Autor Tema: zadnje opruge problem  (Pročitano 5021 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jazz_71

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 53
  • Lokacija: Leskovac Srbija
  • Karma: +0/-0
zadnje opruge problem
« poslato: Maj 09, 2009, 11:57:01 posle podne »
Imam problem vec dve godine sa oprugama, amortizerima...Kada sam kupio auto bio je spusten,voznja ok ali non stop mi je kacio na ivicnjak i resim ja da to sredim.Odem kod majstora (cuveni folcika u Leskovcu) i on meni lepo zameni prednje amortizere Monro uljane i sve cetri opruge-nasao neke polovne..kaze da su zadnji amortizeri ok(bili su i prednji ok nego je morao sraf brusilicom da sece).Opruge sam morao da zamenim jer su bile kracene-secene.Problem resen nije kacio vise...ali auto kao da nije moj  napred je sve ok a pozadi katastrofa..ljudi auto skace kao da nemam nista od vesanja,kao da je tocak zavaren na karoseriju.Vratim se ja kod njega i on kaze da su opruge od golfa (sto ja sumnjam) i da on ima takvu voznju,bla bla.Pitanje koje mi opruge uvalio.Odem ja kod drugog majstora i kaze da menjam solje, odbojne gume.....sve to promenim ista pesma.Odem kod treceg majstora i lepo on meni smisli pricu da je to zato sto je amortizer bio na skracenim oprugama i da moram da zamenim amortizere...ajde uradim i to stavim  monro uljane sav srecan izadjem da probam kad ono isto kao da nisam nista radio.Toliko sam se smorio oko toga , toliko sam para potrosio i nista nisam resio.
Imam savine gume 195/50 15 eskimo napumpane na 2.0 ...i ako nekom nesto znaci prilikom namestanja amortizera gledao sam opruge nije sabijao uopste...ljudi ako neko moze ako nesto zna neka me posavetuje..vodim na leskovacki rostilj.......sumnjam na opruge..ne znam nisam vise pametan i ako su opruge kakve da trazim, gde da kupim, sa koliko navoja...

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2009, 12:03:55 pre podne »
Pa nema sta da bude.. Ako si promenio i amorte i opruge trece nema :) Jedino da kupis i nove opruge..

A dok se dodje do tvog leskovca potrosi se za gorivo i putarinu kao za tri rostilja  lollol

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2009, 12:17:56 pre podne »
I ja sam se patio sa oprugama dosta dugo.... pozadi imam normalne amorte i crvene opruge kratke,a napred sam morao da stavim krace amorte zbog kratkih opruga jer je skakao kao jarac...

kako ti se ponasa zadnji kraj tacno... da li lupa kao da je zaglavio amort ili skace previse,kao kad propadnu amorti?

i ne treba mi rostilj,hvala lepo  lollol

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2009, 01:43:01 pre podne »
Koliko ja znam trebalo bi da kad stavlja nove opruge da ih barem malo sabije da bi mogao da uhvati srafom navoj od amortizera,a to polovne opruge jbg,ako vec ides na tu soluciju uzmi barem  da ti se te opruge malo razvuku,a za rostilj neka hvala vec sam ruckao i vecerao  lollol lollol lollol lollol
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže jazz_71

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 53
  • Lokacija: Leskovac Srbija
  • Karma: +0/-0
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2009, 01:55:40 pre podne »
Ima par ulica gde ne mogu da prodjem brzinom vecom od 20 km...gde ljudi normalno voze ......ispadaju plombe..imam osecaj da ce auto da mi se raspadne.
Najvise se primecuje na one precke kod mostova ..imam osecaj kao da u tom trenutku ne odradi opruga ceo zadnji trap sa karoserijom poskoci.
A jos gora situacija je kada iskopaju mali kanal po sredini puta (prikljucak za struju, vodu...)e tu ne bih  savetovao nikom da je pozadi jer ce da ostane bez bubrega i glavom sigurno udara u plafon.
Ovako rucno kada isprobavam -kao kod provere amortizera-treba mi velika snaga da auto sabijem nadole.

Van mreže Joksagt

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 35
  • Lokacija: Welika Plana
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Dozwola,auto i pamet su swe sto je potrebno!!!
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2009, 03:41:07 pre podne »
To mi najwise lici da nisu to opruge od twog auta i da su daleko twrdje od orginalnih,widi skini sa neke trojke i probaj,ja mislim da je to jer sta tu jos ima...Ili pitaj predhodnog wlasnika ako ga nadjes sta mu je menjao i karabudzio.... bonk bonk

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13105
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2009, 10:07:09 pre podne »
I meni deluje da opruge nisu sa tvog auta, svaka fabricka opruga mora da se sabije da bi upala u amort...
I nemoj da ti majstori daju delove, lepo odes sam u radnju i znas sta si kupio  ;)

Inace, ja prihvatam rostilj ako pobedim  lollol lollol lollol

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2009, 10:52:58 pre podne »
 lollol   kupi NOVE zadnje opruge.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2009, 01:27:26 posle podne »
Jos jedna sumnja na opruge...!

I MADISON je za ovo 100% u pravu, majstor kad ima neki deo on gleda da ga uvali prvom kome moze, kupis deo u radnji ili na otpadu i nosis mu da ti stavi...  bicedobro
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže stevangalecic

  • VW Početnik
  • Poruke: 51
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2009, 10:59:39 posle podne »
  ja sam taj problem imao  , samo nadji original  opruge od tvog auta , znaci fabricke skini sa  nekog auta i problem resem  , provereno  B) i  uzmi fabricke opruge od golfa  3  i bilo kog drugog golfa3  i fabricka opruga ima  uvek isti zavrsetak , pod istim uglom , dok  ove ostale " privatne " nemaju ... znaci fabricke opruge , moj savet ...

Van mreže gtivr6

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Age: 41
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2009, 06:17:33 posle podne »
vjerovatno nisu opruge originalne,a mozda su i neke sportske one su tvrdje auto dobro lezi ali osjetis svaku neravninu ,sto se tice skidanja i montiranja,one nisu mnogo nategnute mogu rucno da se sabiju dok uhvati matica znam jer sam ih skidao i sam mijenjao.

Van mreže jazz_71

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 53
  • Lokacija: Leskovac Srbija
  • Karma: +0/-0
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2009, 11:14:13 posle podne »
Danas sam bio na otpadu i kupio  fabricke opruge. Tip mi ih je skinuo sa golfa stranca. Kad ih je skinuo odmah sam primetio da se razlikuju od mojih po debljini spirale i imaju zutu oznaku (negde sam procitao da originali imaju takve oznake). Kada sam skinuo moje opruge imao sam sta i da vidim, bile su od golfa 2 - duze, sa tanjom spiralom i zelenom oznakom. Nakon zamene, auto se ponasa sasvim drugacije, kao da nije moj auto.
Hvala svima koji su mi pomogli da resim problem, a poziv na rostilj  jaja i dalje vazi. clap clap clap 

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2009, 11:20:26 posle podne »
:) Aj nam posalji postom svima po 2 cevapa  lollol

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13713
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #13 poslato: Maj 12, 2009, 11:22:05 posle podne »
A za Madisona i casu piva. Ne sme vise. Doktor mu zabranio. lollol lollol lollol

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13105
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2009, 01:13:22 pre podne »
Jbt, pomislice ljudi da sam stvarno pijandura, ne znam ko je uopste pokrenuo tu foru?  boodala batine biggrin

Jazz, sad barem znas, delove uvek sam kupuj, ili ako nadjes nekog "svog" majstora kome mozes da verujes, ali uvek proveri za svaki slucaj  ;)

Van mreže Joksagt

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 35
  • Lokacija: Welika Plana
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Dozwola,auto i pamet su swe sto je potrebno!!!
Odg: zadnje opruge....ko mi resi problem vodim na rostilj
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2009, 02:46:33 pre podne »
I kad kupis gledaj da radi ispred tebe bar da se uweris sta ti stawlja jer dzabe mu ti doneses nowe i odes kad on opet stawi stare!!!!!!!!!!