Autor Tema: Klapne grejanja/luftera - Passat b3  (Pročitano 8830 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #20 poslato: Januar 20, 2013, 01:52:03 posle podne »
sssaaajjj evo ovako,izgleda da se nismo razumeli.ovo sto si nacrtao na slici su tuneli za luftere sto duvaju na stakla od vrata.skinuo sam sad sve police odozdole i nikako ne mogu da pricem lufterima sto duvaju na sofer sajbnu.meni ti lufteri prave problem.srednja dva rade kao sto sam i nacrtao na slici,a krajnje levi i krajnje desni lufter ne radi.

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #21 poslato: Januar 20, 2013, 02:09:19 posle podne »
axam. bonk bonk
E a do tog luftera sto duva gore mozes doci kad izvadis radio videces ga tu,pricvrscen je sa dva srafa sa strane(oznacio sam ti na slici).Ima tu neki kao dihtung sto dihtuje za tablu,mozda on ne dihtuje lepo pa pusta vazduh na stranu,pa ne duva lepo na sve strane!Izvadio radio,pusti da duva na 3,usmeri vazduh na soferku,zatvori sve luftere i videces da li tu dihtuje lepo!
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #22 poslato: Januar 20, 2013, 07:21:48 posle podne »
e to mi treba.Bog da ujutru cim popijem prvu jutarnju idem da vidim.prolupao sam vise od toga.
ako namestim cim budem isao za uzice zovem i pijemo kafu u cacku  ;)
« Poslednja izmena: Januar 20, 2013, 07:23:24 posle podne od strane bure1 »

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2013, 03:01:44 posle podne »
gledao sam danas iza kasetofona i sve je na svom mestu.izgleda da ce morati da se skida cela tabla i ceo sistem da se detaljno pregleda.ako neko vicam i hoce da se bakce sa time neka kaze koja je cena.ja to ne umem i nebi bas da ulazim u to da nesto ne pogorsam.

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #24 poslato: Januar 21, 2013, 03:13:43 posle podne »
Pa ne znam vise sta bih ti rekao!Koliko sam mogao,pomogao sam!A cela tabla nema potrebe sigurno da se skida.
Negde samo nesto nije dobro uklopljeno,nema sta drugo da bude. mahac
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #25 poslato: Januar 21, 2013, 03:20:37 posle podne »
tebi hvala na odgovorima i pomoci.ide mi samo na zivce sto cim poklopim dva sredisnja,ova dva sa strane odma rade.

Van mreže Jaguar90

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Lapovo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #26 poslato: Februar 10, 2013, 04:04:46 pre podne »
Drugari, ja imam slican problem... Kod mene je golf super grejao do pre neki dan. Kad sam prebacio sa hladnog na poplo vise nece da greje.  Sad kad pomeram sa hladnog na toplo, cuje  kao neki feder, zvecne nesto, kao da ne otvori klapnu, i nesto vrlo slabo duva toplo, a kad prebacim na hladno duva hladno... Pomazite...  unapred hvala

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #27 poslato: Februar 10, 2013, 04:15:41 posle podne »
Pogledaj dole gde se kaci sajla da se nije slucajno otkacilo ili polomilo!

GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže Jaguar90

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Lapovo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #28 poslato: Februar 11, 2013, 09:49:59 posle podne »
Hej drugari, i kod mene je isti problem bio kao i kod vas... Sredio sam klapne, i sad greje kao blesav... Hvala

Van mreže krivi_GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 136
  • Age: 40
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.9 td(i)
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #29 poslato: Februar 15, 2013, 10:27:46 pre podne »
Pogledaj dole gde se kaci sajla da se nije slucajno otkacilo ili polomilo!

ljudi, imam ja jedno pitanje, mislim da mi mozete pomoci. kod mene u trojci grijanje nije nešto jako, doduše meni to i ne smeta, jer ne volim pretjerano grijanje u kabini, sundjeri su davno oduvali svoje, a ja sam lijen da se upuštam u akciju zamjene. Medjutim, prije par dana, u vožnji mi se desila situacija da kad pomjeram onaj prekidač hladno /toplo ka krajnjem crvenom, znači najjačem grijanju da je nešto zvecnulo, neki prazan zvuk, i od tada do danas taj zvuk je uvijek prisutan kad god pomjeram prekidač, uvijek se na istom položaju , pred sami maksimum. Od tada sam ostao i bez ovo malo grijanja što sam imao, sad u svakom režimu duva samo hladno.
vidim da sssaaajjj pominje neku sajlu, može li samo mala pomoć kako da provjerim da se to i kod mene nije desilo, šta trebam da skidam i provjerim?

unaprijed hvala!

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #30 poslato: Februar 15, 2013, 06:47:09 posle podne »
NE znam kako je to gkod tebe na trojci,ali na dvojci se to viddi iza one srednje konzole sa strane suvozavecih nogu,da li su sajle na svom mestu!
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže Nikola-golf3

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 30
  • Lokacija: Melenci
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.9 d
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #31 poslato: Februar 16, 2013, 04:43:20 pre podne »
Verovatno ti se nista nije otkacilo. Sundjeri na klapni su ti se raspali pa sad klapna (koja je od metala) udara u plasticno kuciste. Tako je i meni bilo, dok nisam zalepio nove sundjere.  ;)
Golf, Das Auto. xD

Van mreže tm.miki

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b3
Odg: Klapne grejanja/luftera - Passat b3
« Odgovor #32 poslato: Februar 17, 2013, 06:43:48 posle podne »
E pa drugari sto se tice klapne na passat-u b3 situacija je sledeca:

citao sam juce po forumu za loše grejanje i danas sam resio da na mom passatu proverim u kakvom je stanju klapna, i kad sam rasturio imao sam i sta da vidim  bonk.
http://imageshack.us/photo/my-images/109/dsci1485z.jpg/

E sad sto se skidanja i prilaza do ove klapne nije obavezno skidati i rasturati celu masku (tablu), moze se skinuti samo polica sa desne strane kod suvozaca i ostava (fijoka) sa vratancima evo i slike:
http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsci1479.jpg/

Verovatno je lakse sve ovo odraditi i srediti ako se skine cela maska ali potrebno je i mnogo vise vremena tako da sam se ja kao amater za ove stvari odlucio ipak za kraci postupak.

Nakon skidanja police i fijoke skinuo sam ventilator i plasticni kanal gde struji vazduh kad ukljucimo ventilator, Odsrafio sam dva srafa koja drze ventilator a koja se nalaze ispod haube:
http://imageshack.us/photo/my-images/255/dsci1489.jpg/
a zatim taj plasticni kanal odvojio ga na sredini (drze ga metalne zabice, nisam ih slikao) i polako iz jednog dela izvuko motorcic sa tom plastikom gde struji vazduh. Posle toga vec je lakse jer se ta glavna klapna koja regulise hladno/toplo vidi (prva slika gore) i posto kod kuce nisam imao filc za laminat palo mi je na pamet da sve to izlepim krep trakom, evo i slike:
http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsci1486.jpg/

Sve sam to lepo izlepio i polako krenuo da vracam sve delove na mesto, utroseno vreme za sav ovaj posao je dva sata i to mislim da moze i za krace vreme da se zavrsi s obzirom da ovo radim prvi put i da nisam imao nikakvog iskustva.

Sutra cu provozati auto i videcu da li je sve ovo vredelo, stim sto planirami termostat da promenim pa mislim da ce tada biti jos bolje.

Malo sam sve ovo oduzio ali verujem da ce nekom sigurno i vredeti!

Pozdrav!!!  mahac