Autor Tema: Karburatori (opšta diskusija i rešavanje problema)  (Pročitano 127645 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #140 poslato: Februar 11, 2015, 06:23:58 posle podne »
Kazi mi sta je sa postojecim sistemom ubrizgavanja goriva ( da li se radi o motoru 2.0 ) i koji imas u planu da postavis karburator. Nebi bilo lose da mi na pp posaljes koju sliku postojeceg sistema  goriva ( deo motora ) i o kom se autu radi. Pomocicu ti maksimalno koliko se moze...




 majstor1
« Poslednja izmena: Februar 11, 2015, 06:36:24 posle podne od strane dobri nikola »

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #141 poslato: Februar 11, 2015, 06:47:37 posle podne »
motor je 2.0 16v,ne razumijem se bas nesto u ta ubrizgavanja i neznam koje bi karburatore imaju oni neki pierburg mislim da se tako zovu te sam imo na golfu trici 1.8 a i ovo je motor iz trice pa mozda i mogu oni ili ako ti mozes da mi nesto preporucis

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #142 poslato: Februar 11, 2015, 07:47:12 posle podne »
Kod tebe je MPI sistem ubrizgavanja goriva ( mislim na motor 2,0 abf ), objasni nam sta te tera da menjas kompletno ubrizgavanje goriva. Kod trojke 1,8  je SPI ( ubrizgavanje u jednoj tacki slicno karburatoru ). Na tom motoru je puno lakse preci na karburator.



 majstor1

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #143 poslato: Februar 12, 2015, 08:26:42 posle podne »
Evo novog primera zapostavljenog sistema ubrizgavanja goriva Radi se o sa Floridi 1,3 sa dvogrlim Weber-ovim karburatorom sa el.sauhom. Vlasnik auta ima primedbu na los rad sauha. Dok sam skidao kuciste filtera, zapazim da su stavljene nove svecice. Pitam vlasnika sto su svecice zamenjene, " auto je teze palio i lose radio ", dobih odgovor.
Nebudem lenj pa ispred vlasnika skinem jednu svecicu, svecica koja je radila tri do pet minuta, dobro garava. Predlozio sam da se odradi remont karburatora, jer je jako zapusten. Videvsi pravo stanje ( pokazao sam sta je sve neispravno i zapuseno ), vlasnik je prihvatio da se karburator dovede u ispravno stanje.

Prilikom rasklapanja karburatora video sam da je automatski sauh ( koji je ispravan ( el. deo )), iskljucena regulacija obrtaja. Karburator remontovan i vracen na motor automobila. Postavljena nova vakumska instalacija, jer je stara pokidana i nepravino postavljena. Florida upaljena i pustena da se zagreje na radnu temperaturu, kako bih odradio moto test motora. Primetio sam da se sauh ne otvara, dok se motor zagreva. Sa auto glimericom proveravam napajanje el. dela sauha i vidim da napona na tom kablu nemam. Napojni kabal je prekinut, sa lemilicom zalemim mesto prekida, a sa termo buzirom izolujem kabal.

Ponovo upalim motor, na kablu za sauh ima napona i sauh je poceo da se otvara. Dovedem pravilne obrtaje na leru, paljenje ( imala je 23 stepena ) i smesu na leru. Na 3000 O/min smesa goriva / vazduha 0,8% CO, skinem istu svecicu ( koju sam prvi put skinuo ). Vidno je pobelela, vlasnik odusevljen postignutim rezultatom.



 majstor1 

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #144 poslato: Februar 12, 2015, 08:37:23 posle podne »
pa imam problem sa potrosnjom prevelika je i nece da se vrti preko 7500 cuo sam ako bi stavio neke deltoto karburatore od alfe mogo bi da se vrti oko 9000 i imo bi oko 200 ks

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9812
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Karburatori
« Odgovor #145 poslato: Februar 12, 2015, 09:32:04 posle podne »
Nabudzi Brašov karburator, ima ih skoro svaka dačija (ona ko reno 12) ide sraf na sraf na abf, i kod Marka bi rešilo problem sto mu masti svecicu od štilovke, samo bi trebalo naći manji (od jawe 350ts)

Van mreže markom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +31/-34
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco mk2, golf mk1
Odg: Karburatori
« Odgovor #146 poslato: Februar 12, 2015, 09:40:19 posle podne »
tarik ja imam te karburatore i imam 210 ks , treba jos da se mapira  kazu da daje 10% nova mapa

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #147 poslato: Februar 12, 2015, 10:09:09 posle podne »
a moram i ja nac nekoga da mi to ugradi,jel imas nekog da preporucis kolika ti je sad potrosnja.cuo sam da se potrosnja smanjuje i do 25%
a prednosti su ogromne,cak sam cuo da ti alfini karburatori imaju ravnomjernije ubacivanje goriva u klipove-neki sistem kap po kap

Van mreže markom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +31/-34
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco mk2, golf mk1
Odg: Karburatori
« Odgovor #148 poslato: Februar 13, 2015, 12:47:35 pre podne »
Oce ponekad da nalije , ali resio sam to moto testom i adaptacijom , mislim da bi dobri nikola bio adekvatan za takav zahvat  majstor1  :46

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #149 poslato: Februar 13, 2015, 09:20:29 pre podne »
ja sam cvrsto odlucio da to uradim jos samo da nadjem nekog majstora da mi to sve MAJSTORSKI odradi da nebi imo nekih problema
i ja mislim da bi DOBRI NIKOLA to mogo ljudski odradit,po ovim njegovim primjerima i tom moto testu motora vidim da bas al ono bas vlada materijom tj.karburatorima
MARKOM@
ko je tebi to ugradjivo jel mozda imas nekog preporucit?

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #150 poslato: Februar 13, 2015, 08:06:44 posle podne »
Nije nikakav problem da se sve spakuje kako treba ali, mislim da bi mogao isto da odradis i negde blize. Jer bi se kod mene zbog drugih musterija ( kojih nesmem da zapostavim ), oduzilo. Nebih da ti auto radim nedelju dana, zbog stalnog prelaska na drugi auto.





 majstor1

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #151 poslato: Februar 13, 2015, 09:03:19 posle podne »
mozesli da mi objasnis sta sve treba da se uradi,mozda bi ja mogo sam da to uradim.al vrlo mi je bitno da mi detaljno napises sta mi sve treba i kolko bi odprilike moglo da kosta.
unaprijed hvala

Van mreže markom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +31/-34
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco mk2, golf mk1
Odg: Karburatori
« Odgovor #152 poslato: Februar 14, 2015, 12:54:19 pre podne »
Meni je radio jedan majstor iz Pozege,  Mico mu je ime, vrlo je strucan i zavrsio je neke  visoke skole za benzinske sisteme i vrste ubrizgavanja  :46

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #153 poslato: Februar 14, 2015, 03:09:54 posle podne »
Vazi tarik, pomoci cu ti drage volje, vazno je za pocetak da nabavis usisnu granu. Mislim da bi sa dvogrlim pierburg 2e za motor 1,8l bio zadovoljan. Imaces automatski sauh sa vodenim grejacem, koji se pokazao izuzetno dugotrajnim. Ako nemozes da ga nadjes, potrudi se da uzmes isti model od opela ili od dvojke golfa 1,3l.

Kad nesto nadjes i zelis da krenes tu sam, slobodno se javi i na pp.




 majstor1

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #154 poslato: Februar 14, 2015, 06:58:46 posle podne »
Majstore zar mu nije bolji neki sa mehanickim sauhom na sajlu? pa ugradi sajlu od zastave ona je najjeftinija, da ga ne zeza taj vodeni sauh.

Nemojte na pp interesuje jos ljudi prepravka ABF motora na karburator, pisite u temi pa da jos nekom koristi...
Golf 1 Cabriolet

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #155 poslato: Februar 14, 2015, 07:23:36 posle podne »
Drugari, automatski sauh ima svoje prednosti nad rucnim ( pogotovu sa vodenim grejacem ), prvo i najvaznije - motor ima pravilan odnos smese i njegove zagrejanosti ( sauh se otvara pravilno u odnosu na temperaturu motora ) i drugo -  vi kao vlasnik imate veci komfor u voznji ( jer nemate obaveze da vodite racuna o radu motora dok je hladan ).

Pirke gde nadje sajlu od zastave, ona je dosta kratka, od opelovih ili lade samare vozila bi mu odgovarala. Moja preporuka je da pored usisne grane nadje pomenute karburatore i neka nam postavi slike sta je uzeo.



 majstor1

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #156 poslato: Februar 14, 2015, 07:45:31 posle podne »
pozz majstore,nisam jos nista kupio ceko sam da mi objasnis sta treba kazes moze ovaj karburator od golfa 3 i koju treba usisnu da uzmem
na jednoj  slici sam vidio da je neno na abf ugradio neki karburator a ima neke 4 rupe kao frule pa mi se to svidja
jel mozda znas sta je to bas mi se svidja jesul te frule karburatori????

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #157 poslato: Februar 14, 2015, 08:05:08 posle podne »
markom, kakav ti je sad razvodnik, daj nam koju sliku. Kad upalis motor kakva je boja izduvnih gasova?

tarik ABF, dajnam sliku trenutnog izgleda motornog prostora i sliku gde se usisna grana povezuje sa glavom motora.



 majstor1
« Poslednja izmena: Februar 14, 2015, 08:07:57 posle podne od strane dobri nikola »

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #158 poslato: Februar 14, 2015, 08:17:12 posle podne »
Golf 1 Cabriolet

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Karburatori
« Odgovor #159 poslato: Februar 14, 2015, 08:24:05 posle podne »
238ks na weber 45 dcoe bas one na ciji racun se sprdate sex
http://youtu.be/axqH0LOd4c8
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."