Autor Tema: dopunjavanje freona za klimu  (Pročitano 22190 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #40 poslato: Jun 26, 2011, 10:17:16 posle podne »
Ne znam sta je smesno, ali evo da se  i ja smejem  lollol lollol lollol

Za freon ok da ne mora da se menja, ali za dupunjavanje freon bez MENJANJA ULJA to je ludost.Jer ulje podmazuje kompresor.
Nema veze neka radi ko kako hoce, zato sam i napisao: Toliko od mene, prijateljski savet, a vi kako hocete  beer

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #41 poslato: Jun 26, 2011, 10:25:34 posle podne »
ja mislim da je Acca u pravu,jel bi onda trebao i freon u friziderima da se menja... ja imam frizider star 20godina i eno ga budi me svaku noc,a freon fabricki...  biggrin

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #42 poslato: Jun 26, 2011, 10:38:57 posle podne »
Auuuu brate pa nije potpuno isti sistem frzider i klima, zasto se onda radi i servis klime u kuci, odnosno dupunjuje se freon? Samo sto u kucnoj klimi nema kompresor kome treba ulje.
Kao sto sam napisao, ne mora da se menja freon, ali ulje mora, a to retko ko radi.Recimo kod mene je bilo mnogo malo ulja.
Necu vise pisati na ovu temu, napisao sam ono sto mi je rekao prijatelj, a vi sada kako hocete, sto se mene tice ne morate ni freo da dopunite, to je vasa klima i vas auto.
Pozdrav  mahac

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #43 poslato: Jun 26, 2011, 10:56:05 posle podne »
pa slazem se sa tobom,ali nisi malo dete,razmisli malo... sve ti je to isto,samo sto u mesto kopresora na kais imas kompresor na struju,a klima se dopunjava zato sto negde ispusti,vece su cevi,veci protoci,pa i veca mogucnost da ispusti... i to ulje sto se sipa,sipa se samo kad je klima prazna skroz,kad nesto pukne... imao sam ja problem sa klimom,pa pronadji u mom postu...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #44 poslato: Jun 26, 2011, 11:17:10 posle podne »
Auuuu brate pa nije potpuno isti sistem frzider i klima, zasto se onda radi i servis klime u kuci, odnosno dupunjuje se freon? Samo sto u kucnoj klimi nema kompresor kome treba ulje.
Kao sto sam napisao, ne mora da se menja freon, ali ulje mora, a to retko ko radi.Recimo kod mene je bilo mnogo malo ulja.
Necu vise pisati na ovu temu, napisao sam ono sto mi je rekao prijatelj, a vi sada kako hocete, sto se mene tice ne morate ni freo da dopunite, to je vasa klima i vas auto.
Pozdrav  mahac
kako u kucnoj klimi nema  kompresor kojem treba ulje?
svaki kompresor mora da ima ulje,da ga podmazuje,zavisno od freona koje je ulje
ako vec ima ulja kompresaor ne vidim razlog zasto bi ga dopunjavao kad je fabricki napunjen,frizider i kucna klima rade na istom principu kao i auto klima,samo sto se auto klima ide preko kaisa a kucna na struju...
kompresor sabija freon i gura ga kroz potisnu cev ka isparivacu koji se hladi i na isparivacu se nalazi turbina(ventilator) koji taj hladan vazduh izbacuje kroz ventilaciju a freon se vraca nazad u kompresor sa isparivac kroz usisnu(debelu) cev i tako stalno u krug,tako radi i kucna klima i frizider  ;)
« Poslednja izmena: Jun 26, 2011, 11:20:10 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #45 poslato: Jun 26, 2011, 11:43:31 posle podne »
I ne slazem se da treba da se dopunjuje freon. Imam klimu koja je stara preko 10 godina i radi kao nova...

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #46 poslato: Jun 26, 2011, 11:53:30 posle podne »
pa dobro,decko je rekao to iz najbolje namere...  bonk

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #47 poslato: Jun 27, 2011, 12:13:48 pre podne »
gde mogu da odradim to u beogradu, pozeljno zemun i okolina zemuna i koliko to odprilike kosta? primetio sam da ove godine hladi dosta slabije, pa mislim da mora da se dopuni sistem.


Veca, trscanska, deo od Ugrinovacke, ka Cara dusana, sa desne strane posle Inse(fabrike satova).  0642742646
sad tek vidim da si napisao Trscanska  bonk
 Koliko pOOra?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #48 poslato: Jun 27, 2011, 12:25:46 pre podne »
I ne slazem se da treba da se dopunjuje freon. Imam klimu koja je stara preko 10 godina i radi kao nova...
ako je dobro namontirana i ako nije ispustila malo gasa onda nema potrebe da se dopunjuje,a ako jeste ispustila onda treba,da bi imala bolji efekat hladjenja
ovde gde ja radim je prvi servis koji je poceo sa montazom klima uredjaja jos 93god kada su se pojavile i kada je klima kostala 3000 maraka a montaza 500-700 maraka i dan danas ih odrzavamo i rade kao nove,a nikad nije dopunjavan freon  ;)
samo redovno ciscenje i  radi ko blesavo
  champ1

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: dopunjavanje freona za klimu
« Odgovor #49 poslato: Jun 27, 2011, 06:44:59 pre podne »
Ne znam sta je smesno, ali evo da se  i ja smejem  lollol lollol lollol

Za freon ok da ne mora da se menja, ali za dupunjavanje freon bez MENJANJA ULJA to je ludost.Jer ulje podmazuje kompresor.
Nema veze neka radi ko kako hoce, zato sam i napisao: Toliko od mene, prijateljski savet, a vi kako hocete  beer
Nemoze da se promeni ulje bez TOTALNOG ispustanja freona... Stoga nije ludost...

Auuuu brate pa nije potpuno isti sistem frzider i klima, zasto se onda radi i servis klime u kuci, odnosno dupunjuje se freon? Samo sto u kucnoj klimi nema kompresor kome treba ulje.
Kao sto sam napisao, ne mora da se menja freon, ali ulje mora, a to retko ko radi.Recimo kod mene je bilo mnogo malo ulja.
Necu vise pisati na ovu temu, napisao sam ono sto mi je rekao prijatelj, a vi sada kako hocete, sto se mene tice ne morate ni freo da dopunite, to je vasa klima i vas auto.
Pozdrav  mahac
Ukoliko dopunjujes klimu u kutji, 'vataj tog dundjera koji ju je instalirao, jer je nije dobro izdundjerisao...
Ako nema kompresor na kutjnoj klimi, pretpostavljam na freon tera kroz sistem hrcak u tockicu ili mozda radi na jogurt?

Ulje nije potrebno menjati sve dok je sistem 100% ispravan, ili pojednostavljeno sve dok ne pocne da curi.
Cak i onda se moze samo dodati freon, a i malo ulja . . .

Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio