Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2732355 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9804
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17580 poslato: Novembar 23, 2014, 07:17:38 posle podne »
http://www.021.rs/Info/Srbija/Ministarka-za-hitne-izmene-Mladim-od-21-godine-zabraniti-voznju-nocu.html

Kaze gospodja ministarka Zorana Mihajlović:

"Da se osobama do 21 godine starosti zabrani upravljanje vozilom snage veće od 1.400 kubika"

 boodala

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13098
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17581 poslato: Novembar 23, 2014, 07:47:48 posle podne »
Nisam znao da se snaga izrazava u kubicima, a daj Boze da zna sta i taj "kubik" znaci.
Sve u svemu, ima da skoci siroku 1.4 TSI cena samo tako.

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9804
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17582 poslato: Novembar 23, 2014, 07:50:31 posle podne »
Trebalo prvo da se konsultuje sa Mirkom Alvirovićem

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17583 poslato: Novembar 23, 2014, 07:56:20 posle podne »
Ljudi jel neko ugradjivao gewinde od golfa 2 na golfa1?
Znam da ima prepravki na prednjim,a za zadnje ne znam,pa me zanima jel to izvodljivo i sta je sve potrebno uraditi tj.prepraviti da bi se to ugradilo?
Nasao sam odlicne KW po razumnoj ceni pa ako je moguce to ugraditi steta je da mi pobegnu :)
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže xr2

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17584 poslato: Novembar 23, 2014, 07:56:33 posle podne »
Mazda Rx7 1300 255 konja  biggrin

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9804
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17585 poslato: Novembar 23, 2014, 07:58:47 posle podne »
A ne, rekla je da se vankel motori ne racunaju  :36

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17586 poslato: Novembar 23, 2014, 08:10:59 posle podne »
U Hrvatskoj je taj zakon duže vreme i mladi vozači su ograničeni do 80KW.

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17587 poslato: Novembar 23, 2014, 08:21:56 posle podne »
A to ce bas da spreci ljude poput ovog, koji nemaju ni vozacku i voze se kroz centar grada, ha ...
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17588 poslato: Novembar 23, 2014, 11:08:33 posle podne »
http://www.021.rs/Info/Srbija/Ministarka-za-hitne-izmene-Mladim-od-21-godine-zabraniti-voznju-nocu.html

Kaze gospodja ministarka Zorana Mihajlović:

"Da se osobama do 21 godine starosti zabrani upravljanje vozilom snage veće od 1.400 kubika"

 boodala
Sta te cudi? Nepismeni konji menjaju prethodne nepismene volove koji su se smucili narodu. Ziva istina. NIKO PAMETAN U SRBIJI NECE DA SE BAVI POLITIKOM, SAMO BUDALE. Zato nam je takva selekcija ovih sto obozavaju vlast, a strucnost NULA. Doticna ministarka ladila muda dok je radila na aerodromu kod moje zene, a onda se preko noci prekvalifikuje na bilo sta da treba. Bilo ko da razmisli o cinjenici sta je koji ministar radio u proslom mandatu i u zivotu ranije skapirao bi da onaj koji je strucan za sve u realnosti NIJE STRUCAN NIZASTA. Koliko ministara je bio ministar za ovo, a pre par meseci bio ministar za ono i u sledecem sazivu ministar za nesto trece. Sad Nikoli Tesli da ponude da bude ministar za odbranu, poljoprivredu i infrastrukturu covek bi rekao da nije u mogucnosti da se razume u sve to, a kod nas sve supermeni koji se u sve razumeju.
Druga stvar je koliko su oni osioni da ni ne provaljuju kad ispadaju glupi u drustvu vec misle da ono sto prevale preko usta da su to Bozje zapovesti.
Vlast ne zna resenje sprecavanja ovakvih udesa jer ne znaju u cemu je problem, a problem je sistem koji nigde ne funkcionise. Sve pocinje od korupcije. Danas u gradu vidim 3 pandurska vozila koja nisu vezana. Kad ih pogledas on ti vrati onaj kaubojski pogled koji se pretopi u osmeh za jednu crvenu novcanicu.
Snaga vozila ima najmanje veze sa nesrecama. Ja sam bio adolescent 90ih kad su svi imali jugice i tad se ginulo nemilice i tad je moj skolski uleteo u Adu sa njim. Kako MILFARI objasniti da je Jugo sa 1000 kubika uleteo u Adu? Dovesce je do totalne konfuzije.
Klasicne izjave neznalica radi ubiranja jeftinih lajkova ovaca koje glasaju.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2014, 11:11:24 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17589 poslato: Novembar 24, 2014, 08:27:00 pre podne »
lollol MILFARI, kralju! I onda samo Gisha misli na pičku...

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17590 poslato: Novembar 24, 2014, 08:47:02 pre podne »
http://www.021.rs/Info/Srbija/Ministarka-za-hitne-izmene-Mladim-od-21-godine-zabraniti-voznju-nocu.html

Kaze gospodja ministarka Zorana Mihajlović:

"Da se osobama do 21 godine starosti zabrani upravljanje vozilom snage veće od 1.400 kubika"

 boodala
Sta te cudi? Nepismeni konji menjaju prethodne nepismene volove koji su se smucili narodu. Ziva istina. NIKO PAMETAN U SRBIJI NECE DA SE BAVI POLITIKOM, SAMO BUDALE. Zato nam je takva selekcija ovih sto obozavaju vlast, a strucnost NULA. Doticna ministarka ladila muda dok je radila na aerodromu kod moje zene, a onda se preko noci prekvalifikuje na bilo sta da treba. Bilo ko da razmisli o cinjenici sta je koji ministar radio u proslom mandatu i u zivotu ranije skapirao bi da onaj koji je strucan za sve u realnosti NIJE STRUCAN NIZASTA. Koliko ministara je bio ministar za ovo, a pre par meseci bio ministar za ono i u sledecem sazivu ministar za nesto trece. Sad Nikoli Tesli da ponude da bude ministar za odbranu, poljoprivredu i infrastrukturu covek bi rekao da nije u mogucnosti da se razume u sve to, a kod nas sve supermeni koji se u sve razumeju.
Druga stvar je koliko su oni osioni da ni ne provaljuju kad ispadaju glupi u drustvu vec misle da ono sto prevale preko usta da su to Bozje zapovesti.
Vlast ne zna resenje sprecavanja ovakvih udesa jer ne znaju u cemu je problem, a problem je sistem koji nigde ne funkcionise. Sve pocinje od korupcije. Danas u gradu vidim 3 pandurska vozila koja nisu vezana. Kad ih pogledas on ti vrati onaj kaubojski pogled koji se pretopi u osmeh za jednu crvenu novcanicu.
Snaga vozila ima najmanje veze sa nesrecama. Ja sam bio adolescent 90ih kad su svi imali jugice i tad se ginulo nemilice i tad je moj skolski uleteo u Adu sa njim. Kako MILFARI objasniti da je Jugo sa 1000 kubika uleteo u Adu? Dovesce je do totalne konfuzije.
Klasicne izjave neznalica radi ubiranja jeftinih lajkova ovaca koje glasaju.
Nije u problem u ministrima koji se razumeju u sve i svašta,nego u narodu koji to konstantno podržava evo već 25 godina.A novine i elektronski mediji to proprate.Srbija,bre!!!
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17591 poslato: Novembar 24, 2014, 09:06:13 pre podne »
Treba im samo copy / paste Britanskog zakona o osiguranju, mnogo jednostavnije od menjanja i prilagodjavanja ZOBS-a.
Po njihovom zakonu svako moze da vozi sta zeli, ali ako je vozac od 18 godinica i auto od, lupam, 3.000 ccm, osiguranje je 5.000 i vise eura, pa izvoli vozi . . .

Takodje po tom zakonu postoje mogucnosti personalizacije polise:
Ukoliko se vozilo osigura samo na vlasnika i uz odredjenu kilometrazu, recimo za primer ja i osiguranje vazi samo za mene, 46 god, 1968 ccm, 103KW, deklarisem da cu preci 25.000 km godisnje polisa kosta 100 evra, ako dodam svoju zenu na tu istu polisu, cena ide gore 20%. Ukoliko hocu da auto vozi, bilo koji vozac stariji od 25, polisa ide na 200, a ako li dodam vozaca od 18, onda je 2.500 eura. Za slucaj da predjem 25.000 i jedan kilometad, polisa ne VAZI. Naravno postoji mogucnost dokupljivanja kilometraze na polisi. Sto je manja deklarisana kilometraza, jeftinija je polisa. A recimo isti primer, polisa samo za mene, unlimited je 150 eura.
Od 18 do 21, najjevtinije osiguranje je za vozila do 1.000 ccm, a i tada je skupo. Pa sledeci nivo je 21 do 25, potom unlimited do 65e i td . . .
Maltezi su delom kopirali engleze (slicno zeli MILFaca da kopira) i zbog toga smo kupili 1.4 TSI, jer je kasko polisa za Tiguana sa 500 isla na 1700, a za TSI na njegovo ime sa 18 god je bila 350 za osnovno osiguranje.

Ali to kod nas nikad nece zaziveti, iz prostog razloga jer je to Srbija . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17592 poslato: Novembar 24, 2014, 09:46:48 pre podne »
O cemu mi pricamo kad je predsednik zavrsio "fakultet" a vec uveliko je bio deda. Ministar policije zavrsio megatrend covek. Ovo je bre cista smejurija sta sve oni lupetaju u svojim izjavama. Tu niko nije kvalifikovan za posao koji radi. Isto tako je veoma zanimljivo kako niko od njih bre ne zna da slaze da ta laz barem lici na nesto. Tolko su bre glupavi da ne znaju ni da slazu a poznato je da laganje ide uz svakog politicara sveta. Kad sam cuo izjavu ministarke smejao sam se koliko je zena glupa ali sta da se radi to je realnost ove zemlje...
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 09:49:21 pre podne od strane Алал вера! »

Van mreže MkTrihi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Age: 43
  • Lokacija: Neresnica>N.Beograd
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
  • one love
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17593 poslato: Novembar 24, 2014, 10:42:56 pre podne »
da se nadovezem na ovo sto @pimbe gore rece..
secam se dok sam bio u Svabiji dva ortaka istih godina (tada oko 25), jedan vozi mk4 gti jubi i placa osiguranje 1200 evrica godisnje dok drugi Superb-a isto god 1.9l tdi i placa 250evrica... imaju i tu foru "rizicnu kategoriju vozila" i jos godine starosti   lost006..
pa ti vozi kao klinac nasviran auto  bicedobro
I dont drive fast i just fly slow

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13098
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17594 poslato: Novembar 24, 2014, 12:31:47 posle podne »
Taj sistem je opavdan sa strane osiguravajucih kuca, jer najvise naplacaju onima koji su najrizicni, ali to i dalje ne bi sprecilo ovakve saobracajne nesrece.
U poslednjih godinu dana je bilo nekoliko tragicnih slucajeva gde pijani tatin sin za volanom ubije vise ljudi. Nista njima ne bi smetalo da plate osiguranje vise, jer imaju para i opet bi tata svom novopecenom sinu vozacu dao bembaru da se pokaze pred drustvom.
Problem je u mentalitetu koji dozvoljava takvo ponasanje

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5029
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17595 poslato: Novembar 24, 2014, 12:57:39 posle podne »
Ako je neko sklon tome da dovodi svoj zivot i zivote drugih u opasnost, ne moze nijedan zakon u tome da ga spreci. On ce naci drugi, peti, osmi,...nacin za to. Posebno u tome ne mozete da ga sprecite u nasoj zemlji gde zakon ne funkcionise. Vec ste sve objasnili.

Ali ovo sto kaze majstor Pimbe...podicices cene osiguranja i tako to na tu temu,...time ces samo da sklonis sa ulica golo..ziju koja nema da plati za to. Politicari nece uspeti ni to.  Ali i dalje ce kola voziti tatini i mamini sinovi, koji ce i za to imati da plate sve te namete. A oni su najveca opasnost. A da ne pricam da ce i dalje biti onih koji ce nezakonito da voze. Kako to da sprecis? Da postavis policijske patrole na svakom cosku?

Wele cesto kaze da je problem u svesti naseg naroda...I to je glavni problem. Ja ne znam kako bi se to promenilo. Ali ja nisam politicar, pa nisam ni duzan to da znam i da se time bavim. Ali onaj ko je na toj fuknciji bi trebalo da zna, a ne zna.

Na njihovu svest moraju da uticu roditelji. A bogati roditelji se u vecini slucajeva slabo bave svojom decom. Cast izuzecima.

Edit: Dok sam pisao post, Madison me preduhitrio. Potpisujem od reci do reci.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17596 poslato: Novembar 24, 2014, 01:09:10 posle podne »
Ako roditelji/roditelj misli da ce detetu ljubav,vaspitanje i porodicu nadomestiti sa mnogo para i besnim kolima od toga nema nista. Evo ovaj zadnji slucaj koji se dogodio. Kazu uzeo krisom kola od roditelja al dobro pitanje je sta je tu sad sve istina. Ali jedno je sigurno pio alkohol i vozio bez dozvole. Ja prvo ne bih u zivotu pomislio da uzmem krisom kola i jos plus da nemam dozvolu pa ne bih smeo da se vratim kuci i da izadjem roditeljima na oci. Znaci nikad mi takve ideje ni na pemet nisu padale. Kad se izlazi ako se ide kolima uvek se odredi jedan koji to vece ne pije i on vozi auto. Ako se predomisli pa uzme da pije auto ostaje a mi kuci idemo busom/taksijem. Ne razumem tu potrebu da radis nesto sto ocigledno nije pametno a vrlo je opasno. Ne mogu da razumem da neko moze da uradi tako neke stvari a da u opste ne razmisli ni jednu sekundu pre toga. Pokusavam da shvatim sta je nekome u glavi u mislima u tom trenutku ali mi nije jasno nikako.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17597 poslato: Novembar 24, 2014, 01:13:57 posle podne »
Treba im samo copy / paste Britanskog zakona o osiguranju, mnogo jednostavnije od menjanja i prilagodjavanja ZOBS-a.
Po njihovom zakonu svako moze da vozi sta zeli, ali ako je vozac od 18 godinica i auto od, lupam, 3.000 ccm, osiguranje je 5.000 i vise eura, pa izvoli vozi . . .
Ovo bi samo pogoršalo situaciju kod nas jer kompleks JA SAM IZNAD SVIH bi se samo pojačao. Svaki seljak (karakterna osobina) koji se navatao para će morati da dokazuje time što će za sina obezbedi najskuplji i najjači auto. Tako da bi i dalje imali da bogataška deca gaze ostale i prolaze nekažnjeno jer plaćaju, a pri tome još da se osećaju specijalnim i privilegovanim.
Jedino rešenje je NEW DEAL po sistemu Teodora Ruzvelta. Proceni se imovina i saobraćajna kazna takvog inteziteta je 2% imovine. Onda kad Mitroviću za prolazak kroz crveno naplate 2mil evra onda će da voze kako treba.

