Autor Tema: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?  (Pročitano 14937 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #40 poslato: Decembar 12, 2010, 08:13:28 posle podne »
baki zaboravi na te price da ce ti auto trositi 6,5L u bgu....
bolje je uzeti golfa naravno, al ja i dalje mislim da ne mozes da nadjes dobrog golfa do 5 somica...jedino nesto starije do 2000....mada ako kazes da je taj ortakov ekstra uzimaj ga...ipak 2002 godiste, 130 ks....super ces proci...

Van mreže milosuu

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #41 poslato: Decembar 12, 2010, 08:28:42 posle podne »
baki zaboravi na te price da ce ti auto trositi 6,5L u bgu....
Baki  biggrin i ja sam iz bg glavna reacija mi je rakovica-nbgd idem ujutru oko 8 pola 9 i vracam se oko 16  i uvece sto se provozam i tu i tamo i prosek mi nikad nije bio iznad 6.5.Nemam bord u kolima i neznam kolika mi je trenutna potrosnja trenutno ali prosek mi je obicno od 5.5-6.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #42 poslato: Decembar 12, 2010, 09:16:43 posle podne »
@Milosuu ??? Tebra je l' ti vidis koju polemiku pravis oko j****g dizela od 1896 kubika???????  i potrosnji o PLAFON 9 litara???

Kakve racunice onda prave oni sto voze 4.2 ??? 

Stvarno mi nisi jasan... vozis, kad se upali lampica sipas i gotovo?

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20541
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #43 poslato: Decembar 12, 2010, 09:24:14 posle podne »
upravo tako.. stvarno ne znam sta se tolko tripujete oko te potrosnje... vozite bicikle ako nemate da napojite 1.9 stvarno mi to nikada nece biti jasno.. ja licno nit znam kolko mi trosi auto nit me interesuje... kad nemam para za gorivo parkiram auto i gotovo...

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #44 poslato: Decembar 12, 2010, 09:48:08 posle podne »
Nemaju svi para da sipaju gorivo i da ne razmisljaju koliko ce auto potrositi, zaboravljate u kakvoj drzavi zivite... A te 4.2 sto spominje Lemi sigurno ne zanima ni koliko trose kola niti koja je cena goriva.
Neprimeren potpis

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #45 poslato: Decembar 12, 2010, 11:40:45 posle podne »
Ma gde ne moze dobra cetvorka za 5000 e pa pogledajte malo oglase na internetu...

Van mreže Aca Zemun

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 362
  • Age: 35
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.9TDI 130
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #46 poslato: Decembar 13, 2010, 02:08:38 pre podne »
Ok, znaci da sumiramo, sve u svemu, ti motori sa 116 i 131 ks su se dobro pokazali koliko mogu da zakljucim ili?
Mislim jebo potrosnju ako je sve ostalo kako treba :rolleyes:
Isto tako mi ne ide u prilog da uzmem pola pa da trosi sedmicu po gradu,a i da ne mogu na zlatibor k'o covek da odem jer nece da vuce sa 4oro u kolima zar ne bonk
"this car would be less annoying to eco-mentalists if its engine ran on sliced dolphin"
                                             Jeremy Clarkson

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #47 poslato: Decembar 13, 2010, 04:17:57 pre podne »
Nemaju svi para da sipaju gorivo i da ne razmisljaju koliko ce auto potrositi, zaboravljate u kakvoj drzavi zivite... A te 4.2 sto spominje Lemi sigurno ne zanima ni koliko trose kola niti koja je cena goriva.

Prijatelju, jer ti mene namerno ovako zajebavas ili si toliko lud?
Pa nisu samo najnovija kola 4.2 sta cemo sa starim a8? znas koliko prosecnih ljudi imaju taj auto(ne bitno iz kog razloga) da li se pale na kriminal ili vole luskuz a ne mogu da voze najnoviju a8!?  i lepo su ugradili plin i voze se, trpe tih 15-20 kila plina ili koliko vec, i voze, ne kukaju za 2 litre.

Cena goriva skace pa skace, u jednom periodu su bili jednake cene ED i B  pa sta su onda vredeli te litre.. nista...

Tebi kad se upali rezerva ti mora da sipas kad tad.. a da li ga vostis pun gas non stop, ili vozis ko slina da bi trajalo duze to zavisi od tebe, a opet i to zavisi od kog je motora, a tu se vracamo na 90 konja i 5 brzina ili 131 i 6 brzina... ima tu mnooogoooo uticaja i razloga!

