Autor Tema: Generalka ili drugi motor?  (Pročitano 18266 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #20 poslato: Decembar 18, 2009, 06:22:20 posle podne »
Mozda ti ne pali grejace kad je vruc (tako bi i trebalo da bude) pa zbog toga duze vergla. Ja sam sklonio kontakt sa davaca tako da mi uvek pali grejace i rade dosta dugo, pa sam ocenim kad da kresnem :)
Inace i kada je vruc bez grejaca vergla malo pre da upali, ali upali.

Ljudi a kakva je situacija sa gumicama ventila, jel moguce da zbog njih imam ogromnu potrosnju ulja i kako se tad ponasa auto?
Trosi 1l na otprilike 300 km  boodala  boodala  boodala produvao je on sigurno, na iber duva kao na auspuh, ali toliko je duvao i kada je trosio 0.5l/1000 km

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #21 poslato: Decembar 18, 2009, 08:02:29 posle podne »
zbog gumica nemoze da bije tako na iber.Produvao je on kao tambura....prekarikaj ga i teraj
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Koki GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Age: 40
  • Lokacija: Ohrid Makedonija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 1.8 GT
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #22 poslato: Decembar 18, 2009, 09:31:12 posle podne »
Trazi drugi motor po moguknost 1.6td a ako ti ispadne racun 1.9 td iz trojke ima da leti sa nima. Ako mozes da nadjes stranca pa da ga probas bilo bi najbolje. Ta generalija mora da se uradi dobro inace je dzabe bacanje para, a fabricno sklopjeno je fabricno. Ja sam radio generaliju na mom Fiat tupo sve sa nove hilzne i motor je malo duvao a palio je iz prve na -15 ali nisam bio bas zadovoljan. Majstori sto rade hilzne davaju vise tolerancije na hilzne da ne stegne klip kad zagreje motor, pa onda teze pali na zagrejan.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #23 poslato: Decembar 18, 2009, 10:10:54 posle podne »
koliko  predjenih km ce imati motor koji ces kupiti na otpadu, koliko puta je pregrejan, kakve su mu komore u glavi, da li mu je redovno menjano ulje,..... kupi drugi motor na otpadu.  majstori ce ti lose uraditi i losi su delovi... jesi li svestan da kupujes macka u dzaku? sine 600eu, dobijes racun i garanciju...

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #24 poslato: Decembar 18, 2009, 10:26:34 posle podne »
Sine, znam ja sve to

A ako budem radio motor necu sigurno da se potezem u Zemun nego kod majstora preko puta mene!

Ima li svrhe ponovo kariciti bez obrade bloka?

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #25 poslato: Decembar 18, 2009, 10:32:58 posle podne »
Kompletna prica je uzaludna dok se motor ne otvori.Ja sam kumu radio generalnu,on je negde kupio delove....posle 5000km nije vise hteo da pali.Pojeo je karike,stavili smo ponovo nove karike od proverenog proizvodjaca i vec 60000 je sve ok.Znaci batali vise price,preteraj auto preko puta i neka majstor skine glavu ,karter,povadi klipove i bice mnoge stvari jasnije.Ovako mozemo da pricamo u nedogled batine
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #26 poslato: Decembar 18, 2009, 11:33:52 posle podne »
a ja ti i ne kazem da dodjes u zemun nego da toliko kosta ako hoces ljudski da ga uradis. obrada bloka, ravnanje bloka, novi klipovi, karike, lezajevi i jedni i drugi garnitura dihtunga ravnanje glave gumice vodjice novi ventili(obavezno) ulje filter goriva ulja i vazduha, zupcasti kais i spaner to ti je to. ako planiras raditi za sebe uradi kako treba. jebiga baci na papir koliko kostaju delovi pa ces videti sam. imas klipove za 10500din a imas i za 16000 pa izvoli vazda je bilo koliko para toliko i muzike. i naravno pre otvaranja haube (ne motora) pitaj gospodina majstora koliko garantuje za svoje radove. 500-600eu nije malo. ja sam u prosli cetvrtak menjao svecice na z128 21god staroj i gospodja je tazila da joj to upisem u servisnu knjigu i pitala kolika je garancija, a uzeo sam 400 din za ruke

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #27 poslato: Decembar 19, 2009, 02:09:37 posle podne »
Pitao me drugar moze li samo sa menjanjem karika da prezimi zimu i da pali normalno?Isto je u pitanji Golf 1 Dizel.Nije decko sad pri parama da radi nesto ozbiljnije,pa ako moze da prezimi sa tim na prolece ce videti sta ce.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #28 poslato: Decembar 19, 2009, 02:16:25 posle podne »
nemoze znati dok ne skine glavu i premeri cilindre, ako su potroseni i ovalni gore ce se ponasati s novim nego sa starim karikama. nova karika je idealno okrugla i ako se ubaci u ovalan cilindar nepostoji ni teoretska sansa da moze naleci tj dihtovati uz zidove cilindra i drukati kompresiju

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #29 poslato: Decembar 31, 2009, 12:59:34 pre podne »
I ja sam pre dva meseca imao isti problem,posto mi je produvao motor a i ventili su trebali da se steluju,da li da popravim ovaj ili da uzmem drugi motor.Pa sam se odlucio ipak da popravim motor,i to se kasnije pokazala kao sasvim dobra odluka,jer sam u nedostatku novca  otisao prvo da mi majstor nasteluje ventile i da mi kaze koliko ce kostati popravka,i on mi je rekao da treba da promenim karike i letece lezajeve i da ce mi za to uzeti 150 evra (u tu cenu ulaze njegovi delovi i ruke ),medjutim prilikom stelovanja ventila majstor je zeznuo stvar,kad sam posao na posao na cetvrtom cilindru klip je stigao ventil i doslo je do velike havarije(otisao je klip  skroz se razbio,ventil u koji je klip udario bio je skroz smrvljen,pored njega su jos dva ventila bila iskrivljena i
pukla mi je glava motora na tom cilindru gde je klip udario u ventil),i kad sam otisao kod majstora koji mi je stelovao ventile,covek je priznao stetu i  uradio mi je generalnu popravku motora za 350 evra sa komplet njegovim delovima ukljucujuci i ulje,filter za ulje,sve kaiseve,naravno pokazao mi je racune i dao garanciju od nekih 2-3 godine uz redovno odrzavanje i evo ja sam posle te generalne presao 4000 km,i za sad motor radi kao sat,neduva ne trosi ulji,na minus 10 pali bez ikakvog problema..Tako da ti je bolje da prvo pogledas da li bi mogao svoj motor da popravis i koliko bi ti se to isplatilo,pa tek onda da razmisljas o drugom motoru...
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2009, 01:04:18 pre podne od strane golfo »

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #30 poslato: Decembar 31, 2009, 07:12:21 pre podne »
Al ga je nastelov'o, samo dugmici ostali  lollol moras ga i nama preporuciti... odes zbog ventila i dobijes nove klipove  boodala a kaiseve pride... mada bi tu kais trebao da radi, al po njegovoj goozici  lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #31 poslato: Decembar 31, 2009, 07:23:48 pre podne »
Ja sam odlucio ipak da sacekam malo. Neka trosi ulje, sta da mu radim, sve finansije su sada usmerene ka ovom malisanu...



A videcu jos o ovome sto se prica da ce motor biti kao rezerni deo, bez broja u saobracajnoj pa ako naleti neki TD...  wub

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #32 poslato: Decembar 31, 2009, 12:59:16 posle podne »
bas tako,ma nema frke preporucicu vam ga,pa mislim gde to nema nigde he he,pa cemo onda svi zajdeno da ga bijemo kaisem  bonk

Van mreže grba

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 53
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 25, 2010, 10:44:31 posle podne »
Treba bi dobar majstor iz Beograda koji radi generalku na Golfu 2 dizelu.
Ako moze neka preporuka.

pozz i hvala,
Slavoljub

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13098
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:00:38 pre podne »
gedora sa foruma  beer

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 26, 2010, 08:32:28 posle podne »
gedora sa foruma  beer
eh kad ste vec ponovo naceli temu... ja sam mom autu sam radio generalnu... stavljao nove mahle karike ,hilzne , nove hidropodizace ventila... trebalo bi jos 15000 km da predjem do redovnog osvezavanja motora... mada ako bude bilo potrebe... ne trosi mi ulje ... pali jednako i kad je hladan i kad je vruc... prezadovoljan sam njime... samo sam se iznervirao kada mi je majstor koji mi je obradjivao radilicu , obradio je na drugu specijalu a nije morao , kaze mislio je da je motor vec bio radjen... tako da ako budem radio osvezavanje najverovatnije cu da kupim drugu radilicu i da je stavim umesto ove... nije skupo ali eto cisto da ne razmisljam... Auto mi nikad bolje nije isao do sada... vozio sam ga pre par dana 140 km/h i to je sasvim super ubrzao... s`obzirom da je 1.6 D 40kw motor   B)
P.S sam sam radio sve ... cale mi je samo ponesto pomogao pri vadjenju motora... sve ostalo sam sam uradio iako tada nisam imao vozacku dozvolu

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Generalka ili drugi motor?
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 26, 2010, 08:53:16 posle podne »
Ako ti je dobar pritisak ulja, ne diraj radilicu . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio