Autor Tema: Provera regularnosti vozila  (Pročitano 10568 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2010, 02:48:02 posle podne »
da ali je prva stvar koju sam naveo SAVESNOST.......to znaci da lice koje je kupilo vozilo ne zna ili ne mora da zna da je vozilo neregularno.........savesnost se uvek predpostavlja a nesavesnost dokazuje.....

ovo shto si ti naveo je potpuno drugacija situacija, druga pravna norma je regulishe.........ovo je slucaj kada neko ZNA ILI JE MORAO ZNATI, tada se savesnost iskljucuje.........

By the Way clan 168 Krivicnog zakona republike srbije ima samo 1 stav,100 posto, jer imam krivicni zakon pred sobom, za prava to je strucna litertura......
ovo za carinjeno vozilo je tako!!!

Ovo shto si pokazao je po novom zakonu Cl 221 Prikrivanje

Al otisli smo suvise u OFF.................
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 05:47:40 posle podne od strane vivanbgd »
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2010, 03:18:22 posle podne »
Ne menja na stvari.

U najgorem slucaju, neregularno vozilo se oduzima i pokrece se krivicni postupak protiv pocinioca (kao sto sam naveo u svom prethonom postu ove teme "u zavisnosti od okolnosti") i

u najboljem slucaju oduzima se samo vozilo.

I u jednom i u drugo  slucaju srecni vlasnik "jeftino" kupljenog vozila prestaje da bude "srecan".


P.S. Po clanu 184 stav 2 moze biti gonjen svako ko je kupio vozilo za koje se ustanovi da je neregularno, a da je pri tome platio iznos koji znacajno odstupa od trzisne cene.
U praksi "znacajno odstupa" znaci odstupa vise od 30%.
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 03:36:02 posle podne od strane zarsilic »
Automotive Software Development

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #22 poslato: Mart 31, 2010, 03:23:18 posle podne »
brate dobro......ne mozes samo da citas zakon a da ne o  opsbracas paznju na ophta pravna nacela.....al nema veze....mislim ja od tog prava zivim,valjda ga znam......
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #23 poslato: Mart 31, 2010, 04:08:33 posle podne »
Citat
ne mozes samo da citas zakon a da ne o  opsbracas paznju na ophta pravna nacela


Pa vidi,

ko moze postavljacu teme Weleu garantovati "opsta pravna nacela" i to da ce mu mozda neko progledati kroz prste, ako mu na proveri oduzmu vozilo?   :huh:


Zato je bolje ako se nekome ko namerava kupiti jedno vozilo, a slozicemo se da su u pitanju ipak veci novcani iznosi, predoci sta mu se moze dogoditi ukoliko "kola krenu niz brdo".

Zar ne?
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 04:16:17 posle podne od strane zarsilic »
Automotive Software Development

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #24 poslato: Mart 31, 2010, 04:19:59 posle podne »
nema potrebe da budesh cinican...........ako nije banana drzava onda ne bi smeli da mu oduzmu vozilio trajno

jer je SAVESTAN, ima zakonit pravni osnov (TERETNI UGOVOR), i pre kupovine je proverio u policiji vozilo......

pravo je ipak malo slozenije od samih tekstova zakona, pa postoji i pravna nauka, kojom se bavim..........al ne mogu vise da se ubedjujem, svako ima svoj stav a na sudu je da proceni ko je u pravu....jel nije tako???
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #25 poslato: Mart 31, 2010, 04:20:54 posle podne »
Citat
ne mozes samo da citas zakon a da ne o  opsbracas paznju na ophta pravna nacela


Pa vidi,

ko moze postavljacu teme Weleu garantovati "opsta pravna nacela" i to da ce mu mozda neko progledati kroz prste, ako mu na proveri oduzmu vozilo?   :huh:


Zato je bolje ako se nekome ko namerava kupiti jedno vozilo, a slozicemo se da su u pitanju ipak veci novcani iznosi, predoci sta mu se moze dogoditi ukoliko "kola krenu niz brdo".

Zar ne?

jeste u pravu si, treba razmotriti svaku mogucnost!!!!! jer su velike pare u pitanju......

ustvari je najsigurnije da kupujesh auto od nekoga koga znash ili kod proverenih prodavaca......pa onda mirno spavash...
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 04:25:15 posle podne od strane vivanbgd »
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #26 poslato: Mart 31, 2010, 04:36:28 posle podne »
Ti si vivanbgde malo otisao u politicke vode  :rolleyes:

Sudija mora suditi po zakonu. Ne znam kako bi to cinio po "pravnim naukama" ?  Ali manimo to.

Postoji konkretan problem:

I pored
Citat
...jer je SAVESTAN, ima zakonit pravni osnov (TERETNI UGOVOR),

Vozilo dospe na interpolovu listu, na primer nakon 3 meseca po obavljenoj kupoprodaji i policija postupi po proceduri: oduzme vozilo coveku, savesnom vlasniku u Srbiji (ili ne daj Boze u nekoj stranoj drzavi).

Sta dalje?
Automotive Software Development

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #27 poslato: Mart 31, 2010, 04:45:53 posle podne »
jedna je pravna nauka......al nema veze....nisam ja ni pominjao po cemu sude, nego da nije malo googlanja dovoljno da se poznaje pravo i da se reshavaju pravni problemi, postoji fakultet za to koji ni ja josh nisam zavrsio.....

ne mogu da se ubedjujem.....ne razumemo se ,i to je to....obojica smo pokusali drugaru da pomognemo i nadam se da jesmo.....nema ljutnje..... biggrin  cheers
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #28 poslato: Mart 31, 2010, 05:00:47 posle podne »

jedna je pravna nauka......al nema veze....nisam ja ni pominjao po cemu sude, nego da nije malo googlanja dovoljno da se poznaje pravo i da se reshavaju pravni problemi, postoji fakultet za to koji ni ja josh nisam zavrsio.....

ne mogu da se ubedjujem.....ne razumemo se ,i to je to....obojica smo pokusali drugaru da pomognemo i nadam se da jesmo.....nema ljutnje..... biggrin  cheers

Slazem se ja sa tim, ali kako mozes znati ko je sa druge strane slusalice  :rolleyes:? Da li si ti jedini stiudent i, uslovno receno fakultetstki obrazovana osoba u diskusiji, ili mozda ima i onih koji su vec zavrsili fakultet? Mozda i ne jedan? A mozda ima i onih koji su kroz sve te, ili slicne stvari prosle u zivotu? Hm!

Evo lepe prilike da se jedan buduci pravnik afirmise tako sto ce jednim lepim i korisnim pravnim savetom pomoci kolegi sa foruma pri kupovini automobila.

Postoji konkretno pitanje: sta dalje. Posedujem validan ugovor sa "zakonitom pravnom osnovom", a vozilo mi na proputovanju kroz Spaniju (nakon 3 protekla meseca od momenta kupovine)  oduzme policija. Mene sa familiom, nakon sprovedenog postupka puste, ali vozilo zadrze.

Sta dalje?


« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 05:03:22 posle podne od strane zarsilic »
Automotive Software Development

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #29 poslato: Mart 31, 2010, 05:11:45 posle podne »
ja se izvinjavam zaista ako sam nekim postom nekoga uvredio.....nije mi to bila namera zaista, samo malo debatujemo i diskutujemo......
to za nauku sam rekao zbog toga shto je savesnost jako bitna za gore pomenuto krivicno delo.....a delovalo mi je kao da si to potpuno zanemario....

izvini ako sam rekao neshto shto je bilo uvredljivo, nije to bila namera.....



..
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #30 poslato: April 01, 2010, 01:14:14 pre podne »
Evo ovako, kako ne bi doslo do nezeljenih problema, ukoliko kupujes polovno vozilo uvezeno iz inostranstva, obavezno zahtevaj od prodavca dokument o odjavi vozila.

Na osnovu tog dokumenta moguce je proveriti istinitost odjave, a odjavljeno vozilo ne moze niko prijaviti kao nestalo, ili tacnije, nema nikakvog smisla takva prijava obzirom da je onemogucena refundacija od strane osiguravajuce kuce.

I nemoj, radi svake sigurnosti, kupovati registrovano i neodjavljeno vozilo jer se moze dogoditi da se nestanak prijavi i nakon duzeg perioda od latentnih 2 meseca koliko traje "nasa" provera.
Postoje slucajevi gde je nestanak prijavljen i nakon godinu dana. Jedan od takvih je nedavno spomenut u emisiji SAT (slucaj Srbobran, ako sam dobro zapamtio).
Automotive Software Development

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #31 poslato: April 01, 2010, 08:51:13 pre podne »
nisi procitao gore
u policiji su mi rekli da cak i ako se utvrdi da je vozilo kradeno nakon 60 dana od dana prve registracije, oni NE MOGU vise da oduzmu vozilo.
I ako je vozilo carinjeno, mislim da tu potvrdu o odjavi nema vise, tj valjda bez nje ne moze da se carini?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #32 poslato: April 01, 2010, 09:19:28 pre podne »
Ti sebe tim rokom od 60 dana teoretski stitis. Imali su prostora za proveru i nisu nasli da je auto kraden tako da ne mogu da oduzmu ali ja nebi testirao. Interpol ima razlicit odnos za razlicite automobile. To znam i policijskih krugova.
u koliko je auto stariji od odredjenih godina i njegova vrednost je mala pa se gubi isplativost pretrage tada se ta kola brisu sa liste i vise nisu vazna. Kod mladjih automobila postoji pravilo od 5 godina. U koliko je u potrazi vise od 5 godina brise se sa liste s tim sto pojedine zemlje imaju pravo da ga zadrze na svojim listama medjutim vrlo retko. Ovo pravilo ne vazi za ekskluzivne automobile. Prosto i jednostavno. Dajem primer. Ako je ukraden Golf 3, njega sigurno nece traziti jer skuplje dodje da se izda poternica za kolima nego sto on stvarno vredi u evropi.

Cesca je kontola u srbiji regularnosti broja motora da nije menjan motor i obicno to ide kao carinski prekrsaj sa 10.000 kazne i placanjem carine za motor.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Provera regularnosti vozila
« Odgovor #33 poslato: April 01, 2010, 10:27:32 posle podne »
Malo je glupo da policija sama sebi da rok za proveru regularnosti vozila i na kraju to ne postuje,
ovaj deo gde policija mulja i oduzima, samo potvrdjuje ono o banana drzavi.
Kod ovoga sa Mareom, on je ispitivao regularnost vozila preko interpola, a pao na carinskom prekrsaju prodavca koji se kasnije otkrio. To je isto kao da pitas zubara zasto te bole bubrezi. Taj Dusan Spasojevic (Siptar?) ima sve osnove da naplati stetu od prodavca, jer tome i sluzi onaj deo ugovora gde prodavac snosi svaku krivicnu i materijalnu odgovornost

Ovaj pravnik AMSJ (!?) je isto kvalifikovan i merodavan kao vivan ovde, a od kad je Kurir pisao o vukodlacima i ljudozderima u Sapcu, dnevne novine ne uzimam preterano ozbiljno.

Ali eto nekim ukupnim zakljuckom dosao sam do dve stvari, a to je da covek kod nas NIKAD ne moze biti siguran da je njegov auto samo njegov i da sta god pravo i zakon kaze, sta god PU, Ljermontova, Ivica Dacic kaze, sutra uvek moze da se pojavi prasinar na semaforu i da ti kaze da se auto oduzima po tom i tom osnovu tumacenja zakona.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!