sredjuje za licne potrebe...

Prva voznjica!
19
Predstavljanje članova / LT putar
« Poslednja poruka od strane Žare82 poslato Februar 17, 2024, 05:00:59 posle podne »
Pozdrav drustvo...nov sam u svetu WV na,slucajno sam pazario jedan stari LT za potrebe prevoza delova i automobila,inace sam stari citroendzija...imam stare citroene od spaceka ajkula....starih granada,motora...kazem slucajno ovde ali odusevljen prakticnoscu LTa...jurim i neki putar T3,insistirao sam na duploj kabini jer sa sobom uvek vodim klince od 6 i 4 godina...u sve avanture...sportski pozdrav!
20
Passat / Passat CC 4motion dizlo
« Poslednja poruka od strane srecko_mata poslato Februar 17, 2024, 04:54:56 posle podne »
Nakon 10 godina voznje patosiranih manuelaca i ispunjavanja klinackih zelja i hirova odlucio sam se da kupim auto sa kojim cu da odmorim mozak   biggrin
Tako je potraga svedena na passat cc. Ima dizajn koji mi se svidja i to je jedan od razloga sto sam presekao da bude bas taj model.
Primerak koji sam uzeo je 2010 godiste, prva generacija cc, u R lajnu sa skroz korektnom opremom. Ono sto mi je bila najbitnija stavka je da bude dsg menjac, i dizlo 170ks, a uz to sam nasao i 4 motion pogon.
Za sada sam prezadovoljan autom, jako se lepo vozi, stabilan je, prostran, i za moje kriterijume preudoban  biggrin
Kao i svaki polovnjak ima stvari koje treba resiti, ali lagano, bilo bi dosadno da nema sta da se radi

Elem, ono sto mene konkretno sada zanima je sledece: auto ima volan koji nije R lajn, pa pretpostavljam da je naknadno stavljen, vidim da je i presvlacen. Na tom volanu postoje salterice, medjutim one ne funkcionisu? Da li je moguce da nije spakovana komepletna instalacija za salterice i kako proveriti sta je tu uradjeno? Sta je drugacije od obicnog volana sto se tice instalacija? Lampice na saltericama svetle ako je to neko merilo da li je sve povezano.

I zanima me da li je moguce staviti neku noviju, da ne kazem moderniju, rucicu dsg menjaca ?  biggrin

U nastavku par slika cisto da razbijemo tekst i da se upoznamo  :) Zivi bili!  :26

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10