Autor Tema: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????  (Pročitano 12846 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2013, 06:20:36 posle podne »
Da ne otvaram novu temu ovdje cu iznijeti svoj problem.
Prije nekoliko dana uzeo sam Golg IV, 2003 godiste, bas je izgledao u dobrom stanju, bez nekih gresaka, ocuvan, servisna. Toliko je bio DOBAR da je moj kum 10 puta ponovio: "tacno me strah sto ne mozemo naci nijednu manu, samo da nema kakvih skrivenih"!!
I onda nakon prve kise, patus MOKAR!! Auto se osjeca na vlagu, na patosu je voda u kolicni da kada pritisnem sakom patos, mogao bi slamcicom da je isisam! Nije ni malo bezazleno, jer imam osjecaj da poprilicno curi negdje.
Znam da mi ne mozete pomoci ali pretpostavljam da trazim neku vrstu utjehe tj bilo kakvu pozitivnu sugestiju.
Da napomenem, auto ima siber ali je kroviste sasvim suvo i uredno, bez fleka, vlage prljavsite, kao i sve ostalo na autu. Da li postoji mogucnost da negdje pored sibera prolazi a onda se sliva na nacin da ne ugrozava kroviste a da se nadje na podu??
Nadam se da je obicna sitnica, zacepljen odvod, neki keder ili neka druga glupost jer sam bas ocajan!!! :(

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2013, 10:17:33 posle podne »
ocistis odvode ispod brisaca, ne znam kako je kod cetvorke, ali 100% ti tu ima lisca, ako to ne pomogne, uliva ti na lim izmedju vrata i tapacirunga vrata, samo silikon stavi i to je to. Nema dje drugo da ti pusti. Posto nisi rekao dje ti taco pusta ne mogu ti dati detaljnija upustva, samo znam da ti nema veze sa siberom i nema veze ni sa jednim kederom.  mahac

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #22 poslato: Mart 31, 2013, 11:31:32 posle podne »
Bojane, hvala na odgovoru, dao si mi malo nade! :)

Mokrot je ispred suvozacevih nogu. Malo prije sam pipao i nidje okolo nije mokrto sve suvo.. lokacija je nekako tacno kod nogu, desno prema vratima!!
Sa strane je bankina, ispred je uzdignuto put kase, sa lijeve uzdignuto prema mjenjacu i konzoli, prema nazad uzdignuto prema nekom sredisnom dijelu koji povezuje sredinu auta... sve je suvo samo je tu mokro i to dobro... bas mi je cudno, kao da je odozdo voda usla :)
Moracu da procistim te kanale a ne znam ni kako se to radi!!

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #23 poslato: Mart 31, 2013, 11:56:07 posle podne »
moras maci ovu plastiku i kad maknes onda samo ocisti lisce i mulj odatle, da bi je totalno skinuo moras maci brisace, ali mozes i da samo maknes onaj gumeni keder i da mozes da zavuces ruku da izvadis taj mulj odatle, to je relativno lako, zna svako.

crvenom bojom ti je oznacena ta plastika ispod koje je mulj a zalenom je keder koji samo pocupas ka sebi

http://prntscr.com/yn0na


ako ti posle tog ciscenja opet bilo vode onda ti moze biti do odvoda na siberu, evo ti video kako se cisti i on, nista lakse


How to Fix or Repair a Leaky Sunroof (Quick Tip Video)

ako ti posle toga opet bude bilo vode, onda ti jos ovo moze biti. Skines tapacir vrata i i samo naneses silikon  na ovaj dio. Cetvrto nema.
evo ti slika, kao sto je odje uradjeno.




Sve rijesavaj ovako po koracima kao sto sam ti stavio, ako ne smijes ili ne znas da se upustis u ovaj posao, zovni nekog od drugova, neko zna 100%, ovo je prelak posao, i nemoj da se nerviras oko toga sto ti auto pusta vodu, ja kad sam kupio passata nema dje nije pisao, pa sta evo sad nema nidje kapi jedne. To ljudi u Evropi sto voze i ne primjete. Pozz i srecno  mahac  alealeee


Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #24 poslato: April 01, 2013, 12:33:49 pre podne »
Cim malo otanji ova kisa, probacu prvo sa ovim prednjim dijelom... Jos uvijek mi je cudno, da je suvdje okolo suvo?!?! Nedje je morala da prodje da natopi ovaj srednji dio...
Hvala!!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 41
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Одг: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #25 poslato: April 01, 2013, 10:52:48 pre podne »
Jebi ga,voda se i nakupi gde je najniza tacka na autu,a dovolja je jedna cm rupica da naliva.Dobro je Bojan objasnio sta ti je ciniti.Imas jos jednu slicnu temu u delu Uradi sam,bice ti od koristi.

Послато са ZTE Blade III користећи Тапаток 2

Земунчанин

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #26 poslato: April 01, 2013, 12:11:42 posle podne »
a radim tu ko crnac, niko n i +  da mi da  lollol

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #27 poslato: April 01, 2013, 02:23:40 posle podne »
hahahahahhaah BojanU, nema vise brate, ako nisi za DPS, dzabe se mucis, nema ti napredovanja ;)


Evo sad slikah, sa obije strane curi, mada kod vozaca masu manje, ali na isto mjesto... slikao sam ovaj dio,, znaci tacno dje je rucica za haubu... na isto mjesto je vlazno sa suvozaceve strane... vidio sam i na brzinu, sve je muljavo po cosku ispod onih plastika, tu nedje dje dodju te rupe... skoro da sam ubijedjen da ce to biti to... ali da se ne radujem prije vremena!!!



Uploaded with ImageShack.us

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #28 poslato: April 02, 2013, 11:58:29 posle podne »
Da li neko zna da mi kaze, da li na taj dio gdje sam obiljezio da toci, utice to sto je zacepljeno ispod platike ispod haube?
Jos je ruzno vrijeme i ne mogu da odvijem serafe da to regulisem...

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #29 poslato: April 03, 2013, 12:01:33 pre podne »
najvjerovatnije  ;)

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 41
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #30 poslato: April 03, 2013, 04:51:05 posle podne »
@markomiha Probaj da otvoriš šiber kad ne pada kiša naravno, pa sipaj vodu u odvode i gledaj da li se pojavljuje voda kod blatobrana.Ako se voda ne pojavljuje dole pod kolima vrlo moguće da je upitanju crevo koje odvodi vodu od šibera, da je spalo ili puklo pa naliva u kabinu coilleo2tj
Земунчанин

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #31 poslato: April 14, 2013, 11:38:26 posle podne »
Veliko hvala prijatelju, rijesio problem i postavio novi post sa detaljnim objasnjenjem, kako bih pomogoao ako neko naleti sa slicnim problemom. Nadam se da moze biti korisno!!
POzdrav veliki!!

Van mreže GASABL

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 34
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #32 poslato: Maj 28, 2013, 12:58:17 pre podne »
mozda ti je kasno za odgovor, ali ipad da pomognem... ja sam imao isti problem sa vodom, ulazila mi je na sve 4 vrata i na otvor ismod haube, tj gjde je filter klime... Dakle sto se tice vrate, skinete tapacirung, pa nakon toga i onaj pocincani lim, posto voda ulazi gdje taj lim diktuje sa vratima. tu bude keder koji vremenom uzgubi svoju upotrebu, tj strune i tuda prolazi voda. kad skinete lim dobro ocistite taj keder i na limu i na vratima pa onda stavite sirovu gumu ili silikon kuda je bio keder i vratite. Druga stvar voda isto moze i da ulazi na zvucnike, tj pozadi vecina auta nema zvucnike pa tako da ima kuda da prodje u unutrasnjost auta... ista stvar treba skinuti zvucnik te sa njega keder staviti silikon i vratiti (vodite racuna kako ga skidate posto je plastika jako osjetljiva), ako ste stavljali neke druge zvucnike morate isto voditi racuna o vodi, tj zastiti nekako da ne prolazi unutra.. jedan prijatelj je to rijesio tako sto je oblozio zvucnik najlonom sa zadnje stranje tako da ne moze doci voda unutra.. nadam se da sam pomogao  :40

Van mreže dugalix

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #33 poslato: Jun 22, 2013, 08:44:38 pre podne »
I ja sam imao ulivanje vode na suvozacku stranu. I procitam postove na ovoj temi i onda uradim sledece:
- napunim bocu od 5l vode,
- na desnoj strani sipam niz zatvoreno prozorsko staklo na prednjim i zadnjim vratima.
- proverim da li uliva unutra.
- na prednjim vidim dobro istice na rupice na dnu vrata, a na zadnjim se napuni prostor iznad kedera na dnu vrata i prelije unutra.
- skinem tapacirung zadnjih vrata,
- odvijem vijke M6 na limu svuda okolo
- spustim staklo prozora u donji polozaj
- povucem lim unazad i izbijem dva valjka da oslobodim staklo. Podrazumeva se da otkacite konektore od zvucnika, tastera i dr.
- u donjem zlebu gde su inace rupice puno srce od stakla - dakle nekad je razbijano zadnje staklo. Srca se pomesala sa blatom i zapusilo
- pincetom ocistim i isperem.
- naspem 5l vode i sve istekne bez zadrzavanja. Test passed!
- vratim staklo nanize poravnam sa rupom na podizacu i uguram prvo veci valjak pa u njega manji (sav se izgrebem na lim).
- zasrafim lim, vratimtapacirung, isprobam prozor, sve radi
Problem resen! Hvala kolegama koji su podelili iskustva i znanja sa ostalima. Meni je pomoglo

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5030
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Voda kod suvozaca Passat b5.5 ????
« Odgovor #34 poslato: Jun 22, 2013, 01:46:00 posle podne »
Ja sam na passatu b5 imao takav problem i razlog je bio zapusen odvod ispod akumulatora. Voda nije imala gde da odlazi i prelivala je u kabinu.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Gisha

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1074
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +45/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: MK5,Toyota Auris,Peugeot 308
Gagi [16|Jul 12:36 pre podne]:gišo,napiši ovako
Gagi [16|Jul 12:36 pre podne]:dva vojnika zagorela na straži kao kaubojski tiganj traže dve usamljene domaćice da im skaču po oklagijama