Autor Tema: pasat 3 ,karburator dizna  (Pročitano 805 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skalar

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: lukavac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 3 benzin
pasat 3 ,karburator dizna
« poslato: Oktobar 04, 2012, 07:20:39 posle podne »
znaci imam problem sa karburacijom ,to jest sa elektronskom diznom neznam sta je se sa njom desilo ali nesto me zeza previse mi ubacuje gorivo i tako mi auto presauga i nemogu da upalim , jneki dan nije stio da upali ja skinem svijecice i zaverglam izbacuje mi gorivo kroz otvore  od svijecica nije mi bilo jasno kako izbacuje izgleda propusta previse gorivo nece da zatvara ,ako prikljestim crijevo od dovoda goriva  onda upali ja pustim  crijevo sve radibez problema,ili kad iskljucim diznu,sa onim utikacem upali i radi sa onim malo goriva sto ostane pa ja to na brzinu opet prikljucim itd, 3 puta sam do sada mijenjao karburator radi dizne sve prave razlicite probleme rade ali sa nekim greskama ,dali se ta dizna zaprlja ili neznam vec sta ,ovaj zadnji karb mi je pravio malo problem i kad sam uzeo povecavao je sam sebi gas ,nekad " da li je noko mozda mijenjao tu diznu ili kako cistio 

Van mreže skalar

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: lukavac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 3 benzin
Odg: pasat 3 ,karburator dizna
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:20:43 posle podne »
evo nasao sam gresku  biggrin,pa reko za neke buce citaoce da se mogu posavjetovati.
ovako motor mi je ujutru palio , i onda pocne da trokira neravnomijeran rad motora , cadi srni dim driving dok ne prokine, i onda  sve normalno funkcioniose , ako bih zastao negdje ugasio sledece paljenje belaj boodala
presauga, guraj skidao sam svijecice i kad bi zaverglao izbacivao je gorivo na rupe od svijecice
u jednom sam momentu pomislio  rikno motor nema sta
i onda sam posumnjao na elektronsku diznu karburator ,jer kad bih dao kontakt sibalo je gorivo u karb.
i na kraju  uzrok takvom kvaru je shebani," termoprekidac " wacko
bio mi je neki u plavo ofarban 82-93 stepena tako nesto pise
sad sam stavio jedan koji sam imao slucajno 25-83 zuto ofarban. sve radi  ok ,nemam problem pali ko mina
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 09:22:39 posle podne od strane skalar »