Autor Tema: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI  (Pročitano 38385 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #60 poslato: Decembar 23, 2014, 10:38:29 pre podne »
dečko ima novaca i sve ulaže u golfa :D
malo sad trpi projekt zbog  vozačke,kod nas je 1000€ vozačka   thumbdown ali ja se nadam da uskoro če stići i toledo

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #61 poslato: Decembar 23, 2014, 09:45:31 posle podne »
Ma ja ne bi ni polagao. Ovdje u BiH za 1000 eura možeš plačati kazne 2 godine svaki dan,kad to pomnožiš sa vjerovatnočom da te zaustave možeš se voziti 20-25 godina. Kazna za neposjedovanje dokumenata kod sebe je 20 Maraka,pa izračunaj. Kad te zaustave,lijepo kažeš,da si zaboravio dokumente,pa kad hoče da piše,umjesto da platiš kaznu,daš žandaru 20 u džep i sve riješeno. Ovaj moj jedan kolega tako radi godinama i sigurno još nije potrošio 1000 eura. Otprilike ga zaustave 3-4 puta godišnje,i to je 80 maraka ili 40 eura. To znači da se možeš vozati 25 godina tako,godina više-manje svejedno.

Nego,zašto baš Toledo za taj motor? Može li iz čega drugog? Recimo Golfa 3 ili Passata ili nešto slično? Jel mora baš biti striktno od Volkswagena ili Seata motor,ili može od Fiata,Opela,Forda,Honde ili nekog drugog auta? Ja sam čuo da je Mercedesov 200D najlakše ubaciti u bilo koji auto,pa da njega ubaciš,recimo...
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #62 poslato: Decembar 23, 2014, 10:13:47 posle podne »
Ma ja ne bi ni polagao. Ovdje u BiH za 1000 eura možeš plačati kazne 2 godine svaki dan,kad to pomnožiš sa vjerovatnočom da te zaustave možeš se voziti 20-25 godina. Kazna za neposjedovanje dokumenata kod sebe je 20 Maraka,pa izračunaj. Kad te zaustave,lijepo kažeš,da si zaboravio dokumente,pa kad hoče da piše,umjesto da platiš kaznu,daš žandaru 20 u džep i sve riješeno. Ovaj moj jedan kolega tako radi godinama i sigurno još nije potrošio 1000 eura. Otprilike ga zaustave 3-4 puta godišnje,i to je 80 maraka ili 40 eura. To znači da se možeš vozati 25 godina tako,godina više-manje svejedno.

Nego,zašto baš Toledo za taj motor? Može li iz čega drugog? Recimo Golfa 3 ili Passata ili nešto slično? Jel mora baš biti striktno od Volkswagena ili Seata motor,ili može od Fiata,Opela,Forda,Honde ili nekog drugog auta? Ja sam čuo da je Mercedesov 200D najlakše ubaciti u bilo koji auto,pa da njega ubaciš,recimo...
problem je što kod nas nisu tako male kazne..za neposjedovanje dokumenata je 70-80€ pa na dalje..
zato jer od toleda sve paše bez i jedne prepravke dok kod golfa nije tako :D
a što se tiće ostalih ne VAG auto me nezanima a i vjerovatno ima jako puno kemijanja..
kod nas su seti pogotovo toledo jako jeftini,još ako je neregistriran nađe se za 300-400€ dok golf 3 i passat drćže cijenu i neregistrirani i karambolirani su dosta na cijeni..
jednostavno,toledo je jeftin a ide u golfa 2 sve bez prepravki,pa čak i klima  celebrate

