Autor Tema: Remont motora golf 2 1.6 dizel  (Pročitano 4561 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Luka Golf

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 dizel
Remont motora golf 2 1.6 dizel
« poslato: Oktobar 22, 2020, 12:38:15 pre podne »
U planu imam da odradim generalnu motora pa me zanima kako, gde(ja sam u Beogradu) i šta tacno treba da se uradi da to bude baš kako treba. Trenutno auto radi uredu nije loše ali nije ni onako kako bi trebalo da bude. U poređenju sa istim tim motorom kod burazera slabije vuce i sporije pali a i po mom mišljenju dosta je bučan(mislim da je to već do izduva). Motor troši ulje ali ne primecujem da izbacuje plavi dim, na glavi motora curi ali mi to ne deluje proporcionalno onome što potroši, ja bi kao prvu meru promenio dihtung glave ali ne znam da li moze samo on, da li u opšte ima smisla promeniti samo njega ili u kompletu mora još nešto da se menja pošto nisam trenutno spreman da iskeširam celu generalnu za koju čujem da je potrebno 500-600e a i ne znam kod koga bi je radio i šta sve treba da se uradi da to na kraju bude kao iz fabrike ili ako ne moze tako bar da bude što bliže. Auto je golf 2 1.6 atmosferski dizel nemac iz 1992 sa predjenih otprilike 700k km. Motor ne bih menjao baš zbog te kilometraže.

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci :)

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:43:22 pre podne »
Za 500-600e sigurno nije full generalna, pogotovo u Bg.... samo remont turbine ide oko 250e, remont boš pumpe stotku, da izmenjaš sva creva računaj 50e i više, ulje i filteri takođe, zatim alternator i anlaser remont idu po 20-30e svaki (u Bg računaj 50) to ti je neka matematika a da nisi još  ni prišao motoru.....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže doctor no

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: DE
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.6 16V 77kw
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2020, 06:36:31 pre podne »
Dok promeni gume, ofarba ga, zameni sva stakla, promeni farove, sredi enterijer, tek onda ide generalna motora????  :53

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5030
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:27:16 posle podne »
Salu na stranu, Djokicsale je u pravu. U generalnu spada i remont agregata, ako je potrebno. To sto se to i ne pregleda i ne radi, nego je ,,to sve dobro i nema potrebe da se bacaju pare", je nesto drugo.

Luka,
Koje ulje sipas u Golfa? I koliko potrosi od zamene do zamene?
I kako to sporo pali? Vergla dobro, a nece da ,,sastavi"? Ili sporo vergla?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Luka Golf

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 dizel
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:41:56 posle podne »
Naravno nemam nameru da nesto ofrlje radim pogotovo sa tako starim mototom, jedino bi menjao dihtung glave sada jer nemam jos dovoljno para za ceo remont. Nije da on tesko pali to je sve jedna najvise dve sekunde i leti i zimi ali kod burazera ni toliko cim pipne kljuc auto upali ko mina. A ulje ne znam koliko trosi od zamene do zamene zato sto ga stalno dosipam ajde da kazemo 1l mesecno, do sada je sipano 20w50 a od skoro sipam 15w40 jer sam nasao u servisnoj da je to ulje za njega i citao na nekim forumima da je bolje da se drzim tog ulja, znam da curi na glavi al opet mnogo trosi a nema plavog dima niti one garezi nego normalno kad se motor muci izbacuje sivi dim i to nista specijalno. Ja se slabo razumem u to ali sam citao na nekom forumu da bos pumpa moze da se nasteluje za par hiljada, ja sam nju par puta cackao i sigurno sam nesto zeznuo( cackao ler gas, max gas, saug i ima neki cetvrti sraf ako ne gresim on je za kolicinu goriva, njega je neko pre mene cackao). Razmisljam da odem kod nekoga u skorije vreme da proverim kompresiju i da provere da li su dizne dobre.

Van mreže Marcelo_Maranzini

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Age: 28
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat B5.5
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2020, 06:06:28 posle podne »
У Ваљеву, пуна генерална мотора, не рачунам горе поменута црева и ремонт анласера и алтернатора, је коштала 800 евра пре 5 година.
Нове гумице и вентили, равнање главе, дихтунг главе..
Равнање блока и обрада хилзни.
Нови клипови, карике, радилица и сви комплет лежајеви... и тако даље да не настављам... ако ћеш да сређујеш и естетику, рачунај много много пара.. ако већ скупиш паре за генералну и тако то, онда процуњај по огласима и купи аутомобил који је офарбан са добрим мотором, јефтиније ћеш проћи...

Van mreže Luka Golf

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 dizel
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2020, 06:13:14 posle podne »
Siguran sam da bi tako bilo jeftinije ali bih baš da radim ovog jer je sa nama vec 28 godina i uvek nas je služio odlično i tako prešao ovih 700k km i ne bi mi bilo ni približno zadovoljstvo kada bi iskoristili neku drugu skoljku ili motor na njemu onda mi to vise ne bi bio taj auto.

Van mreže Marcelo_Maranzini

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Age: 28
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat B5.5
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2020, 06:17:55 posle podne »
Мили, немој да ме погрешно разумеш, али ниси се венчао са тим аутомобилом да буде код тебе цео живот..
Ако имаш поред њега још један млађи ауто а тај желиш да рестауираш и чуваш то је друга прича, а већ ако ти је тај Голф једини ауто, по мом мишљењу застарела технологија, зуб времена га гази и једноставно давање пара у нешто што се не може вратити..
Цена колима нагло иде доле, за рестаурацију Голфа, колико кошта, можеш сад да узмеш доста млађи аутомобил.
Срећно!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2020, 07:01:54 posle podne »


U planu imam da odradim generalnu motora pa me zanima kako, gde(ja sam u Beogradu) i šta tacno treba da se uradi da to bude baš kako treba.
Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci :)

Pa zar da uradi sve to a da ne odradi ovo što sam napisao? Nije napisao da skarabudži da ide, već je lepo pitao kako "da bude kako treba"... 

kao što je kolega napisao računaj oko 800e motor plus agregati i ostale sitnice, koje ne znaš dok ne kreneš da radiš. Iskreno i isplati se da se u takav auto uloži hiljadarka, jer bukvalno si miran duži niz godina s takvom limuzinom...

I ja sam u fazi traženja neke dvojke dizela, ili polo mk3 i da uradim isto to, da imam auto za po gradu... i hiljadarka da se uloži opet je manje od recimo nekog novijeg auta, veliki servis i plivajući zamajac koštaju više od toga.... a dvojka komplet remontovana ima da zgazi duplo veću kilometražu...




Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Luka Golf

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 dizel
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2020, 05:52:13 posle podne »
Мили, немој да ме погрешно разумеш, али ниси се венчао са тим аутомобилом да буде код тебе цео живот..
Ако имаш поред њега још један млађи ауто а тај желиш да рестауираш и чуваш то је друга прича, а већ ако ти је тај Голф једини ауто, по мом мишљењу застарела технологија, зуб времена га гази и једноставно давање пара у нешто што се не може вратити..
Цена колима нагло иде доле, за рестаурацију Голфа, колико кошта, можеш сад да узмеш доста млађи аутомобил.
Срећно!

Valjda se ovako radi odgovor na poruku, jos uvek se ne snalazim najbolje sa forumom.
Nemam u planu nista dalje dihtunga glave, izduva i provere dizni pre leta do kada ce biti uzeto nesto novije da mogu slobodno da sredjujem golfica bez zurbe. Moj nema turbinu standardni je od 40kw, jedan servis u Beogradu( bar po slikama izgleda profi, sad jesu li li nisu ne znam) mi je dao cenu od izmedju 500 i 600e za obradu glave, ubacivanje hilzni, ventile i poliranje radilice uz to da su klipovi i karike moji. Karike su uzete u Nemackoj pre 20 godina kad je radjena prva generalna ali se odustalo od hilznovanja.Jel to ok cena i da li ima nesto sto treba da se odradi a da nisam naveo ne racunajuci nosace alternator i anlaser.

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Remont motora golf 2 1.6 dizel
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2020, 12:48:32 pre podne »
Ako planiras da radis full generalnu trebas da sredis glavu motora ako treba neki ventil da se zameni poravna i odradi hidro test.Zatim blok ravnanje busenje na specijalu novi klipovi karike,obrada radilice leteci lezeci lezajevi.Svakako zamena svih dihtinga semeringa radilice.Zamena sva 4 elementa dizni i stelovanje i provera stanja pvp.Naravno veliki servis se radi obavezno posle sredjivanja komplet motora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk