Autor Tema: Problrm sa step motoricem  (Pročitano 5901 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Problrm sa step motoricem
« poslato: Jul 09, 2011, 03:54:18 posle podne »
   Pozz!
 U pitanju je golf 3 1.6,75ks,abu motor 94 god.Imam problrma sa monopointom sa step motoricem.Dok je motor hladan (zimi) nece da radi na leru,pa moram oko 1-2 minuta da ga turiram da se ugreje da bi radio normalno.A i onda znada sam podize obrtaje na 3000 do 4000 i zadrzava ga oko 5-6 sekundi,a potom se ugasi.Inace i kada se ugreje stalno mi zadrzava gas na nekuh 3000 obrtaja oko sekundu dve.
  Ajde ako neko zna u cemu je problem pomagajte!!!
« Poslednja izmena: Jul 09, 2011, 04:32:54 posle podne od strane Virus »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2011, 04:04:50 posle podne »
Ubaci lokaciju u profilu!!! Takva su pravila.
Boban-Rus

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2011, 06:03:18 posle podne »
Ja sam imao taj problem ...nov step motor je bio 12500 din....polovan ok 60 a ja sam odneo kod drasa u zemun polje i sredio za 3500 ili 4000 nesecam se bas tacno...otvorio step motor popravio i dan danas radi bez problema

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2011, 07:00:17 posle podne »
Ja sam imao problema sa step motorom u trojci, isti motor ABU...Radio je kao na 3 klipa, kao traktor, i 3 majstora mi rekla da je otisao step motor jer je drzao visok broj obrtaja. Posle mesec dana potrage sam nasao drugi, ugradio ali isto je sve bilo, dok nisam otisao kod cetvrtog koji je ustanovioo da je motor vukao fals vazduh jer je otisao dihtung usisne grane. Moj step motor je odlicno radio, pre 3 dana sam prodao taj drugi za 25e.
Potrazi malo po otpadima, ja sam nasao na Ubu taj motorcic, 30e je cena bila. Svi ostali prodaju ceo monopoint za 70e.

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2011, 11:57:59 posle podne »

  Kupio sam ja ceo monopoint,ali sam se zeznuo i uzeo dzek sa 4 zice,a treba mi sa 6.A mislim da sam se sa tobom (Mirko) i cuo u vezi tog motorica.Provericu tu usisnu granu,pa cu videti.De ti je tacno vuko fals vazduh?

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2011, 04:28:12 posle podne »
   Usisna grana nije.Sta jos moze biti?Trenutno motor radi ok,ali moram da ga spremim za zimu.Zamenuo sam i senzor temperature i nista se nije desilo,mada je bio onaj sa plavim prstenom,a za 16 monopoint treba zuti,ali nije doslo do nikakve promene.Imali jos neko kakvu ideju?

Van mreže vladapp

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 40
  • Lokacija: nis
  • Karma: +2/-4
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2011, 11:38:04 posle podne »
JA te ne razumem. Tvoj step motor ima 6 zica a ti si kupio monopoint ceo koji ima step sa 4 zice?? Potrazi ti lepo po otpadima, ovde u Nisu su ti motorici oko 20 kod normalnog i oko 30e kod derikoza

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2011, 01:24:06 pre podne »

    Nisam mogao da nadjem sa 6 zica,pa mi je jedan iz Zrenjanina poslao postom "navodno" monopoint sa 6 zica,a u stvari je bio sa 4 zice...jbg,a morao sam uzeti,platiti,pa tek onda otpakujes paket.Tesko se nalazi taj sa 6 zica.Cuo sam razna misljenja od raznih majstora i par njih je reklo da su za dzabe kupovali monopoint,jel je bila upitanju usisna grana,senzor za toplotu,...Sada i kada bi nasao taj motoric,bojim se da nije to u pitanju.Neznam ni sam sta da radim. blink jbg

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2011, 06:48:40 posle podne »
Ja sam imao problema sa step motorom u trojci, isti motor ABU...Radio je kao na 3 klipa, kao traktor, i 3 majstora mi rekla da je otisao step motor jer je drzao visok broj obrtaja. Posle mesec dana potrage sam nasao drugi, ugradio ali isto je sve bilo, dok nisam otisao kod cetvrtog koji je ustanovioo da je motor vukao fals vazduh jer je otisao dihtung usisne grane. Moj step motor je odlicno radio, pre 3 dana sam prodao taj drugi za 25e.
Potrazi malo po otpadima, ja sam nasao na Ubu taj motorcic, 30e je cena bila. Svi ostali prodaju ceo monopoint za 70e.

Ja imam taj motor, isti sam problem imao i jedan majstor mi rekao da je problem u onoj debeloj gumi ispod monopointa. Auto radio isto na 3 klipa, gasio se, jedva isao.. Odem na dijagnostiku i majstor kaze prijavio neku gresku, resetovao kompjuter i auto radi normalno. Da nisam bio tu ne bih verovao, nista nije cackao, samo ga zakacio i motor poceo normalno da radi i nista mu ne fali vec 5 meseci...

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #9 poslato: Jul 14, 2011, 12:22:27 pre podne »

   Nosio sam ga na diagnostiku i cak ga je resetovao,ocistio karburator i opet isto.Moj kum je imao isti problem sa tim diktungom ispod monopointa,pa sam i to proverio,ali na mom je sve ok.Nesto ga urnise,a nikako da skontam sta.
   Jel neko zna nekog majstora u Novom Sadn,da se dobro razume u golfove,da ga oteram da vidim sta je.Terao sam ga kod nekih majstora za koje znam da su ok,ali niko nezna sta je.Ajde javite ako znate nekog majstora.

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2011, 12:25:07 pre podne »
Da nije do struje? Vidi da li ti lepo baca struju na svećice, mozda neka ne radi, to mozes i sam da proveris. Kupi drugu razvodnu ruku, mozda je u njoj problem, a kosta 350din. I mozda ti uopste nije u pitanju step motorcic, koliko ja znam on ili radi ili ne radi uopste. Meni se desavalo da trza u voznji, da ne ubrzava ravnomerno, zamenio ruku i radi kao sat.
« Poslednja izmena: Jul 14, 2011, 12:30:32 pre podne od strane JOCA88 »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2011, 12:27:19 pre podne »
Zameni gumu na novu, mogu biti pukotine koje i nevidis. Msm da ona nije tako skupa. Ali ces jedan od uzroka eliminisati 100%
Boban-Rus

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #12 poslato: Jul 14, 2011, 12:31:47 pre podne »
Guma ti je valjda 2700din koliko se secam, ja zamalo da je kupim.. bonk

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #13 poslato: Jul 14, 2011, 10:27:33 posle podne »

  Ok je guma ,ali videcu da je zamenim,jel neznam sta vise da radim.Nemoze da skodi :) Jel mi se isplati da ocistim karburator u ultrazvucnoj kadi?Cuo sam od jednog mastora da moguce da ima gareza i cadji,pa da se zapuse neki kanali pa da ga to zeza.

Van mreže stefanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: vranje
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #14 poslato: Jul 16, 2011, 02:29:33 posle podne »
isplati se, (ali ne zove se to karburator,i jedino lici na karburator,a nije. ti rece da je kod tebe monopoint? cisti se dizna monopointa)... takodje ocisti i step motor

Van mreže Virus

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi SAd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problrm sa step motoricem
« Odgovor #15 poslato: Jul 16, 2011, 06:07:59 posle podne »

   Da monopoint je,sa diznom i step motorom,...A tako mi je rekao majstor,pa sam se i ja tako izrazio.Misli da je tu nesto zaguseno i da ga to zeza.Probacu i to pa nek ide zivot :)