Deca ginu jer su takvi i roditelji. Oni ne vide problem što im su deca od 16god do 5 ujutro u gradu, ne vide problem što sin vozi kola bez dozvole. Šta očekivati onda? Jednostavno to je neminovnost, to je ta negativna selekcija koja mora da zadovolji statistiku jednog naroda.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 01:15:49 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17598 poslato: Novembar 24, 2014, 01:34:20 posle podne »
Mitrovic ni pekaru hleb ne placa, a drzava ne sme ili nece da mu porez naplati . . .

Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5029
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17599 poslato: Novembar 24, 2014, 01:59:00 posle podne »
Treba im samo copy / paste Britanskog zakona o osiguranju, mnogo jednostavnije od menjanja i prilagodjavanja ZOBS-a.
Po njihovom zakonu svako moze da vozi sta zeli, ali ako je vozac od 18 godinica i auto od, lupam, 3.000 ccm, osiguranje je 5.000 i vise eura, pa izvoli vozi . . .
Ovo bi samo pogoršalo situaciju kod nas jer kompleks JA SAM IZNAD SVIH bi se samo pojačao. Svaki seljak (karakterna osobina) koji se navatao para će morati da dokazuje time što će za sina obezbedi najskuplji i najjači auto. Tako da bi i dalje imali da bogataška deca gaze ostale i prolaze nekažnjeno jer plaćaju, a pri tome još da se osećaju specijalnim i privilegovanim.
Jedino rešenje je NEW DEAL po sistemu Teodora Ruzvelta. Proceni se imovina i saobraćajna kazna takvog inteziteta je 2% imovine. Onda kad Mitroviću za prolazak kroz crveno naplate 2mil evra onda će da voze kako treba.

Deca ginu jer su takvi i roditelji. Oni ne vide problem što im su deca od 16god do 5 ujutro u gradu, ne vide problem što sin vozi kola bez dozvole. Šta očekivati onda? Jednostavno to je neminovnost, to je ta negativna selekcija koja mora da zadovolji statistiku jednog naroda.

Lepo ti sve ovo zboris, ali si zaboravio da mafija kontrolise drzavu, a ne obrnuto. Kao sto je u nekim drugim zemljama.

Dzabe oni izmisljaju, prekrajaju, dopunjavaju zakone. Kad se nece postovati. I kada ce ti zakoni vaziti samo za sirotinju raju. Kakvo naplacivanje kazne MItrovicu i slicnima. To mi deluje kao naslov neke urnebesne komedije.

Dokle god zivimo u ovako kaubojskoj drzavi gde se ne zna ko koga je.e, zakoni nece urediti nista. A kljuc problema, jedina nada i resenje je da se ovo promeni...

Deca ginu jer su takvi i roditelji. Oni ne vide problem što im su deca od 16god do 5 ujutro u gradu, ne vide problem što sin vozi kola bez dozvole. Šta očekivati onda? Jednostavno to je neminovnost, to je ta negativna selekcija koja mora da zadovolji statistiku jednog naroda.

Ne moze ni jedan zakon i vlast da natera roditelje da vode racuna o svojoj deci. Znas ono kad si bio klinac pa si mislio da te roditelji guse, pritiskaju, ispituju,...A posle kad malo odrastes, vratis film i vidis sta je sve moglo da ti se desi da oni nisu radili to sto su radili, sve sto su oni tada radili, vise nego razumes. I kazes sebi: Mozda nisu umeli da mi to kazu na nacin koji meni prija usima, mozda su bili nekad grubi, rekli neku tesku rec, ali to je sve bilo iz najbolje namere jer su zeleli meni dobro kao pravi roditelji. I tako kako su znali, sacuvali su me. A to je najvaznije.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 02:01:12 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.