Autor Tema: Problem:propustanje vode na shiberu na MKII  (Pročitano 3697 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milomirp

  • VW Početnik
  • Poruke: 75
  • Age: 71
  • Lokacija: Jagodina-Belusic
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
Odg: Problem:propustanje vode na shiberu na MKII
« Odgovor #20 poslato: Jul 12, 2010, 02:17:41 posle podne »
Da znam o cemu pricas jer je kod mene na mom starom shiberu doslo do "truljenja" tog pleha na kom je bio keder ali ovaj novi sa otpada imao je "to" sasvim OK ukoliko se u medjuvremenu nije napunio prljavstinom.
Micca

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Problem:propustanje vode na shiberu na MKII
« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2010, 10:07:34 posle podne »
Da netrazim po profilu:
Lokacija okolina Jagodine
Auto: Golf 2 gti iz 1986 god

 blink wacko blink

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem:propustanje vode na shiberu na MKII
« Odgovor #22 poslato: Septembar 25, 2010, 06:55:55 pre podne »
Rekao si da si menjao šiber? Kada šrafiš šiber, imaš par šrafova sa prednje strane, i dva šrafa, ako se ne varam, sa bočnih strana. Pogledaj u šta se šrafe ti šrafovi, možda tu propušta kroz njih. Kod mene propušta na tim šrafovima, i upropastila mi je voda jedno nebo. Ja moram da skinem nebo, i na tim mestima, kad zašrafim šrafove, i stegnem šiber da ulijem silikon sa donje strane, dake od ispod, da tu ne može da prolazi voda. Mislim da će tako biti rešen problem curenja vode. Fabrika je predvidela, naravno, da voda prolazi kroz keder, i da otiče odvodnim kanalima (koji su kod tebe u redu, kako kažeš), ali da naravno ne propušta nigde gde se zadržava, a to bo moglo biti oko šina gde je šiber ušrafljen, tako da bi trebalo da se potrudiš da te rupe rešiš :-)

Van mreže milomirp

  • VW Početnik
  • Poruke: 75
  • Age: 71
  • Lokacija: Jagodina-Belusic
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
Odg: Problem:propustanje vode na shiberu na MKII
« Odgovor #23 poslato: Septembar 25, 2010, 10:32:42 pre podne »
Ma problem nastaje kada pocne da pada kisa "jako" tako da sticem utisak kao da ne moza da odvede svu vodu koja prodje pored kedera da se ona sliva negde unutra i meni pravo na levo rame pa ako sve potraje malo duze onda i suvozac pocne da kisne.No nema problema stavicu silikonski kit svuda u krug(mislim  sa spoljne strane) i onda nema otvaranja shibera a nadam se ni prodora vode unutra! mahac
Micca