Autor Tema: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd  (Pročitano 1951 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« poslato: Maj 11, 2013, 05:11:10 pre podne »
Ljidi imam milion pitanja oko muzike i eto probacu sve detaljno da opisem pa ako nekoga ne mrzi neka odgovori makar na nesto..Ako ne uspem da zavrsim ovo verovatno ce sve na oglase jer je vec pocela glava da me boli  biggrin

Imam woofer+pojacalo jos od prosle godine mi stoji,uzeo u nekoj kompezaciji i do sad ga nisam ugradio.

Woofer
Infinity Reference 1230W
12" 4-ohm subwoofer
polypropylene cone with rubber surround
deep-draw I-beam basket
70-ounce magnet structure
recommended power range: 50-300 watts RMS (1,200 watts peak power)
frequency response: 23-400 Hz
sensitivity: 90 dB
top mount depth: 6-1/4"
sealed box volume: 1.25 cu. ft.
ported box volume: 2.00 cu. ft.

Pojacalo
Signat RAM3 MKII (http://amp-performance.de/157-Signat-Ram-3-MKII.html) trebalo bi da je ovo sa linka

Kablovi naponski su 20-25kv,60a osiguraci a na pojacalu 2x30a..Danas sam sve povezao onako bzvz da probam,pa ako je ok da sredim sve to lepo da se ne vidi nista ali nisam nesto zadovoljan  angry2,tj najvise sam se nadao da cu dobiti malo basa i ako ne pojacam dosta ali toga nema.bas krene da gruva lepo tek kad pojacam toliko da me onda ubijaju kolko se lose deru ovi napred(fabrikana) visokotonci i ovi u vratima.Nekako malo doteram tako sto ukljucim sve one opcije za jaci bas,smanjim treble itd. A svuda citam da se woofer steluje sa tim podesavanjima na nuli,kad tako stavim nema od basa vrlo malo

Sad me zanima da li je to uopste moguce sa ovom kombinacijom woofer/pojacalo ili nesto nisam uradio kako treba.
Woofer je u kompresionoj kutiji pa da nije to mozda razlog? Kod lika od koga sam uzeo je gruvalo bas dobro,mada je on imao kompletno sredjeno ozvucenje pa ko zna sta sam ja cuo  biggrin
Gain i freq nisam ni dirao od kako sam kupio jer je tako bilo i kod ovoga i danas pre nego sto sam zakacio uzme drug krene ove srafice da pomera  lollol,tako da sam nesto otprilike stavio okacicu sliku dole



Jel ima neke vajde da se ovo usteluje da svira lepo uz fabricke u prednjim vratima(nazad nemam) ili da se ne zezam bzvz da rasklapam pola auta zbog kablova?
Havala Unapred ako se neko potrudi da procita ovo  clap
E da,zaboravio sam da napisem,HU je Alpine ida-x100 http://www.extremeaudio.co.uk/products/alpine---ida-x100/1131/
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 05:19:25 pre podne od strane dzoni_ml »

Van mreže davor1983

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: bor
  • Karma: +0/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2013, 01:45:41 pre podne »
proveri da nisi mozda pogresno povezao zvucnik na pojacalo + i -  , posto kazes da nema bas.

Van mreže alpedjo

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Niksic, Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf mk1
Odg: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2013, 12:21:37 posle podne »
Kao sto Davor rece, provjeri da li si dobro povezao + i -. Ako to ne uspije, mislim da ti nije dovoljno jako pojacalo, pa podesi na radio da ti malo manje rade prednji zvucnici, podesi odprilike ako ti je od -10 do +10 na radiju, podesi oko 4 u korist zadnjih, tj woofera.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2013, 03:40:49 posle podne »
nadji filter na pojacalu i prebaci na Low pass, nemoj da ti stoji na full ili hi pass.

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2013, 08:25:20 posle podne »
Koliko vidim to je kompresiona kutija, zbog toga nisi verovatno zadovoljan zvukom, a uz to mi izgleda kao da je premale litraze za taj woofer pa zbog toga ne moze ni da radi kako treba.
Neprimeren potpis

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Povezivanje woofera/pojacala,stelovanje itd
« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2013, 11:38:31 pre podne »
ae da probam i ja...mada verovatno si vec namestio
ako ti je drugar dirao te "srafice" pre nego sto si je probao u svojim kolima, mozda ti je utisao skroz...gledajuci sliku il je level na minimumu ili je nesto preko pola, mozes da proveris i to...