Autor Tema: mokra zvucna izolacija g2  (Pročitano 2919 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JovanSRB

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 273
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-9
mokra zvucna izolacija g2
« poslato: Oktobar 30, 2011, 08:56:57 posle podne »
Pozdrav svima. Auto mi ide na farbanje pa je rasturen skroz...E sad imam pitanje, sta da radim sa zvucnom izolacijom ispod vozacevog sedista koja je mokra i u poluraspadu..Sta da uradim sa ostalom izolacijom kako ne bih ostetio i doveo u pitanje samu njenu ulogu? I da li ce smetati vracanju tepiha i table kad bih preko postojece stavio dodatnu izolaciju debljine dva do tri cm?

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2011, 09:32:23 posle podne »
ja sam izolaciju promenio, meni je od vlage kad udjem zimi sa cipelama punim snega i od frke sa onim ventilacionim otvorom koji dovodi vazduh do ventilatora kabine (odvod je bio zapusen pa mi je tu curila voda) isto ta izolacija propala...Izolaciju sam komplet izbacio, ubacio b. ploce i itison preko njih i onda tepih i mogu ti reci da je izolovan bolje nego pre...

Van mreže JovanSRB

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 273
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-9
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2011, 11:56:10 posle podne »
ma meni je ostali deo izolacije relativno zdrav, samo ploca kod vozacevih nogu je propala..jel mogu ja preko toga da stavim jos nesto a da ne smeta? kako si ti postavljao te ploce?

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2011, 12:34:54 pre podne »
Jovo, a zar nije pametnije da potrazis po otpadima to parce izolacije u normalnom stanju. Mislim da toga ima sigurno i za neke ne velike pare.
Boban-Rus

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2011, 07:30:32 pre podne »
nema.... sve te izolacije su u poluraspadu.... baci to, oguli lepo, i da ti limar pokrpi kako valja... i te koje su ydrave odlepi pa napolje da vidis kakav je lim ispod... tu gde kasnije ne budes imao da vratis izolaciju zaleti azmafon, od 2 cm i vozi... ja sam u mk1 odradio azmafon letos po patosu, doduse stavlkjao sam 1 cm i ne smeta kad se stavi tepih...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2011, 07:50:13 pre podne »
svu staru izolaciju unutra na podu oguli jer je tu obicno pod nagrizen.nadjes radnju na netu koja prodaje materijal za  presvlacenje namesteja i ostalog.oni ti imaju filc za izolaciju oko 500 kinti ti je 1mx1m.ja sam skoro radio auto i stavio sam to preko celog poda,jos sam stavio i gde fabrika nije i dosta mu se poboljsao zvuk.znaci radnja za tapetare i samo trazi filc.

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2011, 11:12:09 pre podne »
ma meni je ostali deo izolacije relativno zdrav, samo ploca kod vozacevih nogu je propala..jel mogu ja preko toga da stavim jos nesto a da ne smeta? kako si ti postavljao te ploce?

povadio sve i ukrajao prema patosu...na otpadu da trazis nema svrhe, ta izolacija cim se pokvasi i ako je gazis da li direktno ili preko tepiha, pretvara se u blato i dugo dugo zadrzava vodu tako da postojecu repariras nema sanse, a opet ti kazem, nema svrhe to traziti na otpadu...

Van mreže JovanSRB

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 273
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-9
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 31, 2011, 06:10:03 posle podne »
umesto ovog trulog dela cu staviti azmafon, a probacu preko ove sto je u dobrom stanju da zalepim tanji azmafon takodje..Samo ne znam da li se dobija na taj nacin jos bolji efekat zvucne izolacije...?

Van mreže zokanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 33
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2011, 07:51:57 posle podne »
po meni,resenje ti je da nadjes staklenu vunu sto se koristi kao zvucna izolacija u gradjevinarstvu. to ti je taj izolator sto ti je vec bio pod sedistem.  stavi to pa preko njega nesto sto sto nece pustati vodu u vunu...

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2011, 11:58:53 posle podne »
Niko normalan danas ne koristi staklenu vunu, i u gradjevini je masovno izbacuju iz upotrebe (btw, koristi se za termo izolaciju izmedju krovnih greda a ne za zvucnu izolaciju)...To da ubaci u kola i za godinu dana da se pozdravi sa plucima...

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2011, 12:02:58 pre podne »
 lollol

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2011, 11:44:55 pre podne »
Boze, ljudi bolje nishta da ne pricaju nego da lupaju ko maksim... Staklena vuna, aman, Zokanovicu, cao mozak, kakva staklena vuna u kolima, pluca, ovo ono....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: mokra zvucna izolacija g2
« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2011, 01:26:03 posle podne »
Pa bas zato i gradjevinci beze od toga, zamisli u kolima da gazis i sutiras taj tepih i time obogacujes pluca sitnim cesticama stakla...I uopste ne znam cemu tolika polemika oko izolacije, najjeftinija varijanta: sundjer (debljinu izabrati prema patosu i ukrajati da bi tepih lezo kao i pre), itison preko da malo ucvrsti taj sundjer i da da dobar oslonac (da noga ne tone i da se tepih ne uvija) i preko fabricki tepih i kraj price...