Autor Tema: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...  (Pročitano 8347 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pavleus

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk4 1.6
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #20 poslato: Decembar 22, 2012, 10:29:12 pre podne »
Kazes da si imao plin. verovatno je sekvent. jel se problem pojavio od kad si ugradio gas ili posle toga? i zar kod sekventa ne postoji simulacija lambde, sta god to znacilo. jel to znaci da pri voznji na gas lambda nema funkciju kao kod benzina? jel ti bila povecana potrosnja?

Van mreže jox

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: BGD-NS
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #21 poslato: Decembar 24, 2012, 04:15:36 posle podne »
Zamenjena je lambda sonda.
Ceo problem je bio u "modelu" lambda sonde (kat broj: 036 906 262 T) za moj model Fabije koji nije standardan za Fabije u Srbiji. Magacioner iz Intersrema u NSu mi, gledajuci u kompjuter, rekao "pa mi tu sondu jos nikad nismo imali/videli" :)

Kupljena nova od AutoCacka (~23k) i ugradjena... Nije mi bas jasno ni otkud je oni imaju, ali kontam da moraju od svih mogucih verzija/modela/varijanti da imaju "bar po jedno" :) Sve u svemu, sredjeno (kuc kuc)

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #22 poslato: Decembar 25, 2012, 09:32:16 pre podne »
Ovo  (~23k) je pretpostavljam cena od 23000 dinara?
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #23 poslato: Decembar 25, 2012, 09:39:48 pre podne »
@Dule Dobro pitanje.
Imam i ja par pitanja.
Da li i dizelašima riknjava lambda sonda?Da li to na dijagnostici može iz prve da se vidi?Da li se drastično poveća potrošnja i na dizelima?
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže jox

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: BGD-NS
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #24 poslato: Decembar 25, 2012, 08:01:53 posle podne »
Da
Ovo  (~23k) je pretpostavljam cena od 23000 dinara?

da :)

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #25 poslato: Decembar 25, 2012, 08:33:00 posle podne »
Zlo i naopako....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže jox

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: BGD-NS
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #26 poslato: Decembar 25, 2012, 09:06:19 posle podne »
tako je... zuljaj zuljaj :)

Elem, kad sam video u ovlascenim servisima kako me belo gledaju kad im kazem broj sasije, srecan sam sto je AutoCacak uopste i ima...

Van mreže jox

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: BGD-NS
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #27 poslato: Decembar 25, 2012, 09:06:41 posle podne »
tj, vise nema :)

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #28 poslato: Decembar 27, 2012, 10:30:50 pre podne »
Kazes da si imao plin. verovatno je sekvent. jel se problem pojavio od kad si ugradio gas ili posle toga? i zar kod sekventa ne postoji simulacija lambde, sta god to znacilo. jel to znaci da pri voznji na gas lambda nema funkciju kao kod benzina? jel ti bila povecana potrosnja?

Da bio je sekvent i dveipo godine je sve radilo kako treba. Ne postoji nikakva simulacija lambde na sekventu. Lambda ima potpuno istu funkciju kao i na benzinu kod sekventa.

Lampica na gasu ako se upali, proveri se koja je greška, ako je greška loša smeša, onda gasni sekvent uređaj nije dobro podešen, ponovo se podesi i sve OK.

Meni je prijavljivao grešku u radu lambda sonde, a ne da je loša smeša (ovo su dve totalno različite stvari). Ovo se dešavalo i na benzinu i na gasu, ne uvek nego povremeno. Potrošnja nije bila povećana.
VW über alles.

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #29 poslato: Decembar 27, 2012, 10:49:34 pre podne »
Jel ima te skupe sonde na dizelima?
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 11:40:06 pre podne od strane Duledudule »
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže jox

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: BGD-NS
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #30 poslato: Decembar 30, 2012, 10:01:09 posle podne »
To je neka NGK sonda, a gde je ima, apsolutno nemam pojma :)


Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Lambda sonda i ponovno paljenje signalne lampice za katalizator
« Odgovor #31 poslato: Jun 13, 2015, 10:22:51 posle podne »
Passat B6, 2010, 2000cm3, tdi, dsg...
Prosle godine mi se jednom upalila lampica za "katalizator" na komandnoj tabli i sutri dan se ugasila ...
Prosle sedmice se upalila ista signalna lampica za "katalizator" na komandnoj tabli, nije se gasila 2 dana, odem u servis, zamene lambda sondu, posle 4 dana se opet upali.
Odem u servis, opet ga ukljuce u diagnostiku, ocita majstor da "povremeno ne radi lambda sonda", ponisti gresku, lampica ne gori, ja strahujem da ce se opet upaliti...
Zamena je kostala mnooooogo para.
Majstor (elektricar u servisu gde odrzavam kola) kaze da ako se opet bude palilo, da je mozda do kompjutera, nesto mozda crklo/ostetilo se u kompu ili je softver pobrljavio.
Oni bi da skinu komp, posalju u servis nekom elektronicaru, pa da on pogleda i ako on ne nadje da idem u Autokomerc jer se ponovna instalacija softvera vrsi samo online i moraju oni...

E sad imam nekoliko pitanja:
1. Da li je bezbedno voziti kola ako gori ta lampica, bez obzira da li povremeno ili stalno ne radi labda sonda?
2. Koliko tih lambda sondi ima u mom autu (Passat B6, 2010, 2000cm3, tdi, dsg)?
3. Da li i koliko vise trosi auto ako u dizelasa ne radi lambda sonda?
4. Moze li neispravnost L. sonde prouzrokovati neki drugi kvar na kolima (u motoru, elektronici, izduvnom sistemu...)?
5. Da li skidati komp (2-5 dana kola ostaju u servisu zarobljena) i pustiti da nose u neki servis kod elektronicara ili odma ici u preskupi autokomerc servis (Beograd, autokomerc)?
6. Kako izgleda ta lambda sonda? Kao neki kabl sa nekim prikljucima...?
7. U sta se ta labda sonda prikljucuje, u izduvni sistem negde sa jedne strane a u komp sa druge?

Imama utisak da mi se svaki put paljenje signalne lampice desilo kada sam cackao klimu, gasio AC i pustao da ide samo ventilacija kada sam trebao da stanem na prakingu (da produva i izbaci vlagu) i kada sam palio klimu pa na pocetku dok ne ukljucim AC...
Ovo je samo utisak, pa me zanima umisljam li ja to ili stvarno neke veze to moze imati ako je softver pobrljavio...
Inace kola su isla koliko ja sam video i osetio, sasvim normalno sa ukljucenom signalnom lampicom ...
Pomoc molim u obliku saveta, predloga, misljenja...
« Poslednja izmena: Jun 13, 2015, 10:24:43 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #32 poslato: Jun 15, 2015, 10:23:32 pre podne »
Ajd što si digao temu tri godine staru, al, mnogo pitanja, a neka prilično laička.

Rekao bih da će ti jeftinije biti otići direktno u ovlašćeni servis, nego da te raznorazni majstori levate malo po malo. Ono što ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.

Ja bih samo pitao koja je to tačno lampica za "katalizator", jer se ni jedna ne zove tako, a postoji nekoliko koje bi mogle biti. Najbolje dati sliku.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2015, 10:27:03 pre podne od strane bili »
VW über alles.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: [Fabia mkI] Ode Lambda sonda u vecna lovista...
« Odgovor #33 poslato: Jun 15, 2015, 10:35:57 pre podne »
Meni ovo deluje kao super majstor... daj da zamenimo sve sto nam padne na pamet, naravno o trosku vlasnika, mozda ubodemo u cemu je problem.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!