Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2726991 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19160 poslato: Jun 24, 2015, 11:45:00 posle podne »
Šta sa nama iz BiH?Nisam upućen u članarinu a platio bi je posto je vwcc propao skroz. voljan sam platit da mogu koristit ovaj forum pošto je ovo jedini forum redovno posjecujem i nadam se da će opstati i neće ga dočekati sudbina vwcc.

Poslano sa mog HTC Desire 500 dual sim koristeći Tapatalk

Da citiram kolegu,možda niste vidjeli,pa da neko od glavnih iz kluba odgovori  pošto nas ima dosta da nismo iz Srbije mahac
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20541
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19161 poslato: Jun 24, 2015, 11:47:23 posle podne »
Sutra idem do banke da pitam pa vam javljam ;)

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19162 poslato: Jun 24, 2015, 11:52:45 posle podne »
Javi,pa da riješimo problem,ili vidi da se otvori neki račun u BiH,negdje uz granicu,pa dođeš i podigneš ono što je uplaćeno...
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19163 poslato: Jun 25, 2015, 12:23:20 pre podne »
Ili paypal? Cujem da je oped proradilo kod nas.   :9

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19164 poslato: Jun 25, 2015, 12:42:18 pre podne »
Sa nekim stvarim se slazem, ali sa nekim ne
Eto, svi samo pricate da treba naci velike sponzore, kako ih do sada jos uvek nismo nasli, a niko nikakav konkretan predlog da da. Mislite da nismo pokusavali?
Uz svo duzno postovanje, ja mislim da nije dovoljno dobro pokusano i da time trebaju da se bave strucne osobe sa planom. Naravno u tu pricu treba da se ulozi novac. Kako drugi forumi sa daleko manje klikova dnevno imaju reklame, a o sponzorima da ne govorim?

Mozda su kritike za WF dobronamerne, uostalom normalno je da njih bude jer 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200  biggrin Meni nijedan WF nije bio los, dosao sam zbog ljudi, a trud je evidentan.

U pocetku sam bio skeptican oko zatvaranja foruma, ali posle je moj predlog bio da se zatvori OFF-topic, da kazem i javno, posto nikad nista ne krijem.
Zasto to nije sprovedeno u delo? Mozda zato sto bi bio pucanj u nogu?

Ali to je taj nas mentalitet: "Sta ja time dobijam?" Pa naravno da ne dobijate nista ako vas 3 plati clanarinu. To je kao kada bismo se svi vozili gradskim prevozom, a ni 2% ne placa kartu.
U Bugarskoj se ulazak za posetioce na Club Fest naplacuje, zivo me interesuje da li bi kod nas 20 ljudi doslo na Wagenfest da je ista prica...
Ako vam je vec stalo do kluba i do dobrog funkcionisanja istog, rasirite malo svoje vidike i nemojte da nas poredite sa wortexom koji je samo forum, ovo je KLUB.
Izvini taj mentalitet je svuda gori nego kod nas. Svaki Nemac je veci "Pirocanac" od Pirocanca. Ne znam odakle taj motiv izvor samopljuvanja. Svako zeli da zna za sta daje svoj novac. WF neka se naplacuje, to bi onda bila realnost vrednosti i skupa i ljubitelja VW vozila. Koliko je organizatore kostao fest u Bugarskoj? Da li se oni finansiraju samo iz clanarina?

Stalno se provlaci ta prica o restoranu, bioskopu, prevozu... To je kompletno pogresno poredjenje. Ta placanja su zakonska obaveza. Ukoliko neko ne plati te usluge dobija penal zakonski. Niko nije duzan da placa forum ukoliko vi ne donesete takvu odluku. Sa tom odlukom se postavljate na trziste usluga. Vi nikako da skapirate da stvari koji nisu ekonomski isplative tj odrzive ne trebaju i ne mogu da postoje. Podseca me sve ovo na privatizaciju u Srbiji, svi bi da se prodaju za velike pare, ali kad dodju na trziste i vide da niko ne zeli da ih kupi onda kuknjava. Ili je Dza ili Bu. Sve sto vredi rasproda se odma, ovo ostalo propada. Dajte da vise resimo ovu situaciju jednom zauvek. Ili naplacujte clanarinu kao sto ste rekli sa 2000din uz posebne pogodnosti jasno definisane crno na belo ili prekinite tu zalopojku "bilo bi nam bolje kad bi ste dali pare za kafanu/sladoled/pecivo" i pustite da clanarina bude na dobrovoljnoj osnovi i da ljudi sami procene da li forum ima vrednost. Clanarine i sponzori to najbolje definisu.
Koji forum (klub), pogotovu u Srbiji, funkcionise po ovom principu clanarina?
Ja sam tvrdim da postoji i treci nacin jer obilazim neke sajtove gde se ljudi ubise od para primajuci donacije po 1-2$. Vi to niste ni razmatrali jer kao sto vidim ne mozete da primate online uplate na devizni racun.
I koja je razlika izmedju kluba i foruma?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19165 poslato: Jun 25, 2015, 08:11:47 pre podne »
Tema: 'Ima li ovaj forum moderatore' je izbrisana zbog...?

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19166 poslato: Jun 25, 2015, 09:32:20 pre podne »
Jel može da se otvori neka tema posebno, đe bi konkretno predlagali neke opcije, neka naša viđenja kako bi se premostio ili riješio problém finansija na forumu? I dje bi se konverzacija odnosila samo na komentarisanje tih predloga bez daljeg OFF-a? Mislim da je glupo pisati u OFF-u na ovu temu?

« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 09:33:52 pre podne od strane Miro MNE »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13097
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19167 poslato: Jun 25, 2015, 10:15:45 pre podne »
Vidi Wele, kada je ubacena g ad reklama - to je ta solucija kap po kap, ako se secas, odmah je narod dizao kuku i motiku "smeta, *ebale vas pare, usporava forum itd..."  Nikom nije palo na pamet da klikne svaki dan po 2-3 puta, nego su svi instalirali adblock.
Za strane skupove i njihov mentalitet u tom svetu mislim da nemas osnova da vodis polemiku, jer nisi bio ni na jednom skupu vani. A to da je Nemac veci Pirocanac takodje nije tacno, jer u tom slucaju ne bi taj Nemac zivio na kreditima sa 3000e platom, a taj nas Pirocanac gastarbajter vozio mecku placenu u kesu sa platom 1200e. Razlika je sto Pirocanac zivi u sobi sa zajednickim kupatilom za celu zgradu, ali to je druga prica.

I eto ponovo mlatis praznu slamu, sad si bas ponovio ono sta sam ja kritizovao - daj jedan konstruktivan predlog, a ne poruku tipa "nije nista pokusano".
Pusti link osobe ili firme koja bi nas sponzorisala, koja bi napravila taj "plan" ili sta vec. I naravno iskesiraj taj pocetan kapital, pretpostavljam par soma evra. :)

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19168 poslato: Jun 25, 2015, 10:38:11 pre podne »
Miro, može ali ne sme da bude kritika jer će biti izbrisana kao ova navedena iznad tvog posta.

Wele, jebi ga brate... sve ostaje na tebi: sponzori, uplate i ostali deo finansiranja.
Možda bi mogli svi članovi da se potrude i nađu neki vid finansiranja i sponzora pa da ih blagovremeno obaveštavamo i vidimo šta im odgovara a šta ne.

