Autor Tema: Uljni separator utice pozitivno na potrosnju plina ?  (Pročitano 888 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Uljni separator utice pozitivno na potrosnju plina ?
« poslato: Februar 26, 2013, 09:33:36 posle podne »
Menjao sam pre 2 nedelje uljni separator i auto mi od tada manje trosi. U pitanju je Golf 4 1.4 16V sa plinom. Dok nisam zamenio taj deo sa 1000 dinara (12,3L) sam prelazio od 115-125 km po gradu ali danas sam se iznenadio kada sam video da sam sa istom kolicinom goriva presao 143km!  clap Ja sam mozda ocekivao da mi smanji potrosnju ulja jer je stari deo bio potpuno zapusen u urnisan ali na moj uzalost ulje i dalje trosi istim ritmom ali ovo sa gorivom me prijatno iznenadilo. Ima li neko lsicna iskustva ? Inace deo je kod nas 11.000 ja sam ga kupio preko za 8.000 mada ima i jefintinje da se nadje.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Uljni separator utice pozitivno na potrosnju plina ?
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2013, 09:47:25 posle podne »
Separator nema veze sa potrosnjom ama bas nikakve, nego si sipao negde verovatno kvalitetniji plin... biggrin
Boban-Rus

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Uljni separator utice pozitivno na potrosnju plina ?
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2013, 03:15:08 posle podne »
Ovako stoje stvari, na Eko pumpi na Vidikovcu nedavno su menjali aparat za tocenje tamo gde su dva aparata za tocenje plina. Ubacili su jedan aparat na kojem moze da se toci i plin i benzin. Ako ste u mogucnosti sipajte na ovom aparatu jer ocigledno nije dobro nastimovan i sipa mnogo vise. Ja sam prvo za 1000din presao 143 km, a sada sam sipao za 500din i presao sam vec 80km sto mi se nikada nije desilo.(max sam prelazio 65km, sa 6,2 litre). CIsto sumnjam da je plin naprasno postao ekstra kvalitetan vec mislim da nisu dobro bazdarili aparat, kad bi jos samo neko tamo nasuo pa da potvrdi ovu pricu...:-)