Autor Tema: Sila kocenja, golf 2  (Pročitano 4714 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Sila kocenja, golf 2
« poslato: Septembar 10, 2009, 10:09:29 posle podne »
Pozdrav svima!

Da li je neko uspeo i na koji nacin da prepravi kocnicu na mk2 da bude meksa, tj. da se lakse koci. (ne snalazim se bas najbolje sa izrazima meka-tvrda kocnica, ali mislim na to da kocnica moze lagano da se pritisne, i da auto naglo ukoci, a ne kao kod mog auta, gde moram prilicno jaku silu da upotrebim). Pretpostavka je da je sa mojim kocnicama sve u redu, zbog toga sto sam stavio diskove 280mm, kocioni cilindar 22mm, sigurno nemam vazduha itd, a na performansama nisam dobio nista.

Predlagali su mi da stavim diskove pozadi, da ce auto tako bolje da koci, ja se slazem sa tim, ali mislim da to nema veze sa jacinom pritiska na kocnice. Naravno moze se uzeti bilo koji noviji automobil koji ima dobose pozadi i mnogo meksu kocnicu nego golf.

Da li je moguce da je celokupan problem u servu za kocnicu? Ovo je meni jedino logicno resenje, jer je to jedina preostala komponenta koju nisam jos dirao, medjutim majstori koje sam pitao dosta su filozofirali na tu temu, ne dajuci mi neki precizan odgovor, ali poenta je bila da misle da  nije servo u pitanju.

Posto Punto '01 ima najmeksu kocnicu koju sam do sada probao, planiram da prebacim (prepravim, nabudzim ...) servo zajedno sa kocionim cilindrom.

Ako neko ima iskustva i moze da mi kaze prognozu, bio bih zahvalan, jer ne znam sta me ceka! Da li moj motor (1.6 benzinac 72 konja) moze da podrzi taj servo, tj. da li vakuumski sistem ima snage da ga napaja? Mozda ce mi kocnica biti jos tvrdja ... itd.

Hvala puno!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2009, 10:24:54 posle podne »
Stavi veci servo i uzivaj, probaj neki od trojke, verovatno pase sraf na sraf, mojne prljas nemca sa talijanskim karabudzima :) Sto se vakuumske pordske tice, na benzinjari imas vakuuma kolko oces :)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2009, 08:44:37 pre podne »
Stavi servo od trojke,i dobose nazad od trojke sve ti pasuje.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2009, 11:38:44 posle podne »
A jesi li menjao kociona creva napred, ona gumena sto idu sa bakarene cevi do kocionih kljesta?
Desava se da ona usled matorosti nabubre, smanje poprecni presek i to se ispoljava tvrdom pedalom i losem odzivu kocnica. coilleo2tj

Van mreže nikola_gti16v

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2009, 02:38:44 posle podne »
Ako si stavio 280mm, to si jedino od G60 mogao da skines, ili sa nekog jaceg passata i sl.  Gledaj sa tog istog onda da uzmes i servo. Raspitaj se koji passat nosi tolike diskove, jer mislim da ces pre od njega da nadjes nego od G60.
U svakom slucaju za tvrdu pedalu, i slabo kocenje je zasluzan slab servo. Pogotovo zato sto si stavio vece diskove i kljesta.

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2009, 05:22:24 posle podne »
Moze li se staviti servo od 2-ke ili 3-ke na 1-cu i za li neko koliko bi to ispalo?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #6 poslato: Septembar 15, 2009, 11:58:11 posle podne »
Na jedinicu bi prvo trebalo montirati zupcastu servo pumpu umesto postojece membranske koja je u vecini slucajeva losa. ;)

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2009, 10:04:54 pre podne »
Pa creva sam stavljao polovna kada sam i ko?nice ubacio...   Prva stvar koju bih mogao da uradim je da stavim nova, pa da vidim dalje sta ce se desiti......

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2009, 01:04:45 pre podne »
Ok,ocigledno nisam dobro postavio pitanje.U pitanju je Golf 1 Dizel koji nema na sebi servo uredjaj,vec samo mehanicku kocnicu.Znaci pitanje je moze li se u njega uopste ugraditi servo uredjaj i od kog  modela Golfa i ako neko zna koliko bi to bilo?U svakom slucaju hvala na predhodnom odgovoru.

Van mreže jare

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 740
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Sila kocenja, golf 2
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2009, 08:27:43 posle podne »
Imao sam ja u golfu 1  1.6 dizel servo kocnicu, samo sto je on bio 85 god(Tas) i imao se takozvani "S" paket (GLS)
odosmo u off, mladjeg a bezobraznijeg od tebe nema na zemaljskoj kugli...
Od Poršea priznajem 356 i 911, a od Amera bi kupovao samo benzin!