A ti Aco vidim da si dobro zakljucio i to sto pominjes primer Zlatibor, sa polom ces se usrati i eto da usrecimo Svrleta, trosice ti mnogo sa 4 ljudi i pun gepek i molices boga da izvuce uz rudnik.
..imam i oba 1.9 i 116 i 131, oba sa 6 brzina, koju god cetvorku uzmes i da ima jedan od ta dva motora ( a verujem pametan si uzeces golfa a ne pola)  neces pogresiti nikako!

i ajde da stavimo vise tacku na ovu temu ...dobicu secer od potrosnje dizela...




Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #48 poslato: Decembar 13, 2010, 11:04:37 pre podne »
Ja ti ponovo kazem, tebi je ocigledno nebitno koliko auto trosi, a meni je bitno... A ti sad filozofiraj koliko hoces. A to ko vozi stari A8 je vrlo diskutabilno, u vecini slucajeva se radi o lozanama koje tripuju kriminal, pa posto nemaju za benzin jos ugrade i plin, mislim strasno, ali bitno je da pise iza 4.2 quattro... Neka uzme decko golfa, pogresice sa polom sigurno...
Neprimeren potpis

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #49 poslato: Decembar 13, 2010, 12:32:55 posle podne »
Ma gde ne moze dobra cetvorka za 5000 e pa pogledajte malo oglase na internetu...
meni je cudno da stvarno dobra cetvorka u nemackoj kosta vise nego kod nas
kolega kupovao Stilla pre neki dan, u oglasima lutka, ovaj napisao nikad udaran extra ocuvan... kad je dosao tamo teska olupina izgreban sa svih strana
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20541
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #50 poslato: Decembar 13, 2010, 01:52:28 posle podne »
pale su cene... mnogo automobila vraceno sa lizinga...poskupljuje gorivo... evro ide na 120... sledece godine (2012) izbori, vestacki ce povecati plate a onda dolazi do inflacije kriza sve veca.. kola sve jeftinija...  biggrin biggrin  pusti ti Nemacku..  kod nas je druga prica  boodala za 5 soma da biras cetvorkicu  bonk

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #51 poslato: Decembar 13, 2010, 01:58:13 posle podne »
Ma gde ne moze dobra cetvorka za 5000 e pa pogledajte malo oglase na internetu...

to sto ih ima dosa u oglasima ne znaci da su dobre...pogledaj cene na nemackim sajtovima gde su prevare znatno manje nego kod nas pa ce ti biti jasnije...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20541
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #52 poslato: Decembar 13, 2010, 02:01:58 posle podne »
ljudi ja bi najvise voleo da automobili drze cene da cetvorke vrede po 10 i da mog golfa mogu da prodam za 13.400 al realno je 8-9000e mozemo mi da pricamo sta ocemo i to je pitanje da ce neko dati suvarak.... cene stoje al krenite da prodajete nesto pa cete videti... ti si martini stavio 9300 daj boze da ga prodas bar za 9000 al videces kako ce to ici ;)

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #53 poslato: Decembar 13, 2010, 03:56:40 posle podne »
Martini, decko ne ganja 2003. Golf IV 1.9 TDI GTI 180+ks, nego 2001. 1.9 TDI, nemoguce da su 80 % oglasa lupani laznjaci divljaci i krsevi koji se prodaju po semi "ma daj sta das samo da ga se otarasim".
Cene auta su mnogo pale i jos ce padati kad od Nove godine spadne malo i carina (ne mnogo ali nesto malo)...+ Evro 120 dinara, sta ocekujes, da nadje jos 2000e na tih 5000?
Najbolje je da ostavi pare ako mu se ne zuri pa da uzme nesto "hitno za kes" ili da uveze.

Van mreže Aca Zemun

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 362
  • Age: 35
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.9TDI 130
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #54 poslato: Decembar 13, 2010, 04:15:45 posle podne »
Jos jedna zanimljivost pogadja nase oglase, a to je da su svi golfovi nekim vanzemaljskim cudom presli do 150 000km, mislim u redu, ja znam da je mnogo da ostave 285 hiljada na satu kada ga uvoze ali bas da ga spuste na 112, nije u redu...
E sad, zanima me da li postoji mogucnos da se vidi kolika je prava kilometraza osim preko OBD-a?
"this car would be less annoying to eco-mentalists if its engine ran on sliced dolphin"
                                             Jeremy Clarkson

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6702
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #55 poslato: Decembar 13, 2010, 04:22:37 posle podne »
kad budes kupovao videces sta se prodaje
upravo na te koji ne gledaju i ne veruju realnim cinjenicama i racunaju preprodavci kola (kola stara 10 godina svi imaju magicnu kilometrazu od oko 150k km, babe vozile nedeljom do crkve, elektronika ne radi jer je opran motor i sl fore  wacko)
imao sam priliku da upoznam grupu prodavaca preko kucnih prijatelja i 30min razgovora sa njima i sve je jasno ko se time bavi
nekoliko drugara obijalo placeve i znam sta su nalazili tamo
jedan poznanik se bavi uvozom iskljucivo taxi i izlomljenih vozila a onda ih ovde sminka i prodaje unesrecenim ljudima
kolega kupio "odlicnu" vektru samo 3000e, za 4 meseca mu propisala turbina, bosh pumpa otisla i sta vec
a on je klasican kupac iz ocaja
trebala mu kola za posao nije hteo da se otvori malo vise para, verovao da je tako kako mu je receno i puko preko cene kola jos bar 1200e za servise
drugi kupci su oni iz strasti
kad prodas jugica i skrpish jos 2000e (a posle nemas ni za benzin) onda i da znas da je auto krs kupices ga jer je posle jugica to svemirski brod
upravu si nije 80% laz u oglasima, vec je oko 95%
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #56 poslato: Decembar 13, 2010, 04:38:16 posle podne »
Пошто видим да овде многи терају свој субјективни став, ја ћу покушати да будем објективан.

Као прво тај мотор од 130 KS у градским условима сигурно троши више него онај од 90 KS, i то из разлога што се не доводи у оптимални режим рада, у којем најбоље ради а самим тим економично. Простије речено снажнији мотор је не искоришћен у граду, значи није довољно оптерећен и не врти се на одређеном броју обртаја како би радио економичније. Чист пример је већ дат, када је гужва или ауто стоји у месту потрошња му је 9 литара а када изађе на аутопут где је су брзине и оптерећења већа смањи се на 5 литара, е тек тада је тај мотор искоришћен. Из овога се може закључити да су за град са аспекта потрошње погоднији аутомобили са моторима мање снаге.

@Aca Zemun
Е сада што се тиче конкретно избора аута, који год да узмеш нећеш погрешити само ћеш добити различита издања ауто, један са бољим перформансама и вишом потрошњом или са нешто лошијим перформансама и нижом потрошњом (причам о градским условима), само треба да видиш шта ти хоћеш.
А ни поло те неће изневерити извућиће те он уз Рудник итекако а потрошња му се неће драстично повећати, пак и ако се повећа не путујеш тим правцем сваки дан, једном можеш истрпети, а градом се возиш свакодневно.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #57 poslato: Decembar 13, 2010, 04:50:28 posle podne »
Uopste se ne slazem sa tobom... tekst iz knjige kao da si vadio...

Ako je tebi izvlacenje 50 na sat, i potrosnja 10 litara u polu, onda stvarno se izvinjavam i recicu da si u pravu.

I 90, i 116, i 131, ti na auto putu mozes da svuces i ispod 5 litara, tako da je to bez veze. Lepo sam rekao, na to najvise utice 6 brzina, tempomat i mirna noga...
Opet treba citirati Martinijev komentar, za tu cuvenu "gradsku voznju"

Cela poenta je samo sto taj 90 je trom i kilav ko k... a potrosnja je ZANEMARLJIVA !!!

Van mreže luckpack

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +0/-1
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #58 poslato: Decembar 13, 2010, 05:07:08 posle podne »
Upravu je svrle

golf 5 1.9tdi sa 5 brzina ima dosta duze brzine nego petica sa 6 brzina tako da je skoro isti ku..., sad neznam kako je na cetvorci

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20541
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Polo 6N2 ili Golf 4 tdi?
« Odgovor #59 poslato: Decembar 13, 2010, 05:16:47 posle podne »
Iskreno Wele ne znam kakvo ti licno iskustvo imas sem prica tih ljudi koje poznajes pa rekla kazala obisli ovaj plac obisli onaj plac itd.. ja pricam iz licnog iskustva... za ovih godinu dana sam samo VAG automobila promenio 4 komada od golfa IV, passata b5.5, a6  golfa V... a da ne govorim o ostalima koje sam imao ove godine bar jos minimum 5 auta (Sorento, Buljava e klasa, Laguna, Yaris itd itd.. ) i veruj mi upoznat sam kako ide prodaja.. cene su u oglasima pepumpane i mogu se naci dobri automobili za male pare... garantujem da se lep golf 4 TDI u tip top stanju moze naci i ispod 5000e !!!! A sto kaze Mirko od nove godine ce biti jos jeftiniji ;)
evo Boban prvi bi odma dao za 5000e svoju boru ovakva kakva je tip top sredjena sa uradjenim velikim servisom ociscenom i servisiranom turbinom gevindama felnama i svim ostalim sto ima na njoj..  i tesko da ce i to moci da dobije ;)