Ako se oslanjate na članove foruma da vam nađu sponzore, ne vidim vašu funkciju... osim što jedni drugima plusirate postove.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19169 poslato: Jun 25, 2015, 11:04:42 pre podne »
Nije tačno Igi, vi imate sve pohvale oko foruma... forum je vrhunski, posećen, članovi su extra. Ako realno sagledate više imate pozitivnih poena nego negativnih ali ste vi tako i navikli.
Sada kada se javio problem nije vam prijatno. Hoćete da naplatite članarinu da bi  član video svoj auto u svojoj temi???
Ja to zovem ucenom!
Kako onda da ne bude kritika, hoće te da se stavimo u vaš položaj, a ko će u naš.
Sada kako ste izgubili Modusa, postao je vašar na forumu, ne znate da se sastavite i onda se nađe krivac, Joca i Zoca.
Sačuvaj bože...

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19170 poslato: Jun 25, 2015, 11:14:30 pre podne »
Jer je bio neko u Autokomerc ili neko VW predstavništvo, da se na forumu otvori banner, tema... za probne vožnje, akcije, pogodnosti... jebem li ga šta... da daju neku nadoknadu a vi za uzvrat da obaveštavate redovno ljubitelje VW-a
Ne znam, to nije moj domen samo predlog...

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19171 poslato: Jun 25, 2015, 11:33:45 pre podne »
Moguće, ali vi niste dali mogućnost da se članovi izjasne. Kod mene je npr. praksa da se članovi izjasne kako im više odgovara.

Otvorite temu ili anketu pa se vide predlozi i sa jedne i druge strane, da se nađe kompromis neki i gotovo...

Morate i beneficije za one koji su uplaćivali od ranije i za one koji su stari članovi. (Opet predlog)

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19172 poslato: Jun 25, 2015, 12:11:02 posle podne »
Kako bi razbio sve predrasude o sebi i kako nisam ništa doprineo forumu, gde mi se prebacivalo pre brisanja mog profila na forumu. Uvek sam bio veran forumu i kada sam vozio druge krševe i bio na svakojake forume, ovde sam konstantno bio. Da pomognem, mogao sam samo onoliko koliko je moguće (Polić i administacija zna) i uvek ću.
Samo da se zna da nijedna kritika nije bila zlonamerna već za bolji rad foruma ali su očigledno i ciljevi različiti.
Upatiću ovih dana članarinu da potvrdim da sam uvek uz vas beer

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19173 poslato: Jun 25, 2015, 12:25:25 posle podne »
Evo jedan predlog od mene za pocetak.
Kada jasno definisete razliku obicnog clana i vw klub membera da to objavite u novoj temi koju ce svi videti.
Stavite sticky i zakljucate temu i samo kad dodje do promene uradite update te teme. Otkud znam ispisete razliku i neki plan i program. Pored onoga za popuste kod partnera itd stavite da se clanarinama finansiraju skupovi,forum i sta ti ja znam. Kao sto je vec rekao admin pre nekoliko strana...
Ovako novi clan treba u ovoj temi od 968 strana da trazi poruke od admin tima da bi video sta i kako ide...
Jasno izdefinisete to i lepo ispisete da se zna neki red za pocetak.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19174 poslato: Jun 25, 2015, 12:58:26 posle podne »
E to je ono sto mislim da ste pogresili. Preko noci ste odradili ovo ljude je samo docekao zakljucan forum i normalno je ocekivati raspravu.
Po mom misljenu mislim da bi bolje bilo da ste napravili plan i u napred obavestili ljude da tog i tog datuma dolazi do promene. Ovako malo ste prenaglili ali dobro resice se i ovo razgovorom...
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 01:02:05 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19175 poslato: Jun 25, 2015, 01:07:26 posle podne »
1. Sledeći WF naplaćivati ulaz posjetiocima simboličnim 1€ ili u DIN neku okruglu cifru recimo 100DIN (pomnožite kolko posjetilaca je bilo sa 1€ i mislim da ćete pokriti dosta troškova makar što se same organizacije WF tiče - a isto tako mislim da nikog ko bi volio da posjeti WF nece taj jedan euro odbiti). Da na ovaj način ne bi došlo do potencijalnog smanjenja broja posjetilaca uvedite porodične ili grupne ulaznice (dje bi cijela familija mogla sa nzm 1,5€ ili 2€ da posjeti skup).  Do sad to nije bila praksa a dolazimo do onog bolje išta nego ništa.

2. Vjerujem da po Srbiji (ili makar po BG-u) postoji nekolike radnje sa VW djelovima koje bi se rado reklamirale na forumu (ja lično ne vidjoh mnogo takvih reklama, banera ili kako se to věc stručno zove).

3. Nzm kakav je Vaš odnos sa Autokomercom povodom foruma, ne bi zgorega bilo kontaktirati lupam menadžment u wolfsburgu ako se ovi iz AK prave englezi sa molbom da se na neki način pomogne najveći VW klib u ovom dijelu balkana?

4. Da na WF postoji kutijica za doprinos radu foruma u koju ce svako spram svojih mogucnosti priloziti.

5. Obići par gorepomenutih VW prodavnica auto djelova i ponuditi im saradnju, ostaviti im majce, kackete i sl da prodaju za Vas tj nas. U zamjenu može neko besplatno reklamiranje ili da im se da neki procenat od prodate majce.

6. Ima li još neki ovlašćeni diler VW/Audi sem AK s kojim bi se možda moglo pregovarati? Bez obzira što nije u BG-u?

Ovo su samo neki od predloga koji su mi ovako na blic pali na pamet.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19176 poslato: Jun 25, 2015, 01:14:14 posle podne »
Sami su rekli,nema dzabe ni kod babe ;-)

Poslato sa Garret turbine.


Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19177 poslato: Jun 25, 2015, 01:38:43 posle podne »
Predlog za prodavnice delova :

Clanovima kluba (sa placenom clanarinom) odredjeni popust uz clansku kartu. Sa prodavnicama se to lako dogovara , jedino sto je potrebno da se ima PIB a u nekima ni to. Videcu koliko je u mojoj moci da vam dostavim kontakte od pojedinih prodavnica (samo da proverim sa kim moze da se prica na tu temu).  Popusti mogu biti od 10% pa na vise , tako da se sama clanarina clanovima isplati pri kupovini delova, radnjama po prometu robe i reklami, klubu po reklami i clanarinama.

Da li je VW Klub registrovan kao udruzenje tj da li ima PIB?
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 01:43:42 posle podne od strane pirke12 »
Golf 1 Cabriolet

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19178 poslato: Jun 25, 2015, 01:50:43 posle podne »
Evo jedan moj komentar na članstvo iz ličnog iskustva.

Na WF u Čačku 2012. godine dao sam članarinu na licu mesta.Nisam dobio ni majicu(one bele obične su se tad prodavale, slične ovim crnima koje su aktuelne danas), ni nalepnicu(bio ih je mali broj sećam se u prodaji i one wagenfest su se prodavale), a ramove sam kupio od Damira ranie(našli smo se za njih u Beogradu pa sam od njega pazario).Dobio sam člansku kartu i vw ''čvarke'' na forumu da sam vw club member i ništa više.Iskreno na polju logistike se od tada nije mnogo promenio(da ne budem zlurad da kažem-ništa) i sa tim u vezi mi nije imalo više smisla da obnavljam članstvo uplatom članarine.
Земунчанин

Van mreže Bole - MNE

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1393
  • Age: 39
  • Lokacija: Bar, Montenegro
  • Karma: +25/-16
  • Pol: Muškarac
  • U Ime Golfa GTIja, Dva Nula, 16 Ventila, Amin
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #19179 poslato: Jun 25, 2015, 01:51:13 posle podne »
ako kome iz cg treba Golf 2 dizel evo ga onaj sto sam skoro prodao na oglasima http://autodiler.me/auto_oglasi_auto/429163

kao nov je, ja dosta prelazim i putujem, s njim sam za par mjeseci obisao cijelu cg i srb uzduz i poprijeko, a sto kaze moj stari put bar-beograd-bar zna napamet samo ga pustis lollol

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=59116.0
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 01:56:17 posle podne od strane Bole - MNE »