Autor Tema: Audi A2 1.2Tdi Tiptronic problem?!  (Pročitano 1829 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2153
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Audi A2 1.2Tdi Tiptronic problem?!
« poslato: Novembar 14, 2014, 06:15:58 posle podne »
Drugari, gledao sam danas da kupim jedan ovakav auto. Auto je solidan, ima ulaganja za 1000e da bude bas dobar, farbanje, dubinsko, presvlacenje volana, zamena stopaljke, desnog fara i tako to.... Kupio bih ga, smanjio cenu, samo da mi menjac nije sumnjiv. Naime, on salta brzine pri normalnoj voznji, ali, kada mu zabijem gas do daske, dodje do kraja obrtaja i nece da prebaci u visu brzinu. Cim malo otpustim gas, on prebaci u visu. Ali ako drzim gas bez otpustanja, nece... Nisam nikada u zivotu vozio bilo koji auto sa automatskim menjacem pa ne znam da li je ovo iole normalno, i da li je skupo ako je mana? Hvala na odgovoru...
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2014, 06:24:26 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Audi A2 1.2Tdi Tiptronic problem?!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2014, 09:42:40 posle podne »
On mora da presalta kad dodje do crvenog a ako nece onda vrlo lako moze da zeza nekoliko stvari. Ulje, filter za zamenu. Zeza elektronika-ploca. Ili sam soft baguje sto je boljka kod tih menjaca inace. Tako da ti je moj savet da se pre kupovine auto proveri u zvanicnom servisu bas zbog tog menjaca. On mora kad mu zveknes papucu u patos da odradi kik daun povuce u maksimum i izmaksimuma presalta u vecu....
Boban-Rus

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2153
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi A2 1.2Tdi Tiptronic problem?!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2014, 12:29:11 pre podne »
E sad ovaj zapravo nije ni tiptronik, mada svuda tako pise. On je zapravo manuelni menjac koji ima preko neki mehanizam koji preko solenoida menja, bem li ga.
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!