Autor Tema: Potrosnja SDI  (Pročitano 6317 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slekic69

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
Potrosnja SDI
« poslato: Jun 01, 2010, 07:00:57 posle podne »
Cao svima. Vlasnik sam VW Polo 1.9 SDI,2004.godiste. Kupljen je nov u Porsche-u, servisiran uredno kod njih dok je bio u garanciji. Po isteku garancije takodje svi servisi uradjeni po PS-u. Presao 115.000. E, sad, dok je bio nov, potrosnja je bila zadovoljavajuca, 5-5.5 u gradu, na putu oko 4. U poslednje vreme primecujem da pomalo troskari ulje, a potrosnja goriva u gradu je drasticno skocila, ne znam zbog cega. Inace sam ga od prvog dana vozio lagano, penzionerski, sto i prilici SDI motoru, opste stanje vozila je maltene fabricko, uvek puna sintetika Shell ili Castol, pa me sada zbunjuje ova povecana potrosnja goriva. Po meni, ne bi trebalo da brlja na pravih 115.000.
Ako neko ima iskustvo ili savet bio bih zahvalan.
Bane, Zemun.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja SDI
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2010, 07:33:54 posle podne »
sta je po tebi drasticno povecana potrosnja, moras da budes svestan da je gorivo krs i da je mozda u tome problem, probaj promeni pumpu gde tocis pa meri, i nemoj da meris po bordu vec predji bar 200km pa sam izracunaj

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Potrosnja SDI
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2010, 08:08:10 posle podne »
razmisli da vise za 1000 din. ne dobijas istu kolicinu goriva kao ranije.....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja SDI
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2010, 09:59:39 pre podne »
A i nece da mu skodi malo visokih obrtaja na autoputu s vremena na vreme, cisto da izbaci garez i koks

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Potrosnja SDI
« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2010, 11:17:57 pre podne »
SDI iz nekog razloga trosi dosta ulja,nije utvrdjeno zasto ali dosta ljudi se zali na potrosnju ulja,i da su ti motori dosta slabi i vrlo brzo otkazuju,to je neko moje iskustvo iz razgovora sa prijateljima koji voze SDI,a sto se goriva tice proveri stanje pumpe,oce cesto kad je pumpi p[otreban remont da pre toga trosi ko blesav.pozz

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja SDI
« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2010, 09:56:18 posle podne »
Tebi tu nesto nije u redu. Moj kum vozi fabiju 1.9 SDI 2003, kupio je sa 140K a sad ima 190 i nema nikakvih problama, prosecna potrosnja je oko5.5 a na otvorenom trosi 3.7 po bordu... Ulje trosi zanemarljivo, od zamene do zamene na doliva ni malo a sita mu GM, polusintetiku.

Koliko znam njima je mana samo to sto im zupcasti pokrece pumpu za vodu i kad pumpa zariba desava se da otkine kais/