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #63 poslato: Decembar 24, 2014, 12:26:50 pre podne »
A,jel mora i instrument tabla da se stavi od Toleda,ili može ostati Dvojkina? Nema mi ništa ružnije nego kad vidim da je neko recimo ubacio tablu od Trojke,u Dvicu. Najljepša mi je njegova originalna tabla. A,kažu kad staviš recimo Trojkinu tablu u Dvojku,ako imaš mehaničke podizače stakala,da ne možeš prozor otvoriti,jer zapinje od tablu. Tako sam čuo,dali je istina,neznam. Valjda zna neko,pa javi.
Jesu ti Toledi jeftini u HR,bil se moglo to kako prebaciti u BiH?
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #64 poslato: Decembar 24, 2014, 09:45:31 pre podne »
A,jel mora i instrument tabla da se stavi od Toleda,ili može ostati Dvojkina? Nema mi ništa ružnije nego kad vidim da je neko recimo ubacio tablu od Trojke,u Dvicu. Najljepša mi je njegova originalna tabla. A,kažu kad staviš recimo Trojkinu tablu u Dvojku,ako imaš mehaničke podizače stakala,da ne možeš prozor otvoriti,jer zapinje od tablu. Tako sam čuo,dali je istina,neznam. Valjda zna neko,pa javi.
Jesu ti Toledi jeftini u HR,bil se moglo to kako prebaciti u BiH?
nemora tabla ostaje od dvojke samo se od trojke km/h sat upasira u dvojkinu tablu i to je to..a to što si ćuo o podizaćima je istina,kolega ima u svome tablu od torjke i mehaničke podizaće i kad se zatvore vrata nemože podizat ni spuštat jer zapinje..
dosta su jeftini,vjerovatno ima neki način da se preveze to bi trebalo malo ispitat još ali znam kod nas ima ljudi kuji su kupili auto njemačkoj registriran za manje od pola nego kod nas,nađu nekog švabu koji će im dovest do HR skinu tablice i taj ga odjavi u Njemačkoj i auto ostaje kod nas za dijelove

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #65 poslato: Decembar 24, 2014, 06:14:25 posle podne »
Lepo si sve razradio, samo jos da se obavi transplatacija motora i pratecih komponenti, od passata tdi treba da moze sve od mehanike, posto ti trebaju pedale tdi sa el. pedalom gasa i hidro kvacilom... samo za klimu ne znam :)
 
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #66 poslato: Decembar 24, 2014, 06:59:53 posle podne »
Lepo si sve razradio, samo jos da se obavi transplatacija motora i pratecih komponenti, od passata tdi treba da moze sve od mehanike, posto ti trebaju pedale tdi sa el. pedalom gasa i hidro kvacilom... samo za klimu ne znam :)
ja se nadam da će uskoro i doć transplatacija  celebrate
što se tiće od passata neznam ali od toleda znam da paše sve,provjereno jer smo prije 2 mjeseca kolegi stavljali tako da :D

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #67 poslato: Decembar 24, 2014, 11:36:58 posle podne »
Mislim da Toledo i Golf 3 nemaju isti kilometar sat,ili griješim?
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #68 poslato: Decembar 25, 2014, 09:59:38 pre podne »
nemaju ali su isti đekovi za uštekat,tako da može se stavit

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #69 poslato: Decembar 31, 2014, 11:18:30 pre podne »
malo da podignem temu..
auto sam istreo iz garaže malo i pokrio ga da slučajno nešto nepada po njemu,to je samo na jednu noć..zbog nekih razloga!


spaava

kako je sjeo bez zadnjih amortizera  lollol

e sad..u ovih 15 dana se dosta toga promjenilo..odustao sam od TDI-a i od toleda,prvo jer su ljudi đubrad nahvale auto na telefon i kad prođeš 100km u jednom smijeru neće ga ni upalit..a ima tu još razloga al sad nebitno..
tako sam krenio u potragu za još jednim golfom D ili TD.. i nađem U đakovu bijeli,duboki branici Blue Edition unutrašnjost gti hella štopke i zovem čovjeka kaže prodan..
i juće ja i kolegić Luka bili na kavi i kaže on meni ima ti majstor di si išo na praksu Jettu TD-a ECO Diesel..
danas otišo tamo auto upali na zub na -15 motor nigdje da curi ulje ili nešta,iznutra malo je prljav ali to je nebitno..registrirana je do 29.1 i kad istekne registracija idem po njega,ostavio sam kaparu ii 30 idem po auto  bleh
evo Jettice..slike su slikane prije mjesec dana


Jetta je '84 godište orginal Švabo,cijela smeđa unutrašnjost(kad auto dođe kod mene bit će na prodaju)315tkm,motor nikad diran ni otvaran,imam garanciju na njega..
tolko dok Jetta nedođe kod mene  majstor1

