Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 853735 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9794
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6300 poslato: Novembar 24, 2021, 09:02:53 posle podne »
Zaobidji b6 i 2.0 pd motore to ti je moj bracki savet

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6301 poslato: Novembar 24, 2021, 09:44:35 posle podne »
To su oznake sa cr motorom.cbab cbba cbbb, cbac



Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

« Poslednja izmena: Novembar 26, 2021, 06:27:01 posle podne od strane Modus »

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6302 poslato: Novembar 24, 2021, 09:48:59 posle podne »
Nemam za to godiste, skuplji su. Videcu na sta naletim na oglase, bitno da je odrzvavan bio 1.9 ili 2.0
2008 godište gledaj sa cr motorom, to su najstariji. Sa dsg menjačem ćeš imati manju potrošnju goriva, ali je održavanje oko 20000 din na svakih 60000km. Menjanje ulja i filtera.

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6303 poslato: Novembar 24, 2021, 09:57:04 posle podne »
Uzmi 1.9 TDI, samo BLS ima DPF, ostali nemaju, nezavisno od godišta. Takođe ti predlažem da izbjegavaš 2.0 TDI PD. 1.9 TDI u Golfu koji ima 1470kg po saobraćajnoj ide odlično, ni u jednom trenutku nisam osjetio da se motor muči, nema snage ili se guši. Pri ubrzanjima je takođe agilan, ne treba očekivati čuda od ovog motora, ali je sasvim dovoljan za normalnu vožnju. Petobrzinski mjenjač je kod mene, tako je i u B6, u petoj brzini na 2000 obrtaja je na nekih 110-120km/h.

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6304 poslato: Novembar 24, 2021, 10:02:11 posle podne »
Nemam za to godiste, skuplji su. Videcu na sta naletim na oglase, bitno da je odrzvavan bio 1.9 ili 2.0
2008 godište gledaj sa cr motorom, to su najstariji. Sa dsg menjačem ćeš imati manju potrošnju goriva, ali je održavanje oko 20000 din na svakih 60000km. Menjanje ulja i filtera.

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Zar sa automatskim ne bi trebalo vise da trosi?

@Vwasil

2.0 PD je oznaka za sta? Izvini na ovoliko pitanja, ali kao sto rekoh nikad nisam vozio dizela pa me te oznake bune.
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2021, 06:27:35 posle podne od strane Modus »
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6305 poslato: Novembar 24, 2021, 10:04:56 posle podne »
Uglavnom automatski više troše. Ovo je dsg menjac i manje troši. U 5 vozis na 1100rpm 50/h. Pd je pumpa dizna

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6306 poslato: Novembar 24, 2021, 10:13:09 posle podne »
S obzirom da mi vecina predlaze da zaobilazim 2.0 sa PD a predlazete 1.9 posto nema DPF, onda cu taj i gledati. Procackacu oglase i praticu redovno. Hvala svima na pomoci i savetu. Za CM ipak moram da izdojim malo vise para ako hocu da nadjem u dobrom stanju.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6307 poslato: Novembar 24, 2021, 10:27:48 posle podne »
Ja ne bežim od 2.0 ali bi i ja gledao neki bez dpf. To me baš nervira kad moram da idem da ga regenerisem. Sledeći će biti benzinac sigurno. Po mogućnosti auto nemoj da kupujes sa placa, zbog kilometraže ti kažem. Ne postoji b6 preko 10 godina ispod 300000km

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6308 poslato: Novembar 25, 2021, 12:02:07 pre podne »
PD (pumpa-dizna) to je sistem ubrizgavanja, bregasta udarajući o vrhove dizni ubrizgava gorivo pod pritiskom. CR ( common rail) pumpa visokog pritiska koja šalje gorivo pod pritiskom u dizne. Razlika je ta što CR motori imaju uglađeniji rad, ali PD motori su po mnogima startniji. Ako ćeš da gledaš model bez DPF, gledaš da oznaka motora nije BLS, on je jedini sa DPF. Pored BLS imaš BKC i BXE, oni su bez DPF. Oznaku motora možeš pogledati kod broja šasije na B stubu kod vozačevih vrata. Ja bih izbjegao DSG mjenjač, iziskuje dodatno održavanje u nekim varijantama (u zavisnosti od oznake mjenjača se mijenja ulje i filter u mjenjaču na 30 000km), a i skupa je popravka ukoliko strada mjenjač.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9794
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6309 poslato: Novembar 25, 2021, 11:24:43 pre podne »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2470
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6310 poslato: Novembar 25, 2021, 12:39:17 posle podne »
Samo zaobiđi BKP, BXE, BLS, BMR motore. Oni su problematični.

2.0 TDI PD 8V BMM, BMP su odlični samo treba obratiti pažnju na osovinu uljne pumpe.

1.9 TDI BKC je najbolji, ali su to prve serije Passata B6.
TDI POWER

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Octavia A7, 1.6 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6311 poslato: Novembar 25, 2021, 04:57:08 posle podne »
Drugari, ne preterujte. Ako je ovaj zadnji post sarkastican, onda ga razumem, ako je ozbiljan... Uz mnogo biranih reci... bezveze je komentar.

Nabrojaste sve tipove motora. Ne plasite coveka-ljude. Broj kedan ke da auto ima poznatu istoriju i da nije "potrosen". Upravo vozim BKP, i prezadovoljan sam potrosnjom, voznjom, ubrzavanjima, ama bas svime. U pocetku sam imao problem  ali ne vezan za tip motora, vec nesto sasvim drugo. Prilikom zamene dizni nisu promenjeni srafovi i bili izduzeni srafovi i mesao dizel i ulje, reseno.

Ali toliko (ja se izvinjavam na recima, da ne ispadne da vredjam) gluposti, nisam procito na jednom mestu. Pazi... motor od 140 konja nije dobar, ali ga odlicno nosi onaj od 105??? Ljudi bre... Sta pisete. Vrv ste imali problema sa lesevima. Bitno je da auto ima poznatu istoriju. Broj jedan!

Pa citam, osovinica pumpe?! Zamenski deo. Pa citam, regeneracoka dpf-a, pa citam, svaki od 2005 ima dpf (nema).

Ajd' da je ovo alfa forum, pa da pljujete VW, ali ovo je vw forum i iznosite utiske o onome sto vozite a ne sto ste probali na 20km ili culi od kuma-rodjaka ili jos gore, procitali na nekom forumu.

Evo, ja cu prvi.
Moj utisak o B6, 2.0 tdi sa 103 kw i BKP motoru  posle 3 godine voznje i redovnog odrzavanja je izuzetan. Dobro ubrzava, jos bolje ide, trosi vrlo malo, prilicno pouzdan. Na autoputi vozim brto i zustro, i nije presao 6/100, na magiatrali  zadni put krajem oktobra za Sarajevo i nazad  oko 5/100.

Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6312 poslato: Novembar 25, 2021, 05:40:43 posle podne »
Kod mene vec 3 godine passat 2008, b6 cbbb commonrail, 170ks, dsg...menjana osovina uljne pumpe preventivno, radjeni svi servisi redovno, od kvarova za 67000km sledeće: crevo nafte iznad kućišta filtera nafte, račva vode, senzor rashladne tecnosti(menja se cela boca), prednji levi ležaj točka, šolje amortizera i to je sve. Što se mene tiče on je sebe odavno otplatio, zamena ulja u dsg u je oko 24000 din, vredi svaki dinar, ja zadovoljan, sad mož i da crkne briga me. ;)

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока


Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6313 poslato: Novembar 25, 2021, 05:49:51 posle podne »
Moj je cbab 2.0 ,103kw skoro 4 godine kod mene, znam prvog vlasnika. Kupljen nov 11.10.2008. problem sa eger ventilom, nekad je bacao gresku nesto za volan, pre par godina, vise ne, zadnji silen blok menjan i prednje opruge. Od servisa do servisa ne fali ni kap bilo kakve tecnosti, fabricki akumulator sam menjao proslu zimu. Na tehnickom, gasovi 0. Kazu to jos nisu videli na autu koji je blizu 300000km

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2470
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6314 poslato: Novembar 25, 2021, 06:07:59 posle podne »
Drugari, ne preterujte. Ako je ovaj zadnji post sarkastican, onda ga razumem, ako je ozbiljan... Uz mnogo biranih reci... bezveze je komentar.

Nabrojaste sve tipove motora. Ne plasite coveka-ljude. Broj kedan ke da auto ima poznatu istoriju i da nije "potrosen". Upravo vozim BKP, i prezadovoljan sam potrosnjom, voznjom, ubrzavanjima, ama bas svime. U pocetku sam imao problem  ali ne vezan za tip motora, vec nesto sasvim drugo. Prilikom zamene dizni nisu promenjeni srafovi i bili izduzeni srafovi i mesao dizel i ulje, reseno.

Ali toliko (ja se izvinjavam na recima, da ne ispadne da vredjam) gluposti, nisam procito na jednom mestu. Pazi... motor od 140 konja nije dobar, ali ga odlicno nosi onaj od 105??? Ljudi bre... Sta pisete. Vrv ste imali problema sa lesevima. Bitno je da auto ima poznatu istoriju. Broj jedan!

Pa citam, osovinica pumpe?! Zamenski deo. Pa citam, regeneracoka dpf-a, pa citam, svaki od 2005 ima dpf (nema).

Ajd' da je ovo alfa forum, pa da pljujete VW, ali ovo je vw forum i iznosite utiske o onome sto vozite a ne sto ste probali na 20km ili culi od kuma-rodjaka ili jos gore, procitali na nekom forumu.

Evo, ja cu prvi.
Moj utisak o B6, 2.0 tdi sa 103 kw i BKP motoru  posle 3 godine voznje i redovnog odrzavanja je izuzetan. Dobro ubrzava, jos bolje ide, trosi vrlo malo, prilicno pouzdan. Na autoputi vozim brto i zustro, i nije presao 6/100, na magiatrali  zadni put krajem oktobra za Sarajevo i nazad  oko 5/100.
Nema nikakvog sarkazma, ne vidim potrebu.

Ne mora da znači ako se problematični BKP pokazao kod tebe kako treba, da će njegov potencijalni da isto tako služi. Znam čovjeka kojeg je taj motor o jadu zabavio.
Takođe za BLS, BXE ih ima koliko hoćeš da su progledali na bloku. Sve kako se zalomi. Ali kad već kupuje, neka zna koji su motori imali fabričke falinke.
Niko ne pljuje po VW, samo iznosimo činjenice, jer niko nije bezgrešan, pa ni VW.

TDI POWER

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6315 poslato: Novembar 25, 2021, 06:39:19 posle podne »
Kod mene je BLS, sa DPF, odlično mi se pokazao, već nekih 30k km sam prešao, samo redovno održavanje. Te priče za klipnjaču važe za one na kojima je rađen onaj LL servis na 30k km. Ni sa DPF nisam imao problema, sipam povremeno aditiv za snižavanje temperature pri regeneraciji i sve super za sad. Nije mi bilo svejedno kada sam čuo za ovaj problem oko pucanja klipnjače, ali se to sigurno neće desiti na vozilu koje je redovno održavano. Mislim da nema motora sa kojim neko nije imao loše iskustvo, pa ni sa 1.9 i 2.0 TDI.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6316 poslato: Novembar 25, 2021, 06:48:28 posle podne »
Koji aditiv sipas i zasto? Meni se cesto pali regeneracija

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9794
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6317 poslato: Novembar 25, 2021, 07:00:49 posle podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9794
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6318 poslato: Novembar 25, 2021, 07:05:27 posle podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9794
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6319 poslato: Novembar 25, 2021, 07:09:09 posle podne »