Autor Tema: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)  (Pročitano 4614 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« poslato: Mart 09, 2014, 12:02:02 pre podne »
Ovako prije neki dan saznam odkle ono cudno lupkanje.... luft valjda u deferencijalu u tim nekim lezajevima, kako cuh trkacima...  bonk cuo sam da to mzoe da se reparira a neko kaze samo novi mjenjac nista vise...

sta vi kazete sto da radim.... neki kazu nije opasno moze da se vozi dugo sa tim... dal da vjerujem ili da radim, a lupkanje je odvratno  angry2

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2014, 01:01:56 pre podne »
ako lupka samo na leru,kad pustiš kvačilo,to je ležaj na snopu menjača... može da se sredi...

Van mreže GanDza92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 421
  • Age: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf2 1.8 monopoint
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2014, 01:02:15 pre podne »
Nesto slicno je i kod mene... Drugar mi je nabavio broj od coveka koji radi sa menjacima od VW i rekao mi je sta god da je crklo u menjacu da se ne isplati raditi jer su skupe ruke kad se skida menjac i otvara.
Moram reci al pristojan bicu, nikad nidje kao u Golficu :D

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2014, 01:06:30 pre podne »
e jbg skupe ruke... najteže od svega je skinuti menjač :) posle ništa nije teško :)  Ako su dobri sinhroni i zupčanici , isplati se uraditi te ležajeve... jer kad kupiš polovan menjač,opet ne znaš koliko će da traje i da li će uopšte biti dobar dok ga ne probaš,tj ne namontiraš na auto,pa ako ne valja,ponovo skidaj... nije to akumulator,pa tek tako stavi ,probaj,skini,stavi ponovo itd :)

Van mreže GanDza92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 421
  • Age: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf2 1.8 monopoint
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2014, 01:12:48 pre podne »
Ne,  necu da kazem da su majstori krivci ili slicno, to skidanje menjaca ima cenu kao golf 2  biggrin salim se. Meni je recimo taj rekao da je njegova cena skidanja i otvaranja menjaca 90e a da za 100e ima da se nadje menjac u extra stanju.
Moram reci al pristojan bicu, nikad nidje kao u Golficu :D

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2014, 01:17:50 pre podne »
pa ako je to njegova cena,onda ti se opet isplati da uradiš ležajeve... lollol ležaj košta oko 1200 dinara ,tako da bi te onda koštalo 100 eura i znaš kakav menjač dobijaš,a ovako 100 eura plus skidanje i nameštanje drugog polovnog menjača koji ne znaš kakav je... :) Ja se slažem da se ne isplati raditi menjač komplet... to je već skupo,ali ako su samo ležajevi stradali,onda se isplati... beer

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-122
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2014, 01:33:00 posle podne »
Ovako prije neki dan saznam odkle ono cudno lupkanje.... luft valjda u deferencijalu u tim nekim lezajevima, kako cuh trkacima...  bonk cuo sam da to mzoe da se reparira a neko kaze samo novi mjenjac nista vise...

sta vi kazete sto da radim.... neki kazu nije opasno moze da se vozi dugo sa tim... dal da vjerujem ili da radim, a lupkanje je odvratno  angry2

nema tog mjenjaca koji ne moze da se reparira. nije zavaren. vidi aksialni hod poluosovina, ali na kanalu ne na dizalici. da je na tockovima jer ti je spusten auto
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Luft u mjenjacu (trkacima/lezajevima)
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2014, 11:27:11 posle podne »
Covjek je zabo pajser onamo tacno na izlaze iz defernijala dje su zglobovi. I na vimanje ima lufta kore dolje. I kaze 100% ti je ovo dobilo lufta i krcka u krivini. A ja mu vjerujem jer sam sve sve zamjenio od trapova ;) a mjenjac cu skinut sa drugarom to nijee problem. Imam stari mjenjac dje su mi se polomili trkaci takozvani pa cu ga poslat ove da ga otvori da vidi kakav je unutra.