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1725
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #70 poslato: Decembar 31, 2014, 11:32:50 pre podne »
Jel si ga ovo izvezao iz garaže da se malo očeliči na hladnoći ?  :53  biggrin

Znači stavljaš 1.6 TD ?  majstor1

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #71 poslato: Decembar 31, 2014, 12:05:18 posle podne »
hahaha ma nije nego nova se slavi tamo pa nestane on  :(
da ide 1.6TD ECO Diesesl..odusto sam od potrage za toledom jer u 3 mjeseca sam našo jednoga i to je ubijen motor da ga nije htjeo ni u palit a kad je upalio katastrofa  thumbdown

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #72 poslato: Januar 19, 2015, 05:47:32 posle podne »
pozdrav ljudi evo prije nekih 2h stigla Jetta kod mene  celebrate nitko sretniji :D
naravno odma sam bacio probnu vožnju  driving  i ide jako fino i dosta dobro povuče samo što ga je vozila ženska osoba pa je malo uljenit i nesmijem ga odmah terat :D
sebi ću prebacit motor i tablu,komplet front i još neke sitnice ostalo je na prodaju..unutri je komplet smeđa unutrašnjost i ako to neprodam stavit ću si i to  majstor1
moram još kupit servo letvu i pumpu da stavim i ofarbam koš motora i motor može unutra..
za sad toliko



i evo kako motor radi sa 303tkm
https://www.youtube.com/watch?v=Ir0NhpMMpws

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #73 poslato: Januar 19, 2015, 10:38:33 posle podne »
A je l' ta eco diesel jaca varijanta TD motora ili je samo znak razlicit pozadi? :)

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #74 poslato: Januar 20, 2015, 12:20:13 pre podne »
Koje je godište ova Jetta? daj kakve slike tog motora,da vidimo na šta liči i te unutrašnjosti.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #75 poslato: Januar 20, 2015, 10:32:12 pre podne »
A je l' ta eco diesel jaca varijanta TD motora ili je samo znak razlicit pozadi? :)
koliko ja znam eco diesel je štedljiviji motor i ima manju turbinu ali bolje ide i 5 brzina mu služi za ekonomičnu vožnju..

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #76 poslato: Januar 20, 2015, 10:36:45 pre podne »
i da '84 godište je Jetta
evo slika malo iznutra..
nije baš nešto očuvan,sijedala,tepih i tabla su dosta dobrom stanju ali tapacirnunzi su pokidani oko brava  thumbdown


mulde su standardna priča,ljeva odlična,desna  thumbdown


eto oto čudo  majstor1
moram ga oprat samo ali to će sve doć na red kad budem vadio van

ćeka viječni počinak


i danas sam dobio poruku od kolege Luke "pojavio se jedan Seat toledo tdi sa klimom regan par mj.za 4. milje"  angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2
imo sam osijećaj da če to tako bit kad ja dovezem jettu da će se nać neki seat
« Poslednja izmena: Januar 20, 2015, 10:44:58 pre podne od strane klikiTDI »

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #77 poslato: Januar 20, 2015, 11:36:01 pre podne »
I koliko novcanica u evrima si dao za jettu?

Van mreže klikiTDI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 879
  • Age: 27
  • Lokacija: Donja Motičina
  • Karma: +15/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TDI
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #78 poslato: Januar 20, 2015, 12:16:25 posle podne »
300€

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Golf 2 1.6benzin - - > 1.9 TDI
« Odgovor #79 poslato: Januar 20, 2015, 10:45:04 posle podne »
Ovo na slikama ti nije Eco Diesel motor od 44KW. Ovo ti je obični turbodiesel od 51KW ili 69KS kodna oznaka JR. Eco Diesel ti se proizvodio od 89-91 imao je kodnu oznaku 1V 44KW ili 59KS,tj samo 4KS više od običnog diesela. Najlakše je taj motor prepoznati po tome što nema vakuum crijevo sa Bosch pumpe na turbinu. Pročitaj kodnu oznaku na bloku motora.
Ako ne znaš gdje je evo ti slika,označeno ti je gdje da pogledaš. Možda češ morati malo očistiti sa šmirgl papirom,jer zna zahrđati.

Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!